Hladna priloga

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

tema odprta - 3. feb 2010 12:31 | ogledi: 9.416 | odgovori: 9

Drage članice,kaj bi mi predlagale za hladno prilogo k dobri svinjski pečenki s hrustljavo zapečeno kožo.Omislila sem si kakšne zvitke ali kaj podobnega ,da se vnaprej pripravi,hvala za vaše nasvete

lp

vijolca73

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

3. feb 2010 12:47

Zelo klišejsko, ampak meni je všeč: francoska solata, riževa solata, testeninska solata, kakšen zelenjavni mix, razne solate, zeljnata, zelena, radič, solata s kalčki, s sirom, s češnjevcem in mozzarelo... Spečeš palačinke, jih nadevaš s skuto in zapečeš v pečici, ter hladno narežeš na kolobarčke. Moycaa

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

3. feb 2010 13:00

Llahko narediš zelenjavne pogačice, tako kot male bureke.Na drobo sesekljaš zelenjavo (špinačo,blitvo,por,čebulo....lahko tudi mešano),če nimam sveže zelenjave kupim mešanico mehiške od Ledota.Najprej zelenjavo popražim dodam skuto,začinim in naredim majhne bureke.Lahko pa narediš kvašno testo zrežeš trikotnike jih namažeš s kečopom in dodaš sir, zviješ v rogljičke in daš pečt.Ali pa samo rogljičke,ki jih posipaš z grobo soljo ali s kumino, sezamom.Palačinke lahko namažeš z mešanico kisle smetane in sirnega namaze jih na čvrsto zviješ in daš v hladilnik.Čez nekaj ur se dajo super rezat na malo bolj debele kolobare.Nadevu lahko dodaš česen,čebulo,narezane olive,kumarice....Če ste pa bolj za kalorijsko bombo pa naredi ocvirkovko.Lahko pa tudi spečeš kruh z orehi,s semeni olivami ali pa čebulnega.Upam, da si dobila kakšno idejo. sensia Sporočilo je spremenil(a) sensia dne 03. 2010 13:02

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

3. feb 2010 14:18

tele palačinke se mi zdijo kar zanimiva ideja,francosko solato in mešano solato z mozzarelo sem že tako planirala,ne vem pa sensia kateri sirni namaz misliš,topljene sirčke ali te smetanove namaze vijolca73

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

3. feb 2010 15:35

Nisem sensia, mogoče ti bo pa moj odgovor vseeno pomagal... :) Sama sem jih že tudi delala, pa sem jih mazala s skuto + kisla smetana, sirni namaz + skuta (ali kisla smetana) - tu se lahko malo izživljaš in daš noter razne začimbe, nariban korenček, naribane kisle kumarice, drobno sesekljane gobice, lahko gobe - natur - prepražene na česnu... Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2010 16:22

K hladni svinjski pečenka se lepopoda koruza s curryjem. Na mešanici masla in olivnega olja segreješ koruzo iz konzerve, doliješ malo vina, soliš in popraš, potr4eseš z mešanico curry - koliko, jeodvisno od okusa, dobro premešaš in popotrebi še začiniš. Ko je koruza mlačna, vmešaš še kislo smetano.

Meni take priloge bolj teknejo k hladni pečenki kot testeninske ali riževe solate, kakšna kvašeni rogljiči in podobno, ker se mi zdi že meso dovolj nasitno.

 

Ali pa na tanko zrezana čebula z bučnim oljem.

 

Mamamia

 

mamamia

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

4. feb 2010 10:10

Evo me z malo zamude.Upam, da pečenke še niste zmazal.Jaz sicer delam seveda ,če imam začimbe doma, s skuto in kislo smetano.Se mi je pa že zgodilo, da ni bilo doma nič zelenjave in sem palačinke namazala s smetanovim namazom z okusom česna in drobnjaka, pa tudi zdenka sir in rezina pršuta so bili že na miniju sam ta mi ne gre k pečenki.No to je že stvar okusa.Večkrat pa takšne palačinke delam z lososom,kislo smetano,skuto in listi špinače, so zelo okusne in lepe tudi na pogled. sensia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2010 10:56

Tiste koruzne košarice s cepkano papriko od stane.r (fotoalbum) so zakon za k vsaki mesni zadevi. Vendelina jr.

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

5. feb 2010 9:56

Ne ne nismo še zmazali...Sem se odločila ,da bom namazala palačinke s predlaganimi namazi. Tudi te košarice ,predlog od Vendeline jr. so zelo zanimive za dekoracijo na mizi ,jih mogoce napolnim s francosko solato ,hvala vam za pomoč,sem vedela kam se obrniti ..Sem našla še na eni nemški strani nadev iz skute in creme fraiche(kot kisla smetana),to solimo in popramo in dodamo po želji: česen in zelišča ali na drobno narezana kuhana jajca in kuhano šunko ,dodaš malo curry začimbe ali na kockice narezano papriko,ketchup,lahko ajvar in malo mlete sladke paprike .Namažeš torej palačinke s poljubnim nadevom ,jih daš v hladilnik za dobre 3 ure in razrežeš na cca 2 cm debele roladice. vijolca73

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti