Topinabur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. feb 2010 14:59

npahor4 je napisal/a:
Če rase krompir, bi mogel tudi topinambur... npahor4

Mogel, že mogel, a trudi moral?

Po čem to sklepaš? Ni bistveno, ali bo rastel ali ne, ampak, ali bo kaj pridelka ali ne.

Lepo prosim, preberite tole: http://www.tujerodne-vrste.info/informativni-listi

Več kot zanesljiv vir.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. feb 2010 15:36

Hvala za poduk, npahor4.

Nikjer nisem omenila nadmorske višine, mene bolj moti njegova invazivnost. No, nikakor ni res, da listi pomenijo tudi gomolje. Vsekakor pa sama nadmorska višina ne pomeni ne vem kaj. Je zelo odvisno, kje v Sloveniji je to, kakšna in kako globoka so tla, kako je z namočenostjo tal,.....

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

10. feb 2010 15:56

Okej, okej..! Bo pazila, da ji ne bo v naravo ušel. Kjer ga bo verjetno posadila, so tla primerna (menda topinambur niti ni pretirano občutljiv), predvsem je sonca dovolj. In tudi to ji je jasno, da listi ne pomenijo pridelka (na 2 konca istočasno gre težko enaka količina kvalitete press) Hvala in ne se kregat japaja

npahor4  

član od: 16.1.2009

sporočila: 86

10. feb 2010 15:59

jajapaja, hvala... ne, moj namen se ni kregat... vsekakor pa priporočam, da se pred sajenjem zadevo sploh pokusi, in če je problem nadmorske višina... Glej, ti grem jaz po njega oz. kdo drug, ni ga treba sadit, ga je okrog že preveč... namesto topinamburja pa nasadi sončnice... pa bomo vsi veseli npahor4

neznan uporabnik

10. feb 2010 19:50

Npahor4, ene dva vagona bi ga rabila, povej, ko ga nabereš. Hecam se. Morda. japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. feb 2010 21:17

zakaj pa uporabljate topinambur? oz kako? samo še nekaj. ali samo jaz ne razumem amapk se mi zdi kot da nekaj prispevkov v tej temi manjka? oz par stvari nima ravno smisla. bannanna_v_slo ;)

neznan uporabnik

10. feb 2010 21:24

Npahor4, zakaj si pa zbrisala? japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. feb 2010 21:26

nizka samozavest ali kaj bannanna_v_slo ;)

npahor4  

član od: 16.1.2009

sporočila: 86

10. feb 2010 21:27

Saj je berljivo... npahor4

neznan uporabnik

10. feb 2010 21:39

Uporabi se ga v solati (skuhaš, zabeliš, rad ima česen) ali v čorbicah (dodaš jogurt namesto mleka, ker ima sladkast okus, topinambur namreč)... No, meni je največjo prepreko pri uporabi povzročalo to pričakovanje krompirjega okusa. Pa je recimo gomoljna zelena prav tako rahlo sladkasta in jo veselo uporabljamo. Me zanima, kaj smo veselo jedli pred krompirjem? Repo in zelje seveda, mislim pa, da topinambur tudi že. In če je pira uspešno doživela revival, bi ga lahko topinambur tudi. Itak tale današnji krompir ni ravno za zlato medaljo. Poleg fižola v zrnju je to ena zadeva, ki mi velikokrat povzroči slabo voljo (je nikakav steklen, ima okus po prašičjih pomijah, se preveč razkuha ali se predolgo kuha...), tako da ne se norca delat iz teh rožic japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti