Halva

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. sep 2011 9:12

mislim da bo tale prava: http://tasty-recipes.blogspot.com/2005/12/

pa se prevod.

280g sladkorja,

100ml vode,

arome (rozna voda, kardamom,vanilija, kava, cokolada, itd),

340g tahinija (ce je potrebno ga prej premesaj, da se plasti zdruzijo)
Nekatere arome je potrebno dodati sele, ko nehas kuhati sirup, sicer prehitro izhlapijo. V vodi raztopi sladkor in kuhaj dokler ne dosezes na termometru 125 °C (257 °F, nekaj vmes med veliki biser in mali lom). Dodaj lesnike in/ali nesoljene pistacije (ki jih prej preprazis in zmencas da odstopi kozica), mandeljne pa blansiraj da jih olupis in rahlo popeci v pecici pri 180°C; kolicina oresckov je poljubna, v zmes lahko brez tezav vmesas tudi 250 g, ce ti je to vsec.

V tahini med mesanjem pocasi vlivas sirup in mesas dokler se masa ne zgosti (ker sladkor kristalizira), kar da halvi kosmicasto teksturo. Maso nadevaj v naoljeno posodo (lahko jo oblozis s peki papirjem) in daj v hladilnik za 36 ur. Narezi z ostrim nozem.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

2. sep 2011 14:20

Najlepša hvala vsem za pomoč.To bo tista prava halva.Lahko bi dali ta recept pod grška halva.Poskusim če ne prej, naslednji teden.Slike sledijo (če mi bo uspelo seveda).

 Kijevsko torto še vedno izpopolnjujem, saj mi še ni uspelo uskladiti čas in temperaturo peke.Ko uspem objavim.Sreča je da se tudi pri neuspeho vseeno zelo slastno poje.

Zoki

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

2. sep 2011 15:15

Halvo sem drugače opazil tudi v trgovinah (BIO, špar jo ima pri makrobiotiki, ...)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti