Sir za pizzo

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

13. feb 2010 17:29

Anamarija...še zate :) V noge me ne zebe nikoli...tudi pozimi sem rada brez nogavic (seveda ne zunaj)..heheh Drugače je pa tu na našem koncu bil lokal z imenom Bosa dama, pa se mi je tak dobro slišalo. No tale bosa je pač samo skrajšana verzija bose dame :):) bosa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. feb 2010 17:48

bosa je napisal/a:
Hvala vsem za mnenja in nasvete. Za mozzarello sem pogledala, da ima 45 % maščobe, čeprav s svojo svetlo barvo daje videz "lahki" sir :) Še vedno pa ne vem kakšna je tista mozzarella, ki sta jo onadva trgala in dajala na pizzo in je zgledala taka mehka. Vse te mozzarelle, ki sem jih videla so trde in se režejo na rezine. Ve kdo kaj o tem? bosa
Imaš mozarello ki je mehka in tisto, ki je trda. mehka je pakirana ponavadi ali v več kroglicah ali pa dve večji krogli in je v vodi oz nekakšni slanici. Ta ta trda je pa samo vakumsko pakirana in je ponavadi pakirana v večji količini. Ta ta trda se ne da cufat na koščke, ampak se reže. ta ta mehka, se pa da trgat v plasteh ali pa se jo enostavno nareže. jaz kupim večinoma ta mehko, ko sta notri dve krogli. Lahko jo jem kot jabolko. Obožujem jo. Poleti jo narežem na koščke, zraven narežem sveži paradižnik, posujem z origanom in prelijem z olivnim oljem ter balzamičnim kisom. Včasih dodam še koruzo. Mmmm. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

14. feb 2010 9:00

Hvala Katarina. BOm v trgovini pogledala za tisto ta mehko, pa da vidim kako se cufa :) bosa

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

14. feb 2010 10:12

Jest pa sovražim "masnočo" na pici in se vedno poslužim Šmarskega roka. Stvar okusa oz. navade pač. zvezda01

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. feb 2010 10:25

Ponavadi kupim kar naribane mešane sire. Podobno kot čebulka dam najprej peč brez sira, približno 6 minut pred koncem peke vzamem iz pečice, posujem s sirom in vrnem nazaj, da se dopeče in sir stopi. Všeč mi je, ker se v tem primeru šunka ali karkoli že je pod sirom lepo zapeče, sir je pa sočen in ne zažgan.

Cila

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

14. feb 2010 17:28

Radi imamo veliko sira na pici, gor dam edamca od Mlekarne CEleia. Ostane na mestu, lepo se zapeče. Enkrat sem poskusil, pa dala zraven malo mozzarele, vse je teklo. lartep

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2010 20:57

zzak1977 je napisal/a:
Malo preveč posplošujete po mojem mnenju. Praktično vsak sir gre na pizzo, največ je odvisno od osebnega okusa in pa kaj je še poleg sira na njej. Recimo k paradižniku, baziliki, papriki...mozzarela, h kakšnem radiču, panceti...parmezan, k hrenovkam, kranjski...masten sir, inčuni mogoče kak lahek sir...potem pa malo morje improvizacij s kako gorgonzolo, briem...v prepognjene skuta, kisla smetana, sveži siri... Izjava kot je zgornja, da se uporablja samo Rok meni ne diši najbolj (ali pač katerikoli drug sir), po možnosti da je spodaj šunka in po možnosti kečap pa seveda velike količine teh treh dodatkov Se globoko strinjam. Pa še nekaj: pizza (velja pa za vso ostalo hrano) bo tako dobra kot bodo dobre sestavine, ki jih bomo uporabili. Če je paradižnik slab in brez okusa, potem tudi pizza ne bo bog ve kaj. lp Vesna zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti