Pekac za kremšnite

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. feb 2010 16:58

Pravijo, da nekoliko pomaga proti skrčenju, da testo razvaljamo in prepikamo, potem pa ga pustimo malo počivati (pol ure) in šele nato spečemo. Moram reči, da sem to samo prebrala, ne pa preizkusila - že zelo dolgo nisem delala kremšnit! teta torta

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

12. feb 2010 17:19

Pozdravljene! Mene pa zanima ena bolj tehnična zadeva. Kako kremšnite razrežete? Že nekaj časa se odločam za peko kremšnit, pa se vedno ustavim ob misli na rezanje. Testo je, ko je pečeno, tako lomljivo, ali ni? In krema - ali se jo da potem lepo rezat? Prav skeptična sem... Vsakršen nasvet bo dobrodošel. Najlepša hvala. matineja

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

12. feb 2010 17:25

Kremšnite se lepo režejo kar v pekaču,ko daš na vrh še zgornjo plast testa,primeš z roko zasadiš nož v kremšnite in zarežeš do dna.Nič hudega,če se testo drobi,saj potem posuješ še s sladkorjem,pa itak se zdrobi samo povrhnjica.Ko so razrezane snameš obod pekača in navali.... jesen

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

12. feb 2010 17:36

Jesen, hvala! matineja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. feb 2010 18:06

Matineja,  zgornjo plast lahko narežeš kar na deski in na vrh kreme zložiš kvadratke.  Rezanje do dna je potem sila enostavno. 

Cila

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

13. feb 2010 11:35

velik napisanega na to temo,prav mi bodo prišle,najbolj pekač,saj se vedno prva kremšnita katero dam iz pekača zmečka.Me pa zanima kako delate kremšnite z istant kremo ali doma narejeno. zakosek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. feb 2010 19:08

Odkar sem tu na kulinariki "snela" recept za super kremšnite, jih delam samo z doma pripravljeno kremo. Prej sem uporabljala kremin, sem pač dodala še malo sladkorja, vanilijeve arome in ruma, ampak odkar sem prvič delala kremo sama, po omenjenem receptu, jo delam samo še tako. Je tako enostavna za naredit, nič ne moreš mimo "usekat", tudi sladkost, aromo, vse lahko po želji sam določaš, rezultat pa je izjemen.

S testom pa nikdar nimam težav, ga tako razvaljam, da ga vedno ostane ravno prav za velik pladenj, ko po peki obrežem robove. Če se vrhnja plast lomi pri rezanju, me ne moti, pač malo bolj na debelo potresem s sladkorjem v prahu. Se pa lažje reže, če plast dobro pritisneš na kremo, da testo vpije vlago, ali na sladko smetano. Pustiš nekaj ur in se lažje reže, saj ni več tako prhko kot sveže pečeno in popolnoma suho.

Mamamia

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. feb 2010 19:54

Mamamia, po katerem receptu jih delaš?

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti