Goji jagode

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. feb 2010 23:51

V srednjem veku so za sladkor menili, da je zdravilo, se še kdo spomni tega iz osnovne šole? Goji jagode imajo menda veliko antioksidantov, ampak mene bolj zanima, kaj zdravijo. Ker, da bi se uporabljale za zdravila, tega še nisem slišala. Po moje ni nič drugega, kot ena sama marketinška prevara. Ne vem, kako smo do sedaj vsi lepo preživeli brez njih.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. feb 2010 8:08

Čimveč čimbolj eksotičnega - temveč možnosti za razvoj vsakovrstnih preobčutljivosti. Ste kdaj pomislili na tovrstne povezave?

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

14. feb 2010 9:04

vsaka predpona eks mi da misliti. No, misliti ni ravno dovolj. V življenju je potrebno ukrepati. japaja

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

16. feb 2010 21:56

Povsem se strinjam, da bi se o enotah antioksidativnega potenciala dalo doooolgo razpredati. Vseeno pa moram dodati, da (vsaj meni) jagode goji ne delujejo nič kaj eksotično, vsekakor mnogo manj od banan in še česa. Stara mama bi me brez težav prepričala, da jih je nabrala nekje blizu Trdinovega vrha na Gorjancih kafetarca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. feb 2010 8:04

kafetarca je napisal/a:
Povsem se strinjam, da bi se o enotah antioksidativnega potenciala dalo doooolgo razpredati. Vseeno pa moram dodati, da (vsaj meni) jagode goji ne delujejo nič kaj eksotično, vsekakor mnogo manj od banan in še česa. Stara mama bi me brez težav prepričala, da jih je nabrala nekje blizu Trdinovega vrha na Gorjancih kafetarca

Stvar poznavanja rastlin, bi rekla. Za nas enako eksotične so banane, mango, papaja in goji jagode, seveda.

In še en odgovor Vanji: sladkor je v tistem času bil neka oblika zdravila, bi rekla, ker je prispeval pomemben delež kalorij in najbrž mineralov, ki ju je v hrani kronično primanjkovalo.

rimljanka

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. feb 2010 9:52

rimljanka je napisal/a:

Stvar poznavanja rastlin, bi rekla. Za nas enako eksotične so banane, mango, papaja in goji jagode, seveda.

Še en moj off-topic komentar: bojim se, da je za nas najbolj eksotičen med, ki je uvožen iz Kitajske . kafetarca

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

17. feb 2010 11:22

Lani sem si sadike naročil iz Nemčije, pa sem dobil nekaj čisto drugega. Letos jih pa že v SLO prodajajo, tako, da jih bom verjetno kupil. -- No, mene pa bistvu me bolj kot vse zanima okus tega sadja, mesnatost in možnost uporabe za npr. marmelado. Imate kakšne izkušnje s svežim sadjem? lp Vlado

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

18. feb 2010 22:57

Izgleda, da se suhe plodove dobi tukaj: KLIK kafetarca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. mar 2010 7:06

Ste me tako zašpikali s temi vašimi objavami, da si bom en grmiček nabavila v Merkurju, samo toliko, da vidim, če bo srnam všeč....

lp

cervus

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

23. mar 2010 10:53

Kupila sem en grmiček, zdaj pa ne vem, ali naj ga presadim v korito in postavim nekam v zavetrje, ali ga lahko posadim kar na stalno mesto na sadni vrt. Ali ima kdo že kaj izkušenj in mi lahko svetuje? Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti