Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. mar 2010 6:16

Dobrodošel, mat k......doma.

rimljanka

neznan uporabnik

12. mar 2010 8:54

Bentiš, Ežoj! Tebe po svetu spustit..??!!Kako že gre tista: "Za mano potop!"? Pri tebi bi lahko uporabili: "Za mano potres!" Zdaj pa čakam(o) slikce. In seveda, lepo, da si se vrnil čil in zdrav, prtljaga pa že še pride. Ti je vsaj nositi ni bilo treba, jo boš potem, ko se spočiješ. japaja

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

12. mar 2010 8:56

Lepo je potovati po svetu, vendar se je še lepše vrniti domov. Dobrodošel doma! Pričakujem še kakšno poročilo o kovčkih, pa kakšno fotografijo. akim

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. mar 2010 10:24

azamujo, ta presega vse doslej . Dobrodošel doma. Upam, da se vsa darila, ki si mi jih prinesel, vrnejo s prtljago

tulka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

12. mar 2010 11:33

No, sam da si se srečno vrnil - mi je najmanj taka skala padla od srca

 

Blanchy

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. mar 2010 14:18

No, pozdravljen v tvoji vasi!

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. mar 2010 16:12

ursula-ce je napisal/a:
............................................. Razmišljam pa, kako si lahko privoščiš takšna potovanja, pa pridem do zaključka, da je to zaradi pravkar povišane penzije. Tebi je moral nekdo na vladi že prej prišepniti, da nam jo bodo ful povišali (jej, pa še poračun je zraven)ursula-ce

Saj vem, da ursula ni resno mislila, vendar sem najprej mislil, da odgovorim na ZS, potem sem pomislil, da morebit bi še koga zanimalo, jaz pa  ne kradem ( žličke ne štejejo ), da bi kaj skrival. Vsi stroski, pridejo nekako takole:

Povratna let. vozovnica Ljubljana - Santiago ......... 1250 €

letalska vozovnica Punta Arenas - Santiago ............ 200 €

tole zgoraj sem nabavil začetkom januarja

Ladja Puerto Montt - Puerto Natale  ...................  250 €

prevoz taksi od/do letalisča v Santiagu .............        16 € ( 2x 8 € )

Avtobus Santiago - Valparaiso ..........................          8 €

Avtobus Valparaiso - Puerto Mont ....................         20 €

Avtobus Puerto Natale - Punta Arenas ..............           8 €

Taksi do letalisča v Punta Arenasu ....................          8 €

prenočisče v Santiagu 4x20 €   .........................         80 €

prenočišče v Valparaisu 2x 15 € .......................          30 €

prenočišče Pt. Montt 2x 13 €  .........................          26 €

3x prenočošče na ladji, vključeno v ceno vozovnice

prenočišče v P. Arenasu 7x 18 € .........................       126 €

Skupaj .............................................................    2.022 € ( če sem prav seštel )

Zajtrk je večinoma vkljucen v ceno sobe. Preživet se da komot z 7 - 10 €/dan,  s šparanjem, prehrana v lastni režiji tudi s pol manj.

Jaz sem dejansko zapravil: tista letala plačana vnaprej 1.450 € plus rezervacija sobe v Santiagu in P. Arenasu cca 20 € ( plačano enkrat januarja ), plus ladja 250 € in dvignil denarja na bankomatih cca 700 €, torej sem dejansko zapravil skupaj cca 2.420, plus 100 € imel s sabo, torej skupaj 2.520 €, prinesel v Slo cca 9.000 pezet ( cca 13 € ).

Veliko ali malo, naj vsak presodi sam. Če v kakšni firmi kradete ( pošteno se to ne more zaslužit ) recimo nekaj tisoč  €/ mesec in si izplačate kakšno odpravnino od recimo milijon €-v, pa kakšne sejnine po kakšen tisočak/mesec, je to drobiž. Verjamem pa, da veliko vas letno izgubi na vrednosti avtomobila več od tega zneska. Če imate plačo 450 €/mesec in vam zmanjkuje za položnice potem ( hotel sem napisat, kaj čakate, puške v roke in začet revolucijo, ker si oni iz prejšnjega odstavka delijo vaš denar, vam kradejo, pa ne bom tega napisal ) je to seveda za vas nedosegljiv znesek.

Pa če koga morebit zanima, kaj prodajajo v P. Arenasu:

Ah, saj to nobenega ne zanima, morda Ognjič zanima šavje:

Tukaj pa en turist namaka noge v Magelanovem prelivu:

 

 

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 12. 2010 16:16

leonka  

član od: 10.12.2009

sporočila: 17

12. mar 2010 16:37

G.Ežoj! Z veseljem sem brala vaše zapise (že tiste iz Rusije in ZDA)in res sem vam hvaležna, da to delite z nami. Tudi v meni je ta potovalna žilica, vendar ostajam še zaenkrat samo pri sanjah. Zelo sem tudi vesela, za to kalkulacijo, da si vsaj laže predstavljam, kaj to pomeni v financah. Hvala še enkrat in upam, da nas boste v najkrajšem času razveselili tudi s slikami. Lep pozdrav in vse dobro! leonka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. mar 2010 18:10

Ežoj upam, da si probal kaj iz tiste vitrine. 

Za tisto šavje pa kar priznaj, da je to z tvojega vrta.

 

jade

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

12. mar 2010 18:33

Pa smo končno dočakali tudi nekaj slikic.

Gledo na to, kaj vse si doživel in kje si bil.... se meni končni izkupiček ne zdi velik. Za naslednje potovanje z veseljem primaknem kakšen €, ker sem res z veseljem spremljala potopis. Ežoj, ti si CAR!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti