Pekac za kremšnite

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

16. feb 2010 8:17

OJ Izmerim pečico in kupim pekač. Sicer pa zgoraj navedden recept za testo fantastičen zaki

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. feb 2010 9:33

V mojo pečico lepo paše, pekač brez okvirja uporabljam tudi za razno drobno pecivo, pa pekača prej nič ne namastim. Mi pa pekač ravno prav pride med tista držala, kot original pekač od pečice.

Atina

Miro  

član od: 6.9.2007

sporočila: 40

17. feb 2010 15:57

Ne razumem zakaj pekač za kremšnite. Ko daš testo peči mora biti bistveno večji od končne dimenzije. Torej, v njem ne moreš peči testa. Pri nas ga spečemo v nizkem, velikem pladnju, tako da testo gleda čez rob. Ko se speče je ves v pladnju, ga razrežemo na dve polovic in je ravno prave dimenzije za manjši globok pladenj. Ko narediš kremšnite jih takoj narežeš, ko je testo še krhko in se lepo reže. Nato posuješ s sladkorjem in UŽIVAŠ! (Prva kremšnita ni za goste, ker grdo izgleda, ko jo potegneš iz pekača, je pa prav tako odlična. Če te moti izgled, ugasneš luč.) Miro

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. feb 2010 16:20

Pri nas gredo najbolje v promet "obrezki", tisti neravni robovi, ki ostanejo od rezanja testa, da dobimo lepe ravne robove ... Lepe kremšnite gredo na pladenj, obrezki pa takoj promet ...

Luči ne ugašamo, bi plolahko kaj mimo ust, pa bi bilo škoda, hehe

mamamia

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

18. feb 2010 19:54

V ponedeljek bodo v Hoferju zopet v akciji ti modeli za kremšnite. Grem na lov, ker lansko leto sem dobila le okroglega... Cena pa je 5€. nitta

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

21. feb 2010 9:26

Bova že dve na lovo za pekač. potem pa veselo na peko zaki

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. feb 2010 11:12

Se strinjam z Mirom, res ne potrebuješ pekača. Samo obod. Testo pečeš med dvema pekačema, original iz pečice, se nič ne skrči in zdeformira, nato pa samo spodnje testo na pladenj, okrog obod in naliješ kremo...Ko se strdi, pa obod stran in so vse kremšnite enake, tudi prva. Zgornjo plast režemo na licu mesta z navadnim nožem, ker se tako pečeno testo super reže.

Tudi torte pečem le v obodu ali celo brez pekača - potem obrežem z obodom, tiramisu delam brez pekača...je res enostavno, kako se jih lahko pri peki znebiš.

Grem pa tudi sama jutri v Hofer po ta pekač, ker imam zdaj samo obod, tu pa je komplet in še lep pladenj, ki prenese rezanje. Bo tudi za peko, sestavljanje in strežbo kvadratnih tort super prišel prav.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti