Slano pecivo s pistacijami

Gorenjsko dekle  

član od: 24.6.2009

sporočila: 39

tema odprta - 10. feb 2010 12:40 | ogledi: 4.694 | odgovori: 2

Pozdravljeni vsi skupaj. Na vse vas se obračam, da bi mi pomagali z nasveti, idejami ali z že kakšnimi preiskušenimi recepti o slanem pecivu z dodatkom pistacij. Ker imamo v družini "pistacoljubca" in bo v kratkem praznoval rojstni dan, bi ga rada presenetila na tak način. Zato bi vas lepo prosila vse skupaj da mi svetujete kako in kaj. Lep pozdrav!

Gorenjsko dekle

Gorenjsko dekle

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

10. feb 2010 14:04

Si me spomnila na en recept iz neke hrvaške revije, ki ga že dolgo nisem uporabila, je pa super slan prigrizek. Potrebuješ pa; 26 dag moke pol žličke pecilnega praška 10 dag masla 2 jajci 1 rumenjak 1,2 dl mleka 10 dag pistacij 2 dag kaper 5 dag oliv sol, poper Iz masla, soli, popra, jajc, mleka, moke in pecilnega zgnetemo testo ter na koncu vngnetemo še kapre, olive in pistacije. Zmes stresemo na delovno površino in s pomočjo pomokanih rok oblikuješ 3 štručke debele cca. 3 cm in jih položimo na pekač s peki papirjem, premažemo z rumenjakom in pečemo na 180 stopinjah cca. 30 minut. Malo ohladimo nato pa narežemo na 2cm in damo nazaj na pekač ter pečemo še 10-15 minut na 180 stopinjah. Ninja24

Gorenjsko dekle  

član od: 24.6.2009

sporočila: 39

12. feb 2010 9:28

Super Ninja24, zelo zanimiv recept. Bom zagotovo preiskusila in potem sporočim kako je šlo! Hvala in lep pozdrav. Gorenjsko dekle Sporočilo je spremenil(a) Gorenjsko dekle dne 12. 2010 09:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti