Kaj odnesti s seboj v zda?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2010 9:36

Pri Mladinski knjigi so včasih imeli skodelice za čas ali kavo, z likom Prešerna. Ko si vanjo nalil vročo pijačo, je skodelica posatla svetlo rjava, na njej pa se je izpisala Zdtavljica. V skodelici so bile pa Prešernove fige.

Če skodelic ni več, lahko neseš s seboj tudi  te fige, sa dobijo za kupit v darilnih škatlicah.

Imaš pa v prodajalnah tudi komplet bučnega olja in piranske soli.

 

Nasploh se mi zdi, da imamo zdaj takšno ponudbo slovenskih izdelkov, da res ni problem komu še tako izbirčnemu kaj najti, za vse potrebe se nekaj najde.

 

Tudi z idrijsko čipko nemreš udariti mimo. Se mi pa zdi, da darilo izbiramo tudi gelde na to, koliko ljudje, ki jim je darilo namenjeno, poznajo Sovenijo. Če je sploh ne, sem jaz za kakšno knjigo (kuharsko ali o državi nasploh, izbira je precejšnja, tudi v angleščini), idrijsko čipko, steklenico vina ..., če pa Slovenijo že poznajo, jih morda lahko tudi povprašamo po željah.

Pozdrav, Mamamia

mamamia

koprivca  

član od: 9.6.2006

sporočila: 15

3. feb 2010 9:52

Punce! Ve ste ZAKON! Hja, ko sem prvič letela z letalom, sem si seveda prebrala vse o omejitvah pri vnosu prtljage na letalu, kar me je zmedlo do te mere, da sem s seboj odnesla striktno samo oblačila in seveda že prvi dan začela pogrešati naš Barcaffe :) Sedaj brskam, kaj vse je prepovedano vnašati v ZDA, torej nobenega kraškega pršuta (pa verjetno bi jim bil všeč), približno 1,2 litra vina ali žganja.. Kar se tiče knjig, sem jim eno o Sloveniji že poslala kar preko pošte. Naslovnica se mi je zdela obupna, kakor da bi bila stara 30 let, vsebina pa čudovita- zajemala je res vse, kar bi kdo želel vedeti o Sloveniji (in seveda veliko več, kot vem jaz). Kuharska knjiga se mi zdi prav tako dobra ideja, če ne celo odlična, vendar se moram najprej prepričati, ali mama Rebekah kaj kuha, mislim pa, da kar (glede na to, da pečejo kruh doma, je to verjetno kar dober znak). Sama nisem oboževalka bučnega olja, zato sem kar malo skeptična, kako bi ga sprejeli, vendar če ve pravite, da ga imajo radi, potem bo že držalo. Sedaj mi je na misel prišla še čokolada Rajska ptica- a katera ve, če so ti izdelki tudi v resnici dobri, ali vse ostane pri estetski dovršenosti? Ja, izdelki I FEEL sLOVEnia so super, pa nimam pojma, kje jih lahko kupim! Že tako ali tako iščem majice zase, pa zaenkrat neuspešno. Kristala si ne upam tovoriti na letalo, ker se bojim, da bi ga dobila v več kot enem kosu, sem pa razmišljala o kakšnih izdelkih iz poldragih kamnov. Trapasta ideja? No Vanja, ker mislim, da prebiram vse tvoje recepte in komentarje in se mi zdijo fenomenalni, bi se lahko dogovorile tudi okrog Persila :D Ja, sedaj marca potujem v Georgio, blizu Atlante, včeraj pa sem izvedela čudovito novico, da lahko s septembrom začnem internship na področju hortikulture, tako da bom še videla, kje mi bodo našli. Kar se pa tiče seznama, kaj vse moram kupiti, so samo kavbojke za enega nemškega cimra (ker so baje strašno poceni), pa verjetno bi si lahko tudi jaz privoščila kakšne :) Pa telefoni so menda poceni! Špela koprivca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2010 10:00

Se strinjam s predhodnicami. Tiste knjige o Sloveniji z veliko fotkami so itak must (sama sem z verzijami teh knjig zmagovala v vseh šolskih izmenjavah in mednarodnih tečajih). Prevodi literature so pa itak winnerji. DVD-ji ne zmagujejo, ker imajo v ZDA druge protokole, kot v Evropi (to me je Vanjič naučila). V bistvu je tako, da človek najbolj impresionira takrat, ko se ravno ne trudi iz petnih žil. Priti v neko državo in potem s polnimi usti ves čas razlagati, od kod da si, pa nositi I feel SLOVEnia majčko, pa ves čas govoriti, kako pa to pri nas počnemo....to je odiozno. Oziroma, vsaj jaz dobim vedno asociacijo na nemško govoreče turiste, ki so na obali hoteli pivo in šnicel, ker "bei uns"...se pa to je za kosilo. Sicer obstaja tudi literarna verzija te iste odioze in sicer v Malapartejivi Koži, tisti lik vojaka, ki ves čas govori, kako "pa to počnejo v Philadelphiji" (priporočam v ponovno branje). Človek najbolje predstavi svojo deželo tako, da je sam zanimiv. Ob tujem zanimivem sogovorcu nas vedno zamika, da bi kaj več izvedeli o njegovi/njeni deželi. In potem se sami potrudimo, da tudi izvemo. Če pa tuj sogovorec ni posebej zanimiv, mu pa tudi tona prospektov in suvenirjev ne bo pomagala. Vendelina jr.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

3. feb 2010 10:27

koprivca je napisal/a:
Sedaj brskam, kaj vse je prepovedano vnašati v ZDA, torej nobenega kraškega pršuta (pa verjetno bi jim bil všeč), približno 1,2 litra vina ali žganja..koprivca
Upam, da ne bom preveč svetoskrunska zdajle, ampak pravila so eno, njihova realizacija pa drugo. Do sedaj mi še nikjer niso iz čekirane prtljage odvzeli hrane (ali česa drugega), pa je to resnično ena od stvari, ki jo prenašam okoli kot mačka mlade (sploh domov iz eksotičnih krajev). Sicer pa - več kot odvzeti ti je ne morejo. Pršut je pa itak zakon strelka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2010 10:50

No, meni sicer ob tem švercanju pršuta pride na misel tisti film, ko Sophia Loren naredi kažin na letališču, ko ji ne dovolijo vnosa mortadele v ZDA. Ampak tisti film je bil posnet v sedemdesetih letih. V tem stoletju se pa jaz s tem ne bi hecala. Je bilo že pred letom 2001 več verjetnosti, da pregledujejo švercarja pršuta kot pa kaj bolj resnega in devet let po tem se ta verjetnost ni čisto nič zmanjšala. I feel Slovenija majčke prodajajo na Čopovi, pa pri časopisih v Nami, celoten spisek prodajnih mest najdeš na spletni strani Slovenske turistične organizacije. Vendelina jr.

koprivca  

član od: 9.6.2006

sporočila: 15

3. feb 2010 11:07

Oh, hvala za lokacijo za majice! Hja, trenutno sem na izmenjavi v Nemčiji in nič kaj dosti ne vem, kaj se dogaja v Ljubljani :/. Glede mesa sem brala, da ga ne smeš vnašat v ZDA, če ni ameriškega ali kanadskega porekla, še posebej pa ne bi tvegala, saj mi je prijateljica omenila, da ko je prvič prispela tja, so jo izpraševali eno uro, pregledali pa tako ali tako vse. Morda je imela ona le smolo, res pa ne bi rada, da bi mi vzeli, kar bi imela s sabo. Kar se pa tiče promocije naše Slovenije, se pa absolutno strinjam s tabo, Vendelina jr.. Odkar sem na izmenjavi, sem se le enkrat odločila, da pripravim slovensko večerjo (žgance, zelje, kranjske klobase), pa sem bila tako razočarana, saj so ti, študentje polnih riti, po večini le kritizirali, ker oni pa delajo zelje tako in ne drugače, pa oni kisajo zelje z vinskim kisom, ne pa tako, kot mi, pa kaj so to ŠKECNI (žganci)- ein Teig ohne Geschmack (testo brez okusa).. in tako naprej. V prihodnje zagotovo tega ne bom več delala, eno ponižanje je več kot dovolj. Zavedam pa se, da ne smem vseh vreči v isti koš, tako da... Več sreče prihodnjič! :) koprivca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. feb 2010 11:12

koprivca, saj so le oni pokazali svojo pritlehnost. Jim manjka let, bi rekla, pa olike tudi.

Rajska ptica pa ni ravno slovenska reč, jo vodita Angleža. Potem je kaj od Ateljeja Dobnik ali pa Čokoladnice Olimje že bolj slovensko.

rimljanka - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. feb 2010 11:19

V angleščino je prevedena tudi Kosovirja na leteči žlici od Svetlane Makarovič, sem jo njega dni sama kupila v antikvariatu (pitaj boga, če se jo še kje dobi); ko sem šla brskat, kdaj je izšla (neobetavnega leta 1994), sem videla, da so leta 2008 prevedli tudi antologijo njenih pravljic, ki se zdijo meni odlične. Sicer bi pa jaz neznanim prijateljem v USA odnesla steklenico koprskega sladkega muškata in nekaj Gorenjkinih čokolad (zlasti teh novejših eksotičnih), znanim prijateljem (i.e. bi bila z njimi v dovolj intimnih odnosih, da bi vedela :)))) dimenzije njihove postelje ali bi si pa upala :)))) vprasat), pa posteljnino od Odeje (moj dragi pravi, da je bilo na tisti strani luže v njegovih baltimorskih cajtih skoraj nemogoce dobiti spodobno posteljnino brez sintetike, ne vem, ali to se drzi). Ce bi hotela pustiti slovenski pecat na ameriskih tleh, bi pa svercala seme kaksne avtohtone vrste fizola :)))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti