Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2010 11:04

Proxy, ti imaš pa same erotične rastline okoli sebe... Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. feb 2010 11:08

"Spritzgurke" bi se temu reklo v nemscini. fresh

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. feb 2010 11:24

Heh, nepozabna anekdota predzadnjega večera lani na Siciliji (ezoj, oprosti, ker ti smetim temo): jaz odcejam pašto, moj dragi pakira, na lepem se pojavi v kuhinji s šopkom teh luškanih kumarc in pravi "a imaš kakšno idejo, kam bi tole spakirala", jaz mu porinem v roke eno tupperwarko in rečem "pa ne mi hodit s tem okrog piskrov!;))", on gre ven godrnjaje "pa saj so še nezre..." *špljuc!* Namreč ko je tale ecballium (nekje so prevedli ime z "bučka pljuvalka") zrel, se ob najmanjšem dotiku razpoči in odnese vsebino naokrog tudi več kot en meter daleč - na ta način živali, ki se jim semena nalepijo na dlako, razširjajo rastlino okrog po terenu. Evolucijska finta pač. In ko bo naslednjo jesen sosed hodil okrog moje terase in mi špegal v flat, *špljuc!* (tudi evolucijska finta. ) lp, proxima

Atataska  

član od: 6.12.2009

sporočila: 31

25. feb 2010 14:24

Ežoj, tvoj sveži popotniški dnevnik me spravlja v dobro voljo. Kmalu se spet oglasi in naužij se vseh radosti latinskega sveta. Če bo priložnost nanesla, pa kar ponudi rame deklici ali zreli babnici z jokajočim strtim srcem. Atataska

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

25. feb 2010 14:57

Ežoj, prav lepo te je brati, kljub temu da se mi zaenkrat lahko le cedijo sline po morju in plažah... Mi imamo na Vzhodu še vedno sneg in led, ampak sem pa danes uspešno zaključila načrte za kratek izlet v Istanbul!!! Komaj čakam!!! Sashika

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. feb 2010 15:41

proxima, tebe se je za bat . Samo, a bo špricnilo v pravo smer?

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. feb 2010 16:14

proxima je napisal/a:

Namreč ko je tale ecballium (nekje so prevedli ime z "bučka pljuvalka") zrel, se ob najmanjšem dotiku razpoči in odnese vsebino naokrog tudi več kot en meter daleč - na ta način živali, ki se jim semena nalepijo na dlako, razširjajo rastlino okrog po terenu. Evolucijska finta pač. lp, proxima

Pri nas rastoča vrsta, le na obali, dve nahajališči kaže ustrezno relevanten vir, je navadni štrkavec (Ecballium elaterium), po fotki težko presodim, če gre za isto vrsto (po Wiki sodeč pa očitno je). Mimogrede, navadni štrkavec je na Rdečenm seznamu ogroženih vrst naveden kot prizadeta vrsta.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. feb 2010 16:15

Upam... zdaj pa res ne bi več smetila teme...:)))) lp, proxima

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

25. feb 2010 17:11

Ežoj, če bi ti pisal scenarije za holivudske filme, bi gotovo odnesel vse oskarje. Ni da ni takega mojstra , tudi če se nočeš smejati se moraš, sicer te podkožno raznese. Enkraten si! Srečno potuj in piši, piši! Čakamo na tvoje pisanje kot puščava na dež! daga

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

25. feb 2010 18:13

hola ( tako se po spansko rece: evo mene, spet jaz ) Pa ce sem ze pri spanscini, malo slovarja: senor je po spansko gospod, senora je gospa, gaspa, ki ima sirso zadnjo plat je senorita. Pomen zadnje besede ni v slovarju, vendar je tako, cisto logicno. V ceraj, preden se odpravim spat, v kopalnico, obcudujem mojo barvo ( se mi zdi, da bi domacini rekli: roja intensivo ), grem se stusirat, koza ni boleca, ce ne drgnem prevec ali ce voda ni prevroca, kar v primeru mojega habitaciona niti ni mozno, voda je s precej domisljije le mlacna ( kaj bi tudi pricakoval od habitaciona za 8000 pezet/noc ). Vroce za pop........... ( pa kako to napisat, da bo reca zadovoljna, torej, bom dal vec zvezdic: vroce za p*p*zd*t ( reca, a bo tako v redu ), ura je nekje deset, se vlezem, seveda brez pizame. Sredi noci ( okrog treh ) se zbudim, zebe me kot cucka, spim pri odprtem oknu, dodatno se oblecem, dodatno pukrivalo, in prespim. Zjutrasj vse kot se sika, po vrsti ( pripomnem naj, da v Cilu imajo stranisca s amerisko pogruntavscino: ko se*jes dobis feedbeck, tore, ti pljuska po riti ). Spakiram vse umazane cote v eno vrecko, grem iskat pralnico v ulici Chorillos ( seveda zlikam srajco dolgih rokav, oblecem pulover, kaj sem pa vedel, da bo cez dve uri peklensko vroce ), vse tiste avenide do iskane ulice zadenem od prve, Lavandaria San Ignacio zaprta, ne dela vec. Kaj pa cem, grem nazaj, pa me en mozakar na caesti pobara, kaj pa s tole vrecko, njegova anglescina slabsa od moje spanscine, kakorkoli me nekam odpelje in dam perilo v pranje, gotovo bo tardes ob osmih, kadarkoli to bilo. to sem mogel uredit, ker jutar grem na ladjo za tri dni in bi rad imel vse cisto. Potem se odpravim nazaj proti centru, in sproti delam plan. Tisti otok Chiloe je zanimiv, pa je en dan premalo, zanimivosti mi itak ne manjka. Od muzejev tukaj ni kaj prida izbira, Arte nuovo me se v Slo ne zanima, grem ogledat Museo Juan Pablo II. Iscem avenido Diego Portales, kupim termometer, kaze 27 stopinj, meni se zdi da je vsaj 35, se iscem, kupim povecevalno steklo ezoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti