Mačkoni

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

tema odprta - 17. feb 2010 19:54 | ogledi: 2.872 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Živim na podeželju in sosedje okoli nas imajo veliko mačk in mačkov. Ker je čas parjenja, je okoli nas zelo pestro. In kje je problem? Mačkoni "zacahnajo" garažna vrata in vogale, pa balkonska vrata in podobno, kar pa zelo smrdi!!!! Čistila sem s univerzalnim čistilom, vendar še vedno zelo grdo smrdi. Kaj mi svetujete, s čim naj "madeže" počistim in kaj naj storim, da mačkoni ne bi veš hodili k naim vratom? Hvala za nasvete.

nana1

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. feb 2010 20:21

Poskušaj našpricati z verekino.Pomaga, le da je potrebno večkrat našpricat predvsem po dežju.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

17. feb 2010 21:06

Kako pregnati vonj po markiranju vam težko svetujem. Poskusite s kakšnim močnim čistilom, vendar se mi zdi, da zna bit tale aroma precej nadležna. Kar pa se tiče odganjanja, vam svetujem, da se se odpravite v trgovino za domače živali in kupite sprej za odganjanje mačk (in psov). Sama imam dva mačkona, s tem sprejem pa pošpricam v bližini lončkov z rožami, da jih mačke pustijo pri miru. Do sedaj imam še vse lončke na mestu, prej pa me je vsak dan kakšen čakal na tleh. Sicer zadeve ne poznam natančno, menda pa obstajajo nekakšne zvočne naprave, ki odganjajo nepridiprave domače živalce. Umi

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

17. feb 2010 21:27

Umi, ali ima ta sprej za odganjanje mačk kak vonj? (sprašujem, ker bi ga uporabila na skupnem hodniku, torej v zaprtem prostoru) Bi lahko prosim napisali ime? Hvala! vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 17. 2010 21:29

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

18. feb 2010 21:35

Sperej dobiš v kakšni Kmetijski trgovini ali pa v trgovini za male živali.Ta ki sem ga imela jast(ne spomnim se imena ,nekaj nemškega je bilo) je imel vonj trenutno,vendar očitno za našo muco dovolj ,da si je omislila stranišče v naravi ne v garaži ,kot je sprva načrtovala jampina

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

18. feb 2010 23:09

Reče se mu Fuj sprej terakota

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

18. feb 2010 23:17

Spomnim se, da je bila podobna debata lansko pomlad, in da je nekdo komentiral, da nek sprej te vrste ne učinkue, zato sem spraševala za ime spreja, ki ga uporablja Umi (ki je torej preverjeno učinkovit). Ker gre pa zaprt prostor, pa vonj ne bi smel biti bolj nadležen, a to verjetno tako ali tako ni, ker sicer ne bi imelo smisla. Drugače pa hvala obema za odgovore! vesoljka

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

19. feb 2010 8:02

Tudi jas sem enkrat kupila takšen sprej za odganjanje mačk. Pošpricala sem kavč, da si ne bi muce brusile krempelčkov, pa je vonj še mene odgnal. ne vem pa, kako se je reklo temu spreju. Mogoče je bil tudi kaj pokvarjen. V glavnem smredel je ... fuj Spela

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. feb 2010 9:26

kaj pa če bi poskusili s kisom za vlaganje, da ga nalijete v razpršilko? Mi na ta način špricamo v stanovanju, ker (še vedno) učimo našo psičko kje se ne sme lulati..

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

19. feb 2010 11:08

Odprte plastenke napolnjene z vodo jih menda odganjajo. Menda se jim mačke v velikem loku ogibajo. Zakaj je tako, ne vem, je pa poceni in ekološko. Poskusi in poročaj, če pomaga. Sama sem pred leti v nekem italijanskem mestecu videla na ulici pri vseh vhodnih vratih te plastenke. Takrat sem od mimoidočega zvedela za ta trik. Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti