Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. mar 2010 19:40

pa kaj je zdaj? Ko je bil tak daleč stran od nas, se je redno javljal, zdaj pa poniknil. da ga ni mogoče strah, da bi mu vse me babe na obisk navalile? klavdija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2010 21:00

Mogoče je pri kakšni muheri ali čikiti in sploh ne razmišlja o strtih srcih doma. Ups, zdajle slišim, da nekaj po luftu leta. lp Vesna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. mar 2010 21:32

Ja počakajte no, a ne vidite, da strešico išče? Do zdaj je bil Ezoj, ker je strešico izgubil.

Atina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2010 22:24

Hola, evo mene. se opravičujem, za pozno javljanje, prišel danes na Brnik, okrog štirih ( popoldan ), po formalnostih ( pozneje ), kosilo, pogovor z mojimi, potovanje v našo vas ( muce žive in zdrave, zahvaljujoč moji ex, hvala za vprašanje ). V Santiagu me pobere taksi kollectivo za letališče prvega, ob devetih, pol smo pobrali še nekaj potnikov in na letališče, prispemo ob 11-ih. Letališče vse pod šotorih, letališko poslopje od zunaj niti ni videti poškodovano, od znotraj so se podrle plošče prvega nadstropja ( so padle dol ), tega sicer nisem videl, povedal mi je en irski novinar, ki je to videl. En del poslopja, kolikor sem videl, za polete Iberije ( španska letalska družba ) in TAM-a, brazilska letalska družba so uporabljali, vendar jim ne delajo tehtnice ( mal je hecno, ko ti prtljago tehtajo na navadni tehtnici, potem to ročno vpišejo v računalnik ), ne delajo monitorji, ne dela ozvočenje. Vsaj nekaj v redu, dajo mi " boarding pass, za vse polete ( Sao Paulo in Pariz, kar zna prav priti v časovni stiski, pa tudi za prtljago mi ni treba mislit, do Brnika ). Končno se vkrcali na letalo za Sao Paulo, in po štirih urah prispemo, tam pa takoj iskanje terminala za Pariz. Vsa sreča, da lokalne muhere niso zvedle ( potujem inkognito ) za moj prihod, drugač bi bil dren. Vkrcam se tudi na letalo za Pariz. Polet ( oba, in tisti čez Ande in za Pariz ) normalna, postrežena hrana v okviru normale za hrano na letalih, fate niso videti sestradane, na poletu čez atlantik, za Pariz, strežejo tudi mujoti ( opažam, da jih je čezdalje več, včasih ni bilo nobenega ), mene tudi streže eden, poleg obroka, seveda vino tinto, dobim dva lepa kozarca. Drugač, na poletu do Pariza ( 12 ur ) se otroci resnično niso jokali ves čas, dobro pa je bilo predvsem to, da se niso jokali vsi naenkrat, ampak so se menjavali. V Parizu pristanemo, ( menda ) na terminal 1, in je prava umetnost ugotoviti, kako priti na terminal 2G, odkod je polet za Brnik. Nekako mi uspe, na avtobusu, za terminal 2G prvič slišim slovensko besedo, ena manjša skupina prihaja iz Mehike ( kolikor sem razumel ( bo treba nekaj obleč, ni to Mehika, slišim )), letalo ima zamudo cca 20 minut, končno se vkrcamo in pravac domov. Fata ( od Air France ) niti ni tako sestradana, kot so ponavadi njene sodelavke. Prihod je resnično rahel toplotni šok. Prvič Pariz, cca 5 stopinj, potem Brnik 0 stopinj, po Santiagu z vso tisto vročino. Izkrcamo se na Brniko, počakamo prtljago in ugotovimo ( jaz in skupina iz Mehike ), da prtljaga ni imela te sreče z vkrcanjem na letala. Namreč, prtljage ni, in seveda vložimo zahtevek.............. bo prišla čez par dni, upamo da res. Bodi za enkrat dovolj. A ja, mal slovarija: po špansko azafata = stevardesa Po špansko azamujo = stevard ( tega sicer nisem preveril v slovariju, vendar je logično, mar ne ). ežoj

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. mar 2010 22:43

Bienvenido lp

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

11. mar 2010 22:52

 Ežoj, dobrodošel doma!

No, vidiš, da te nismo farbale glede dolgih gat in lopate za sneg, saj te je verjetno že na letališču pozdravila zimska idila, in ne reci, da tega še nekaj dni ne boš rabil. Prav gotovo, da ja, če ne še kaj drugega.

Izguba prtljage naredi potovanje še bolj zanimivo in zagonetno.  

Še naprej vse lepo!

Balenka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. mar 2010 23:08

Juhu, evo ga poba spet tu pri Mickah Ognjič

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

11. mar 2010 23:39

Dobrodošel doma

stana

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. mar 2010 5:53

Ežoj, a bomo videli tudi kakšne slikice? Uživaj spet doma! ursula-ce

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. mar 2010 5:54

Dobrodošel srečno doma.

Posebej za ezoja  = približno takole naj bi izgledalo tisto, česar ni bilo najti  v celi Južni Ameriki .  Kaj pa, če je ezoj v prtljago skril kakšno muher, ki potem ni hotela za njim v mrzle kraje ? 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti