Likalnik pokvarjen, kakšnega naj kupim?

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

tema odprta - 7. feb 2010 10:30 | ogledi: 11.923 | odgovori: 25

Pozdravljeni,

zadnja 4 leta mi je družbo delal model Diesse85 109r z ločenim kotličkom, ki je vestno opravljal svojo nalogo, le da je sedaj že tretjič odpovedal svoje sodelovanje. Zadnje popravilo ni bilo med najcenejšimi (približno tretjina cene novega), zato sedaj razmišljam, ali ga sploh dati popraviti ali pa preprosto kupiti drugega. Ker smo pridni uporabniki sušilca, naš likalnik zlika cca. 5-10 srajc, 5 mikic, par hlač na rob in še nekaj malenkosti tedensko (seveda ne sam, potrebuje vodstvo).

Skratka, iščem takšnega z ločenim kotličkom, vsaj 3 bari pritiska, ki omogoča pokončno likanje in seveda, s katerim so/se uporabniki zadovoljni.

Prosim vas, če napišete, katere znamke in model je vaš "peglezn", da je z njim veselje likati . Ups, da ste z njim zadovoljni... in ga priporočate za nakup.

Hvala in lp!

Joan

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. feb 2010 11:38

Poišči takega, ki sam lika, pa kupi par komadov in meni hitro pošlji ZS kje si dobila.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. feb 2010 15:32

Glede na to, da je ežoj predaleč, da bi mi hodil likat , pa še problem je, kje naj najdem več takih komadov kot je on , ti sporčam, da imam likalnik philipps s 3,5 bari pritiska, omogoča tudi pokončno likanje, igraje se čisti, vodo lahko dolivaš tudi vmes, da torej likalnika ni potrebno ohladiti (kot je bilo potrebno včasih pri nekaterih modelih, zdaj menda itak vsi to omogočajo).

 

Je pa res, da vsem ne ustreza enako. Sama se za nakup aparatov odločam po nekih svojih merilih (pri pomivalcu na primer glede na razvrstitev košar oziroma kako se zlagajo krožniki in kje so košare za jedilni pribor, pri pralnem stroju glede na možnost, da sama kombiniram razne nastavitve, ker ne maram prednastavljenih programov ...).

Pri likalniku mi je najpomembnejši "grif", prijem torej. Ko vidim likalnik, ki mi je po videzu všeč, ga primem v roko in če mi je všeč prijem, gledam naprej: moč, pritisk, čiščenje. Tale philippsov, ki ga omenjam, je že drugi iste znamke in sem res zadovoljna.

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 07. 2010 15:33

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

8. feb 2010 19:17

Jaz imam kot mamamia in sem enako kot ona zelo zadovoljna. Sem pa sprobala še ene par drugih pri kolegicah ( hodile smo si pomagat včasih- pri porodih npr,), pa mi je philips še najbolj uredu. Res je vse enostavno , pa lepo zlikano. Karmen33

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

9. feb 2010 17:55

Ko smo že ravno pri likalniku, me zanima, ali ima katera takšne probleme kot jaz. Med likanjem mi pušča vodo (kapljice na oblačilih). To mi dela že od začetka pa še ni star eno leto. Naj omenim, da sem imela iste probleme s prejšnjim in sem zato kupila novega in tudi mamin philips ima isto greško. Tako me razkuri, da bi ga najrajši vrgla skozi okno. pe3ca

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

5. jun 2011 11:43

Uh, sem se maloprej spravila likat in likalnik ne dela. Torej bo treba kupit novega. Iščem in gledam po internetu, pa me je ponudba čisto zmedla. Kakšne likalnike imate vi. Glede na to,d a imam novo likalno mizo - navadno, brez sesanja pare in vakuma, bi ostala pri njej. Kateri likalniki so trenutno najboljši za takšno mizo? Ne bi rada kupila nekaj na hitro, potem pa ugotovila, da to ni to. Hvala in lep deževen dan vam želim.

kleo

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

6. jun 2011 12:23

Jaz sem pred mesecem dni kupila novega (iz starega je začelo nekaj smrdet-kot da bi se znotraj nekaj zašmelcalo) in sem se kar poglobila v iskanje. Na koncu sem izbrala Tefal in sicer tega: http://www.tefal.si/All+Products/Linen+care/Steam.

Za enkrat sem zelo zadovoljna. Ima super ploskev in je zadosti močan, je pa res da je kar težak ampak sem se ga navadila.

Pa še lepe rdeče barve je :)

 

Lopatka

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

7. jun 2011 8:59

kupi bosch  likalno postajo - ne bo zi žal!! preizkušen! in vstran od  gorenja!

 

valikaben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti