Skorja pri kruhu

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

tema odprta - 22. feb 2010 18:11 | ogledi: 6.735 | odgovori: 21

Vedno, ko pečem kruh, je rezultat tudi zelo trda skorja. Se da temu na kak način izogniti? Hvala za pomoč.

LP

Drejček

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. feb 2010 18:21

1. Po moje ga predolgo pečeš ali pa je temperatura previsoka. Nabavi ali izposodi si termometer ter preveri, če se temperatura zraka v pečici ujema s temperaturo, ki je označena na gumbu.

2. Če daš na dno pečice posodo z vodo, bo vlaga v pečici naredila svoje in skorja ne bo tako trda.

 

Vanja

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

22. feb 2010 18:21

Jaz vedno kruh pokrijem, ko je pečen. Če ga pečem v avtomatu, ga pokrijem s suho krpo; če pa v pečici pa z mokro. Pride taka fina skorjica. Babica pa vem, da je dajala ko se je kruh pekel, pod pekač posodico z vodo. Upam, da ti bo uspela mehkejša skorjica. Lp, Petya

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. feb 2010 18:23

Precej verjeten razlog je, da je kruh prepečen. Ljudje pogosto mislijo, da se kruh peče dolgo. Štručka kruha se peče dobre pol ure. Skorjo se omehča s tem, da se pečen kruh pokrije s prtičkom. Para ki izhaja iz vročega kruha tako ostane na skorji in jo omehča. Lisa

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. feb 2010 18:27

Morebiti ga pečeš predolgo (kruh je pečen takrat, ko hlebec votlo zazveni, ko nanj potrkaš). Sicer pa jaz še vroč hlebec vedno premažem s koščkom hladnega masla in zavijem v kuhinjsko krpo, dokler se ne ohladi, tako da se skorja ravno prav zmehča v sopari. lp, proxima

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. feb 2010 20:29

Super, hvala za hitre odgovore. Kakšna temperatura pa se priporoča za peko? Jaz ga ponavadi pečem na 190-200°C.

Drugače ga pa ne pečem predolgo (vsaj mislim da ne), od slabe do dobre pol ure ...

LP

Drejček

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. feb 2010 20:46

Jaz pečico zgrejem na 220 (na dnu imam posodico z vodo), ko pa dam testo v pečico, temperaturo znižam na 180. Lisa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. feb 2010 20:50

Jaz kruh pečem na 190 stopinj. Iz kilograma moke naredim običajno 4 štručke, ki gredo lepo v pekač. Preden dam kruh v pečico ga premažem z vodo. Pečem eno uro. V pečico na dno dam vedno posodico z vodo. Ko je kruh pečen ga zavijem v prt in pustim, da se tako shladi. Skorjica je vedno odlična.

MM

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

22. feb 2010 20:53

Tudi meni nagaja nekoliko trša skorja, vendar le pri peki v avtomatu, četudi kruh po peki pustim, da se počasi ohlaja zavit v krpo.. Petya, pri katerem delu programa v avtomatu na testo položiš suho krpo? Vem, da je programov za peko kar nekaj, a vsaj pri večini je tako, da po določenem trenutku, pri mojem avtomatu po zvočnem signalu, naj ne bi več odpirali pokrova, ker pečica greje in testo vzhaja, vmes pa tudi še pognete.. Jo položiš direkt na testo ali prekriješ preko robov posode? Če jo daš direktno na testo, testo prej kaj pomokaš? Pa med gnetenjem krpa ostane na mestu? Za peko v pečici sem se pa tega trika s posodo z vodo naučila pred letiii, ko sem prvič kupila zamrznjene francoske rogljičke in sem to prebrala v navodilih za peko Od takrat v pečici gostuje posoda z vodo pri vseh pekarijah, za katere želim, da so skorje mehke.. Lee Ann

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

22. feb 2010 21:21

Lee Ann mislim da Petya da suho krpo na kruh ko je že pečen . Lp KDM

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

22. feb 2010 21:35

Lee Ann, tako kot ti je odgovorila KDM, ko je kruh pečen, ga zvrnem na leseno desko in pokrijem s suho krpo, ter pustim, da se ohladi. Pečem pa vedno na hitrem programu, ki traja 1:58 in pa na fejst zapečeno, ker nam je tako všeč. Pečem pa vedno in pol kg moke in 3,5 do 4dl vode (ko začne mešat malo spremljam kakšno je testo). Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti