Sir za pizzo

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

tema odprta - 12. feb 2010 17:25 | ogledi: 22.935 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Povejte mi prosim kateri sir dajete na pizzo. Jaz naribam kar gaudo, ali edamca, pa se mi zdi, da sta pač to kar mastna sira. Zadnjič sem pa gledala Ljubezen skozi želodec, ko sta Luka in Valentina pekla pizze in sta gor nalagala mozzarello. Mozzarello sem poznala samo v obliki tistih kroglic in hlebčkov, ki so v trdem stanju. Onadva pa sta mozzarello kar trgala in dajala gor, kot da je to ena mehka zadeva. Mi lahko kdo kaj več pove o tem? Pa še to...je mozzarella bolj lahek sir?

Hvala vam za sodelovanje in

lep pozdrav!

bosa

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

12. feb 2010 17:42

Ja, mozzarella vsebuje malo maščob. Sicer pa je za na pizzo in podobno zelo v redu Šmarski Rok.

strippy

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. feb 2010 18:46

Najboljši je nariban jošt iz Ljublj.....ops, ali pa imitacija mocarele znamke muuuuuuali pa original mozzarella Gal - bani( da ne delam reklame), ki jo dobiš v Sparu, sicer zelo poredko, vendar se dobi...

 

 

p.s.

A te nič ne zebe v noge?

Za dober izgled imejte usta do ušes

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. 2010 18:47

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

12. feb 2010 19:15

Ja, jošt je drugače dober, samo....meni ima nekoliko premasten okus, če me razumete.

Ha, ma najbrž talno ogravanje, al pa laptop pa pod kovtrom . Ne, resno, kje si pobrala tale vzdevek?

strippy

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. feb 2010 21:00

Jaz vedno naredim mešanico sirov. Dam mozzarello (20 dag), ki jo imajo v delikatesi ali pa v hladilniku )taka, ki ni v vodi, čeprav je tudi iz vode dobra), nato dam pa še cca 10 dag edamca in 10 dag jošta. Ta sir je za ene 3 pice. Imamo radi veliiiiiko sira. Taia

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

12. feb 2010 22:13

živjo! jaz pa dam na pizzo sir bella pizza, vendar dam pizzo najprej pečt brez sira po 15 -ih min jo vzamem ven nadevam sir in nazaj v pečico samo toliko da se stopi. zelooooo dobra doma je ne morejo prehvalit. lep pozdrav! čebulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2010 22:43

strippy je napisal/a:

 Ne, resno, kje si pobrala tale vzdevek?strippy

Bosa je pač ime, a ne?

rimljanka - zasebno mnenje

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

12. feb 2010 23:18

Jaz kombiniram: nacufano mocarello ter Tilzit mi prav odgovarja-sem za masnočo na pizzi Včasih jo napravim z polovico Ementalerja, zelo dobro, večkrat pa kombiniram z Gorgonzolo-zelo dobro sploh, če spodaj posujete orehe... p.s. kakor vem, je mozarella prav tako masten sir, tam okoli 40 posto maščobe, ni tako? Vsaj topi se bajno... lp terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 12. 2010 23:19

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

13. feb 2010 8:35

Ponavadi sem dajala jošta ali edamca odvisno kaj je bilo v hladilniku. Ampak enkrat smo po naključju kupili Šmartinskega Roka :) in od takrat naprej je samo še ta na pici. Ker je res odličen, ni tako masten ravno prav se raztoi in zapeče. asimetra

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. feb 2010 10:44

Malo preveč posplošujete po mojem mnenju. Praktično vsak sir gre na pizzo, največ je odvisno od osebnega okusa in pa kaj je še poleg sira na njej. Recimo k paradižniku, baziliki, papriki...mozzarela, h kakšnem radiču, panceti...parmezan, k hrenovkam, kranjski...masten sir, inčuni mogoče kak lahek sir...potem pa malo morje improvizacij s kako gorgonzolo, briem...v prepognjene skuta, kisla smetana, sveži siri... Izjava kot je zgornja, da se uporablja samo Rok meni ne diši najbolj (ali pač katerikoli drug sir), po možnosti da je spodaj šunka in po možnosti kečap pa seveda velike količine teh treh dodatkov zzak1977

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

13. feb 2010 17:27

Hvala vsem za mnenja in nasvete. Za mozzarello sem pogledala, da ima 45 % maščobe, čeprav s svojo svetlo barvo daje videz "lahki" sir :) Še vedno pa ne vem kakšna je tista mozzarella, ki sta jo onadva trgala in dajala na pizzo in je zgledala taka mehka. Vse te mozzarelle, ki sem jih videla so trde in se režejo na rezine. Ve kdo kaj o tem? bosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti