Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. mar 2010 6:56

No hvala bogu ežoj, da si tud kaj pametnega slikal, pa ne mi rečt, da si vse tole sam zmazal, al ti je kakšna muhera pomagala?

Aja, pa, da mi drug let ne rineš v take kraje, kjer so pol naravne katastrofe in, da se mi tukaj sekiramo, madona, še spat nisem mogla ponoč sekirajoč se za tebe in pol še ženske tle na forumu panične...

Uf samo, da si doma.

jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. mar 2010 9:34

No, pa po 33 straneh, 11417 obiskih te teme in tam malo višje prilimani sliki vidimo, da si bil 20 dni na počitnicah pri...................................................stani.r . Ozna itak sve dozna, sem jaz videla tisto drugo z leve na fotki od stane.r. Ja, ja...pa en turist si v Magelanovem prelivu noge namaka (pa reskira vse nadaljnje življenje zaradi mrzle vode bit punčka )...sem bila jaz pred kratkim v civilizaciji in tam nekje na Barju videla točno takšno panoramo (no, tiste ladje v ozadju so itak fotomontaža) (jade je tako prijazna do tebe sam zato, ker pričakuje, da ji boš šel un paradajz pobirat, ki je zarad letošnje zgodnje pomladi že dozorel...) Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. mar 2010 13:04

Joj, Ognjič, kakšna analiza........žebljico na glavico si zadela..........................

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. mar 2010 14:04

Spet jaz ( bomo počasi mogli nehat ),

karnak je napisala:

Gledo na to, kaj vse si doživel in kje si bil.... se meni končni izkupiček ne zdi velik.

No, ne vem točno kaj si mislila, pojasnil bom pa tako:

moja sanjska destinacija ( bolj točno " ena od " ) je bil od nekdaj Valparaiso in Punta Arenas. Ko sem tole potovanje planiral, prva varianta je bila, z letalom do Santiaga, avtobus do Valparaisa, nekaj dni tam, vrnitev v Santiago, potem letalo do P. Arenasa, nekaj dni tam in vrnitev z letalom domov. Potem sem ugotovil, da vsa letala ( no skoraj ) zletijo v Puerto Montt-u ( prej nikoli slišal ) in sem mal pobrskal po Pt. Montt-u in " odkril " tisto ladjo in se kolesce v glavi mal zavrtelo, kaj če bi z ladjo.........in tako je prišlo do te variante potovanja. Osnovni cilj potovanja je bil Valparaiso in P. Arenas in to sem videl. Kolateralno, videl še veliko več, spoznal nekaj zanimivih ljudi........... ne nazadnje, sem imel boljše mnenje o mojem znanju španščine, kar je tudi dobro ( da bom moj študij hispanistike, v prihodnje jemal bolj resno ), tole me je postavilo na realna tla: špansko ne znam nič!

Okrog tega, a se nekaj splača ali ne, nikoli ne bomo prišli do konca ( saj poznate tisto: gora ni nora, tisti je nor, ki gre gor, in namesto gora lahko vstaviš Valparaiso ali po želji, rimalo se sicer ne bo, smisel bo pa enak ). Spoznal dva novozelandca, ki so iz N. Zelandije z ladjo poslali svoja motorna kolesa v Čile in potem sama prišla in potujejo z ( dva ) motornima kolesoma ( matr, menda sem zadel tale plural, pravzaprav bi mogla bit dvojina ). Enako je naredil en nemc, spoznal ga na tisti ladji, s katero je prevažal svoj BMW ( motorno kolo ). Neumnost: kakor za koga.

Matr, Ognjič, ti si me pa čist pošinila, pa ne tako naglas, drugi me še niso.

Jade, jaz sem čist pozabil na tvojo đunglo, če bo treba kaj pomagat okrog česarkoli, ti kar pokliči, še kakšno mačeto najdem, da bom v stilu.

Uf, uf, skor da pozabim, se mi zdi, da tega prej nisem omenil: južnoameričani so čustveni ljudje in za skor vsakim vogalom se joka kakšna čikita ali muhera ( strtega korazona, moške barabe ). Žal, jaz nisem hodil okrog pravih vogalov in nobene nisem videl, pa  sploh ne dvomim, da so. Pa kako sem to pozabil omenit..........

ežoj

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. mar 2010 14:18

ežoj je napisal/a:

Uf, uf, skor da pozabim, se mi zdi, da tega prej nisem omenil: južnoameričani so čustveni ljudje in za skor vsakim vogalom se joka kakšna čikita ali muhera ( strtega korazona, moške barabe ). Žal, jaz nisem hodil okrog pravih vogalov in nobene nisem videl, pa  sploh ne dvomim, da so. Pa kako sem to pozabil omenit..........

ežoj
hihi... Šele danes sem vse do konca prebrala, dobr si napisov ni kej. Dobrodošel nazaj. Kaj ni bla Mojca Mavec v Čilu in je obiskala hrvate in pomoje ( če se še prav spovnem) je rekla, da sonajštevilčnejša manjšina, se mi zdi, da jih je 1%; veliko naj bi jih blio iz Brača. No, ne me držat za besedo. [sreca] katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. mar 2010 17:30

Jade, jaz sem čist pozabil na tvojo đunglo, če bo treba kaj pomagat okrog česarkoli, ti kar pokliči, še kakšno mačeto najdem, da bom v stilu.

 

Jade ,kero đunglo bosta obdelala ,tazgornjo al taspodnjopa slikce hočem ,da vidim če se ga splača najet

lp goga

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. mar 2010 18:57

Uno đunglu na njivi.

jade

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

14. mar 2010 21:36

Mislila sem dobesedno. Za toliko dni, ni bilo drago. So pa dragi spomini, ki ti ostanejo. Zato denar nikoli ne odtehta tega. Itak ga zapravmo.

Ežoj, pozabil si omeniti, da za naslednje popotovanje primaknem par €.

 

Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 15. 2010 07:26

Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 15. 2010 07:26

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

14. mar 2010 22:11

Tud moški beremo tole in se zraven potihem smehljamo ob dogodivščinah našega ežoja. Ežoj je omenil da se nekomu zdi takole potovanje luksuz,nekomu pa ne.Takole bom rekel,vem da si marsikdo ne more privoščit takega potovanja kot si ga Ežoj,ampak tisti ki si ga pa lahko pa v tem uvživajo/mo še za druge in ga takole deli z nami.Sej si skor vsi predstavljate da ste tam ne? Tud sam imam takole žilico kot ežoj,z ruzakom po svetu vandrat.Nekako že daš na stran denar,malo stisneš zobe pa gre nekak.2008 Tunizija,2009 Kanada,letos pa spet Kanada. ežoj še na mnoge potopise Peugeot 206 Sporočilo je spremenil(a) Peugeot dne 14. 2010 22:12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti