Krofi brez pšenične moke

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

tema odprta - 3. feb 2010 13:46 | ogledi: 8.367 | odgovori: 12

A ima mogoče kdo recept za krofe iz kamuta ali pire? Recept je lahko tudi veganski...

MOj dveletni sin je alergičen na pšenico in bo za pusta v vrtcu spet za mizo gledal druge otroke, ki se bodo mastili s krofi... Zelo rada bi mu pripravila kakšen nadomestek.

Zelo bom vesela vaše pomoči...

Lp

asket

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

3. feb 2010 13:56

Speci mu krofe iz pirine moke za tisti dan, pa naj mu ga vzgojiteljica da takrat, ko bodo drugi dobili običajne. Ognjič

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. feb 2010 15:16

Ja, Ognjič, ravno o tem sem pisala... Bi rada, pa nisem tega tako vešča, da bi znala brez recepta. Enkrat sem imela priliko poskusit kamutove in so zelo rahli, pa ne vem, kje bi dobila recept. Zato se obračam po pomoč na ta forum... lp asket

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

3. feb 2010 16:37

Drugače pa se lahko vsa bela moka pri navadnih receptih zamenja s pirini. Preizkušeno pri peki božično novoletnih piškotov. Zadnjič sem naredila tudi biskvit za torto iz pirine moke (imamo pa žitni mlin in je vedno sveže namleta in je mlin zelo dobra investicija) in biskvit je bil zelo dober. Če želiš še kakšno informacijo, lahko vpršaš. Lep pozdrav, Sabina

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. feb 2010 19:05

ja, pri nas smo pšenično moko povsem zamenjali s pirino. piškoti in biskvit mi načeloma ne delajo problemov, me pa skrbi, da bi bili krofi preveč zbiti, zato ne upam delati brez recepta. žal nisem ena tistih "maherc", ki obvladajo testo po občutku. mogoče še pride, he, he... ko sem poskusila kamutove krofe, sem bila zelo presenečena, ker so bili veliko bolj okusni in rahli kot iz pšenične bele moke. kar topili so se v ustih... žal ne morem dobiti recepta. pira v primerjavi s pšenico in kamutom tudi malce greni. ampak, ajd, če ni recepta za kamutove, bi se lotila tudi pirinih. HVALA, RIMLJANKA! torej - na dan z recepti, tisti, ki ste jih že delali... asket Sporočilo je spremenil(a) asket dne 03. 2010 19:07 Sporočilo je spremenil(a) asket dne 03. 2010 19:08

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. feb 2010 19:47

recept je isti kot pri rimljanki. vseeno hvala za trud! lp asket

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. feb 2010 20:45

oj, kriznana - ti si zakon! ja, tole bo tapravo! MILIJONKRAT HVALA!!! Jaz sem pa cel net okoli obrnila, pa nisem našla nikjer... no, zato pa imamo Kulinarično Slovenijo, ne?! lp asket

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. feb 2010 21:24

A pa pri alergiji na pšenico zagotovo sme piro???

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti