Kaj odnesti s seboj v zda?

koprivca  

član od: 9.6.2006

sporočila: 15

3. feb 2010 12:49

No, tako. Svetlana Makarovič oziroma njena angleška zbirka pravljic je zame absolutno predraga- stane 201€. Sicer bi kupila. Ja, ko bom v Ljubljani, bom definitivno obiskala Mladinsko knjigo, ta mi ne uide! Zdi se mi namreč, da so naše pravljice tako lepe.. Spomnim se, kako sva s sestro v otroštvu za Miklavža vsako leto dobili knjigo in kaseto, potem pa preposlušali, da jih še sedaj znava skoraj na pamet. Od Miškolina, Mojce Pokrajculje, Muce Copatarice, pa Mačka Murija.. Ah, lepo nam je bilo! Hja, posteljnina je prav tako dobra ideja, vendar moram kar dobro premisliti, da ne bo tako kot vedno- kupujem in kupujem, potem pa ne gre več v kovček. Poleg tega sem omejena s težo (mislim, da ima Delta dovoljenih 2 x 20 kg, a ker nerada vzamem več, kot je nujno potrebno, najbrž tudi tokrat ne bo nič drugače. Za vina pa že izbiram- tudi eden izmed mojih najljubših je Sladki muškat, pa bi morda vseeno raje kupila 2 pollitrski buteljki, da ne bom presegla dovoljenega vnosa alkohola. Še eno vprašanje- ali smem te stvari zaviti ali mi vse premečejo in se ne splača? koprivca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

3. feb 2010 14:49

Prtljago čekirajo na random oz. če se jim zdi kaj sumljivega. Kot rečeno, je meni niso še nikoli, pa grem večkrat čez lužo, še večkrat pa kam drugam. Mogoče sem imela samo srečo. Tudi zasliševali me nikoli niso, daš prstni odtis, se nasmehneš v kamero, poveš, da greš na turizem oz. obisk in that's it. Jaz na mejah res nikoli nimam problemov, če si prijazen in se malo pošališ, običajno to isto dobiš nazaj. In kot sem že enkrat rekla, največ, kar lahko storijo je to, da ti določeno stvar odvzamejo. Preganjal te pa zaradi kosa pršuta ali ene steklenice nihče ne bo. Glede zavijanja je bolj vprašanje, kako zaviti, da se ti med ostalo prtljago vse ne pomečka in potrga... Če najdeš način, bi sama vsekakor zavijala, saj gre za darila. Pol litrskih buteljk skorajda ni, majhne so po 0,375 dl (zelo redke) in klasika od 0,75 l. Jaz vem, da bi uslužbencu na kontroli rekla - če bi mi slučajno težil zaradi dveh steklenic, da pač lahko eno skupaj odpijeva, da bo zadostilo merilom. strelka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2010 16:59

MIslim, da lahko neseš več vina, kot 1,2 litra. Če se boš odličila za vino, potem izberi takega, ki je v "darilni" steklenici. Tega tukaj ni, drugače je pa vin, O-ho-ho kolikor hočeš od koder hočeš. Jaz bi v tem primeru raje prinesla viljamovko, ki se ponekod sicer dobi (verjetno ne tam, kamor greš ti), je pa francoskega porekla.

Še moje izkušnje o hrani: Palačinke (ki jih sama sicer ne maram), sem naredila enkrat pred 20 leti, ker so me sprovocirali. Polnila sem jih z orehi. Najlepša kritika je bila: To je nasitno. Drugače so pa vsi z visokim tonom komentirali: This is different. Še vedno se z grozo spomnim tega dogodka.

Tudi potica ni požela nikakršnega aplavza, tako da mi niti na misel ne pride, da bi pripravila ajdove žgance. Mimogrede, tudi pri slednjih ne delam gužve, ocvirkov pa tukaj niti v tako imenovanih etničnih trgovinah nisem videla.V nekaterih francoskih restavracijah imajo kakšno jed, ki vsebuje lardons, to je pa vse.

Kar se bučnega olja tiče: Kadarkoli naredim paradižnikovo solato z bučnim oljem, jo vsi po vrsti hvalijo in zmažejo, kot bi pihnil. Oz. še nikoli nisem slišala izraza: This is different.

 

Pozabi na posteljnino! Američani imajo drugačne mere in sisteme, poleg tega so pa časi, kot jih opisuje Proxima, hvalabogu, mimo. Danes je posteljnina v veliki večini bombažna, dobi se vse, kar prodajajo v Evropi.

 

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 03. 2010 19:45

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

4. feb 2010 5:18

Po mojih izkusnjah Gorenjkina cokolada z lesniki. Ne pretirano eksoticnih novih nesladkih okusov. Posteljnino ti odsvetujem,kot pravi Vanja .Razlike v merah so velike in ponudba ogromna.Morda kaksno slikico,meni je vsec Irena Polanec,ce se hoces vreci v stroske. Kar se sladic tice Americanom potegne strudel.Potica manj,po mojih izkusnjah. Pregled prtljage je precej pogost in pes,ki zavoha predvsem sadje in morda mesne izdelke. V moji torbici je bilo jabolko,ki sem ga po poti pojedla. Pes je to zavohal. daabul

mojcamaj  

član od: 6.2.2009

sporočila: 14

5. feb 2010 13:24

Ko sem šla jaz sem nesla ročno narejene prtičke. Pa za otroke mehke igračke z napisom Slovenija pa še majice sem si nabavila. Pa saj bi lahko marsikaj nesli tja ampak je težko z prtljago. Pa če še tako lepo zaviješ in spakiraš v prtljago se ti lahko zgodi da se kaj polomi in zveriži in potem imaš vse po drugi stvareh v kufru. Mojca Mojca

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

5. feb 2010 20:54

V trgovinah Rokus imajo igro Spomin (Memory) z motivi iz Slovenije. Mislim,da sta 2 varianti - ena s pokrajinami, druga z obrtmi. To smo pred kratkim pri nas podarili prijateljem iz tujine. Mogoče znajo biti zabavni tudi kakšni nenavadni copati (npr. tisti iz filca), saj so copati tudi precej naša značilnost oz. jih vsaj po moji izkušnji na drugi strani Atlantika niso bili vajeni, so se jim pa zdeli zabavni. Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti