Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. feb 2010 23:19

E ...ebiga Ežoj, če pa nimajo nič sladkega pol pa najboljš, da spokaš kufre pa prideš nazaj domov, evo prec ti nardim eno torto, ma kaj to torto, TORTO.

jade

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

21. feb 2010 6:21

Ežoj, nihče ni kos tvojemu pisanju! Uživam 100 na uro. Razmišljam pa, kako si lahko privoščiš takšna potovanja, pa pridem do zaključka, da je to zaradi pravkar povišane penzije. Tebi je moral nekdo na vladi že prej prišepniti, da nam jo bodo ful povišali (jej, pa še poračun je zraven) ursula-ce

neznan uporabnik

21. feb 2010 9:27

Jejhata, Ežoj, nisem te resno jemala , bi šla pa z veseljem s tabo na konec sveta, res! Se mi zdi, da tako svetovljansko neobremenjeno prenašaš ne samo plastične vrečke, ampak tudi časovne, temperaturne, kulturne, sistemske in kulinarične (pa še bi se kaj našlo?) različnosti današnjega sveta. In obenem ohranjaš KulSlo značaj. Moje srce je zadnje čase v podekvatorski Afriki. Lahko se zmeniva za naslednjo rundo ? Kdor zna potovati sam, temu nihče ne more postaviti meja! Okej, dovolj diabetesa, komaj čakam(o) tvoje fotke! Bajdevej, zakaj si se pa na avionu sezul na letu preko Atlantika? Kolikor sem te spoznala, prav rad namakaš noge v vsakovrstne vode? Ali pač zgolj v reke, kamor itak nikoli ne stopimo dvakrat? Pa še en bajdevej: VSEM POVEJ, da imamo (zaenkrat!!) 2 medalji na OI!!! Ejejej..sem se zatipkala. Torej, zakaj si se obul ob tisti turbolenci? japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 21. 2010 11:19

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. feb 2010 11:08

Ežoj, tiste s strtimi korazoni boš našel na podeželju .

tulka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. feb 2010 11:28

tulka je napisal/a:

Ežoj, tiste s strtimi korazoni boš našel na podeželju .

tulka

 

Ko s sirkovo krtačo ribajo tla in si solze brišejo v od pepela umazan predpasnik...

jade

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. feb 2010 22:13

Ežoj, ti si pa mene čist zmedu. Zdaj vidiš, kakšen vpliv imaš na nas, nič hudega sluteče deklice.

Tale časonva razlika mi ne gre v glabo in te prosim, da popraviš tole moje razmišljanje:

 

Pri nas, vzhodna obala ZDA, je ura (približno, OK, ne vem koliko časa bom rabila, da napišem tole) 16:15. V Sloveniji, ki je 6 ur pred nami, je ura 22:15. Po podatkih na internetu, je ura v Santiago Chile 18:15, kar je 2 uri pred vzhadno obalo ZDA in 4 (štiri ) ure pred Slovenijo...

Kako si ti prišel do časovne razlike dveh ur?

Vanja

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

22. feb 2010 3:12

Ej, evo mene v Valparaisu. Pa po vrsti. Danes zjutraj se odpravim iz hostla, prej se se zmenim za sobo za zadnja dva dni, zvem kje je najboljsu na avtobus ( katera metro postaja ) in se odpravim. Ze prej sem videl da so na postaji metroja avtomati za dvig denarja s znakom za maestro in masterkard. Najprej bom porabil denar, ki ga imam ( saj veste, povecana penzija, pa poracun za januar ), toroj dvig z kartice maestro. Grem na avtomat, seveda pise po spansko. Ni blema, bom ze. Po celi proceduri me obvesti da na tem avtomatu ne morem dvignit denarja s to kartico. Poskusim z masterkasrd, in mi uspe ( 100.000 pesosov ). Mal sem v skrbeh, ker nimam dovolj denarja samo na kreditni kartici, to bom pol reseval pozneje. Odpravim se na avtobusno postajo takoj najdem avtobus, dabim stojisce na strehi ( saj ste gladali filme iz Juzne Amerike, kaksni so avtobusi ). Pot je cca dve uri. prvi del poti, je pokrajina videti dakaj pusta, hribcki, goli, skor brez vegetacije. Po polovici poti, na drugi strani hribckov, se pokrajina spremeni v gozd, mal je cudno videti palme v gozdu. Koncno pridemo v Valparaiso. Moram koncat, tezave z internetom, pravijo, da bom spet nazaj takoj. ezoj

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

22. feb 2010 4:53

Evo me, spet nazaj. Torej Valparaiso: zmeraj neki piha ( *ebo jih pacifik, bi ziher slisali rect enega jadinega prijatelja ). Soncno je, vendar ne tako kot v Santiagu, verjetno zaradi blizine oceana in pihanja. Moram naci hostel. Nekaj imam v mislih, najdem taksi, da me pelje v en ( ne drag ) hostl. Vraga, v naslovu manjka, kareri certo ( hribcek ). Valparaiso ( rajska uvala ) je namescen na nekaksnih hribckih, menda jih je 42, in vsak naslov vkljucuje ime hribcka. OK, pogledam v seznam " my favorite " hostl v Valparaisu, najdem enega na Certo Alegro, najdem " tapravi " taxi ( taksisti so " linijski " in ne pelje vsaki vsepovsod. Vsedem se v taksi, pocakamo kaksnih deset minut, da se napolni, nisem navajen sedeti tako, da se me en tisci, taksi pelje, ko je poln, spredaj sedi eden, pozadi smo trije, pa kaj cem, druga drzava, drugi obicaji. Res je tudi, da taxi stane manj kot 1€, pripelje me na iskani naslov. Po mojih internetnih informacijah, naj bi bila soba enoposteljna cca 20 €-v, soba brez kopalnice. Meni ponudijo sobo s kopalnico, kaj pa cem, sprejmem ( un stiskac v meni jamra, kolk bo to stalo, ga vtisam ), naj stane kolikor ce. Za nemecek ne ablajo ingleze, pojasnim nekak, da sobo rabim za dos dias. Grem v sobo, razpakiram, spet ni stola, ni mize, je pa omara, drugac, lepa soba, razpakiram, gazdarica porine pod vrata list v anglescini, napisan z roko, da takoj placam 20.000 pesosov, 10.000/noc ( cca 15 €-v ). OK, to uredim ( onemu stiskacu v meni pokazem jezik ) in se odpravim v mesto. Kaj naj recem? Valparaiso je vpisan pri Unesco-u kot svetovna dediscina. Mesto te prevzame, pa ne vem zakaj. Sigurno ne zaradi vec potepuskih cuckov na cesti. Tudi mack se ne manjka. Tudi ni zaradi kaksnega prosjaka na cesti ( v Santiagu jih skor ni ), niti zaradi nekaj mozakarjev, ki so " omagali " in spijo v parku na travi, ali v kaksni vezi.. Tudi zaradi policajev, ki se z avtom peljejo po parku, za njimi lajajo ena tri cucka, policaji pa pomagajo " vstat " prej omenjenim mozakarjem ( ki so omagali ). Mesto te skratka prevzame, in si reces, tukaj bi se lahko zivelo! Pa ne zaradi razpokanih plocnikov, niti zaradi golobov ( ja, imajo tudi golobe, sicer ne tolk kot v Benetkah, golobi so pa le ( *ebes mesto brez golobov, saj vem serjejo ). Mesto je lepo, domace, ima duso. Ni veliko blokov, v glavnem nizke stavbe, zanimive arihitekture ( mi struckoti ) OK, pustimo hvalospev, lacen sem, poiscem nekaj za kosilo. Grem mim ene gostilne, in me zvabijo noter. Se vsedem, pride natakarica ( vecinoma so moski, crne hlace bela srajca ) na tole mojo bi ziher nasa Vendy imela nekaj pripomb: pa kavbojke niso stajlis ( manjkajo luknje ), zgoraj ima trenerku za odtenek temnejse barve kot " bosnsk modra ", Vendi bi pravgotovo imela pripombo nad belino belih crt na trenerki ( ok, lahko bi res bili bolj beli ), zagotovo bi je zmotile obline, ces, da jih je prevec ( kako lahko zenska ima prevec oblin, mi sploh ni jasno ), jaz bi pripomnil edino, da bi lahko imela kaksen dekolte, kaj pa ima skrivat, ce je ze tako obdarjena. Izbira, kaj bom jedel niti ni tezka: ribo ( cast in slava mogocnem pacifiku ). Vina nimajo na kozarce, vzamem pollitarsko steklenico, vse skupaj dobro, cca 15 €-v. Odpravim se naprej po mestu, skor da upostevam jadin nasvet, da se vrnem ( *ebes mesto brez slascicarne ), ko pa, presenecenje: najdem slascicarno ( pa v kratkem se dve ), seveda se vsedem. Narocim nekaksne rezine ( tri plasti lisnatega testa vmes nekaksna vanilijeva krema, prelito z cokolado, dobro ), spijem zelo dober sok ( se mi zdi, da je iztisnjen iz sadja, ni industrijski ), sem ze utrujen, grem v sobo. Komaj pridem, hostl je v hribu, stopnic za ene dvajset nadstropij, odslej bom s taxijem..........Skopam se, se mal vlegnem in zbudim se cez stiri ure..........Poiscem internet v hostlu, nekaj scarajo, in dela, sedaj moram nehat, bodi dovolj za danes. Glede ure: v Sao paulu je bila ura ( tako so povedali in tako je bilo na tisti potovalni mapi oznaceno ) da je cas tri ure sa nasim. Na letalu za Santiago so povedali, da je ura v santiagu eno uro pred Sao Paulom. Jaz sem uro nastavil v Santiagu na letaliscu: pri meni je sedaj deset do enih, ponoci, sedaj bom koncal in bomo videli kaj bo zapisano. Vse je res, edino tisto stojisce na strehi niso imeli: avtobus je taksen kot pri nam ( klimatizato ). ezoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

22. feb 2010 6:05

prebrano.

Srečno!

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. feb 2010 9:37

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti