Slika na torti

neznan uporabnik

tema odprta - 5. feb 2010 11:34 | ogledi: 13.414 | odgovori: 11

Morda kdo ve, ali in kje se da naročiti (in kupiti) sliko brez torte. Se pravi kdo preslika fotografijo oz. poljubni motiv na sladko podlago, ki se potem 'monitra' na torto, ki bi jo radi naredili sami doma. Sem klical v dve slaščičarni, ki prodajajo torte s sliko, pa pravijo, da samo slike ne prodajo. Hvala.

schvrk

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. feb 2010 11:49

V Lj je to v Črnučah Pekarna Vrhnika. Pošljejo tudi po pošti.

Atina

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

5. feb 2010 12:32

možno je tudi v TRbovljah. če ti odgovarja mi piši na SZ inti sporočim, da ne bi dellala pomotoma kakšno reklamo priv priv

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. feb 2010 12:55

Jaz bi pa rada smo opozorila na ravnanje s tole sliko na hostiji. V Pekarni Črnuče so mi lepo rekli naj dam pod hostijo smetano in jaz sem tako tudi storila. Smetana je bila kar trdo stepena in ker je nisem mogla lepo poravnati, so se pod sliko naredili hribčki in doline in je izgledalo grozno. Po nasvetu sem dala tole hostijo na torto kaki dve uri preden sem torto oddala. Na praznovanju, čez nekaj ur, pa je hostija kar začela odstopati in se vihati. Prav grozno. Naslednjič bom dala manj stepeno smetano, morda bo boljše, še vedno pa nisem prepričana, da se hostija ne bo vihala potem, ko se na zradku posuši. Kaj sem naredila narobe? Vsak nasvet bo dobrodošel Sweetie

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. feb 2010 13:04

sweetie... hostjo (sliko) s spodnje strani premaži z masleno kremo in jo potem daj na torto premazano s smetano. In bo vse ok. Jaz sem imela tako sliko celo popoldne na torti, pa je bila še na praznovanju taka, kot takrat, ko sem jo postavila gor.

MM

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. feb 2010 19:20

jaz pa nikoli nič ne namažam spodaj. enostavno dam na smetano in to je to. Smetana je vlažna in tako se hostija lepo vpije in je ok. Ni potrebno dat maslene kreme spodaj. Če se rob ne navlaži lepo, jaz nanj dekoriram rožice iz smetane in se pol nič ne viha ali dviguje. ( torta Ben 10 v mojem albumu ) Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. feb 2010 10:23

Sweetie, nož pomoči v vodo in z mokrim potegni po smetani, da jo boš lepo zravnala. Nadaljuj tako, kot ti je že katarinak napisala. regina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. feb 2010 10:59

regina je napisal/a:
Sweetie, nož pomoči v vodo in z mokrim potegni po smetani, da jo boš lepo zravnala. Nadaljuj tako, kot ti je že katarinak napisala. regina
ja to ni slaba ideja, da se še smetana malo navlaži. Ker včasih , če se jo preveč stepa, še posebaj tisto rastlinsko, pol se kr malo izsuši in se ti morda ravno zato, ni lepo polegla in se je vihala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. feb 2010 12:07

Katarina K , ne samo, da se smetana navlaži, ampak če hočeš imeti lepo poravnano in gladko obmazano torto s smetano, jo nazadnje pogladi z vlažnim nožem. Ne vem, kako se obnaša to pri rastlinski smetani, mislim da isto, kajti jaz uporabljam samo alpsko smetano. regina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. feb 2010 12:40

hvala regina za nasvet, bom poskusla naslednjič, ko bom delala. do sedaj sem poravnala brez tega, da bi nož zmočila, nose je je blo kar ok, pa tudi slikica je ratala ok. Bom naslednjič vseeno poskusila. Mam kmalu za narest torto od ben 10 z slikico, sicer si je moj sin zaželel pijano nevesto in slikico gor, ker mu je tako dobra, no sej smetana je pa itak na vrhu, tako, da bo izvedljivo. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

17. feb 2010 6:59

schvrk je napisal/a:
Morda kdo ve, ali in kje se da naročiti (in kupiti) sliko brez torte. Se pravi kdo preslika fotografijo oz. poljubni motiv na sladko podlago, ki se potem 'monitra' na torto, ki bi jo radi naredili sami doma. Sem klical v dve slaščičarni, ki prodajajo torte s sliko, pa pravijo, da samo slike ne prodajo. Hvala.







schvrk
V pekarni Jure v Postojni dobiš tudi sliko brez torte. zima13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti