Goji jagode

dubajc

sporočila: 9

18. maj 2013 12:45

antonija7 je napisal/a:

ja spoštovani dubajc ravno od 3 sibirskih je ena grenka. v tem je problem. Tudi sibiske vidite se razlikujejo, čeprav so enake v izgledu.. Čemu je tako, ne vem, dve odlični, ena  grozna. Jagode goji mi niso preveč grenke semen nimajo velikih. Zato me zanima kakšne izgledajo vaše sadike, da vidimo razliko v njih. Tako bomo vedeli ali imamo prave ali ne prave. Lahko bi prepeli kakšno slikico,saj sedaj že ženejo liste. 



antonija7

Kakor je meni znano, sibirski Goji ne obstaja. Kdor to trdi,  ima o tej rastlini napačne podatke. Želim samo poudariti, da je zaradi nepravega Gojija nizozemskih sadik tem rastlinam narejena velika moralna škoda. ŠKODA!! 

Prilagam tudi  nekaj fotk. Rastline so bile posajene konec marca 2012, slikice pa so od 13.julija istega leta istega leta. Ko sem jih posadil, so bile sadike visoke 10cm. Sadike so pravi Lycim Barbarum in NE Lycium Chinense, ki prihaja, kot že omenjeno" iz Nizozemske. Delam na tem, da ljudje spoznajo razliko, ki je ogromna. Sadeži na sliki so izjemno dobrega in sladkega okusa, čaj iz lističev pa vrhunski.

 

lp

lp

dubajc

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

18. maj 2013 16:51

:) ja nisva se dobro razumela, nisem mislila sibirskih goji, ampak sibirske borovnice. Imam tri ,dve sta odlični ena pa grenka, pa vse tri enake sorte. Ja ob teh sibirskih borovnicah pa ima tudi jaz še 3 GOJI  jagode, ki so enake kot vaše na sliki in nimajo velikih semen. Niso grenke, izgleda pač, da jaz nisem navajena okusa. nekateri ko so jih probali pa se jim je okus bil všeč. Videti je da imam na srečo prave, bom pa poskusila kdaj iz listov čaj, kdaj pa se listje za to pobira. Hvala vam za vse odgovore.

antonija7

dubajc

sporočila: 9

19. maj 2013 9:15

antonija7 je napisal/a:

:) ja nisva se dobro razumela, nisem mislila sibirskih goji, ampak sibirske borovnice. Imam tri ,dve sta odlični ena pa grenka, pa vse tri enake sorte. Ja ob teh sibirskih borovnicah pa ima tudi jaz še 3 GOJI  jagode, ki so enake kot vaše na sliki in nimajo velikih semen. Niso grenke, izgleda pač, da jaz nisem navajena okusa. nekateri ko so jih probali pa se jim je okus bil všeč. Videti je da imam na srečo prave, bom pa poskusila kdaj iz listov čaj, kdaj pa se listje za to pobira. Hvala vam za vse odgovore.



antonija7

Goji se obrezuje praktično čez celo leto, pozno jeseni, ko ni več plodov pa se veje osmukajo in liste posušimo. Tako dobimo "materijal" za pripravo čaja.

Obrezovanje je nujno, saj t.i."suckers", ki rastejo hitro in pokončno, pobirajo vse hranljive snovi produktivnemu delu rastline. Ravno tako režemo vse poganjke pri tleh ob glavnem steblu. 

Pošiljam vam tudi link z nutritivno analizo sadežev in listov, ki so jo naredili Američani. Seveda so zelo zdravilna tudi stebla mladih neolesenelih poganjkov, tistih, ki sem jih zgoraj že omenil.

http://www.phoenixtearsnursery.com/nutrient-profile.html

Če imate težave z Angleščino, vam kakšne odseke lahko prevedem, sicer pa letos pripravljam spletno stran, kjer bo ta analiza prevedena v Slo. Dodal bom tudi komentarje. Ker gre za zelo določeno sorto, se te analize opravljene tudi drugod po svetu med samo bistveno ne razlikujejo. 

 

lp

dubajc

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2013 11:17

dubajc je napisal/a:

Če imate težave z Angleščino, vam kakšne odseke lahko prevedem, sicer pa letos pripravljam spletno stran, kjer bo ta analiza prevedena v Slo.

Od kdaj se pa pišeta Angleščina in Slovenščina z veliko začetnico? A se ruščina tudi?

rimljanka

dubajc

sporočila: 9

19. maj 2013 12:29

rimljanka je napisal/a:

dubajc je napisal/a:

Če imate težave z Angleščino, vam kakšne odseke lahko prevedem, sicer pa letos pripravljam spletno stran, kjer bo ta analiza prevedena v Slo.

Od kdaj se pa pišeta Angleščina in Slovenščina z veliko začetnico? A se ruščina tudi?



rimljanka

opravičilo, lapsus linguae

 

Še kakšno vprašanje, ali je to edino, kar vas v zvezi z Gojiji zanima?

dubajc

dubajc

sporočila: 9

19. maj 2013 12:40

rimljanka je napisal/a:

dubajc je napisal/a:

Če imate težave z Angleščino, vam kakšne odseke lahko prevedem, sicer pa letos pripravljam spletno stran, kjer bo ta analiza prevedena v Slo.

Od kdaj se pa pišeta Angleščina in Slovenščina z veliko začetnico? A se ruščina tudi?



rimljanka

 

Še nekaj, da ne pozabim.  English language je pridevnik in ga Angleži pišejo z veliko začetnico, ravno tako imena mesecev, npr. November. Ker sem včasih kar nekaj pisal v angleščini, se mi to pač dogaja.

Saj mi preveč ne zamerite, a ne, Rimljanka.

 

lp

 

dubajc

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2013 13:18

Glede na to, da pišeš v slovenščini, se pač vsi pridevniki pišejo z malo začetnico, velja seveda tudi za imena mesecev.  In ne, to, da  si včasih kar nekaj pisal v angleščini, ni in ne more biti razlog, da prenašaš to v naš jezik. To je izključno in samo tvoja površnost ali, še huje, neprimeren odnos do maternega jezika. Kako potem dijaki skačejo iz slovenščine v angleščino pa v nemščino in  spet nazaj v slovenščino? Kar se hoče, ni težko, pravijo.

Okoli goji jagod me, zaenkrat, ne zanima nič več kot to, kar že vem o njih. In seveda, vse tisto, česar še ne vem, zato ne morem vprašati.

rimljanka

dubajc

sporočila: 9

19. maj 2013 13:33

rimljanka je napisal/a:

Glede na to, da pišeš v slovenščini, se pač vsi pridevniki pišejo z malo začetnico, velja seveda tudi za imena mesecev.  In ne, to, da  si včasih kar nekaj pisal v angleščini, ni in ne more biti razlog, da prenašaš to v naš jezik. To je izključno in samo tvoja površnost ali, še huje, neprimeren odnos do maternega jezika. Kako potem dijaki skačejo iz slovenščine v angleščino pa v nemščino in  spet nazaj v slovenščino? Kar se hoče, ni težko, pravijo.

Okoli goji jagod me, zaenkrat, ne zanima nič več kot to, kar že vem o njih. In seveda, vse tisto, česar še ne vem, zato ne morem vprašati.



rimljanka

Zaradi lapsusa ti meni očitaš neprimeren odnos do maternga jezika?

Res si pacijentka.

 

lp

dubajc

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

19. maj 2013 14:01

Očitno se ti tile lapsusi pogosto dogajajo. Pacient se piše brez j.

Gigi_84

vladster  

član od: 19.5.2013

sporočila: 2

19. maj 2013 16:36

Tašča ima nasajene goji jagode že ene dve leti pa ni nič iz njih. Zgleda da rabijo pravo klimo.

vladster

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti