Kaj odnesti s seboj v zda?

koprivca  

član od: 9.6.2006

sporočila: 15

tema odprta - 2. feb 2010 23:57 | ogledi: 5.555 | odgovori: 27

Živjo!

Marca se odpravljam na obisk prijateljev v ZDA, kamor bi rada odnesla "delček Slovenije" oziroma tiste stvari, ki jih tam ne poznajo ali pa bi jih bili veseli.

Skratka, zanima me, ali ima kdo kakšno izkušnjo s tem, kaj mi predlagate, da podarim, kaj sploh lahko odnesem s sabo (seveda bi spekla potico, pa bi na letališču romala v koš)? Za otroke sem mislila kupiti slovensko knjigo v angleškem jeziku, kar predstavlja kar problem, saj izgleda, da naše lepe pravljice niso ravno prevedene, ali pa sem jaz slaba iskalka. Morda mi lahko svetujete tudi tiste uporabnice, ki živite v ZDA- s čim ne morem udariti mimo?

Že vnaprej najlepša hvala!

Špela

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

3. feb 2010 0:13

Glede knjig - v Konzorciju imaš nekaj polic slovenske literature, prevedene v tuje jezike. Ni vrag, da se ne bi kaj našlo. Aja, še to. Obstaja kuharska knjiga s slovenskimi recepti v angleščini. To se mi zdi lepo darilo. Naslov je menda kar The Cuisine of Slovenia, če se ne motim. Potico pa raje speci tam :) RadaJem

angro  

član od: 30.3.2005

sporočila: 20

3. feb 2010 1:21

Pred kratkim je bila v anglescino prevedena Kozlovska sodba v Visnjo Goro, mislim pa, da se ne dobi po knjigarnah, predlagam, da se obrnete na obcino Ivancna Gorica... Bucnega olja v ZDA skorajda ne poznajo in je tudi primerno darilo, z industrijsko zapakiranimi steklenicami pa naceloma in prakticno na carini ni problema pri vnosu (seveda pa ne v rocni prtljagi)... Prav tako bi znala biti viljamovka s hrusko v steklenici... LP angro

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2010 1:43

Koprivca, potico boš lahko spekla tukaj.  Tekočin ne smeš nositi, razen če boš prtljago check-inala. V tem primeru in seveda pod pogojem, da cenijo dobro pijačo, lahko prineseš dobro Viljamovko ali Sljivovico. (oboje se sicer dobi preko interneta).

Kjnige so vedno lepo darilo, zato poišči knjigo o Sloveniji v anngleščini s slikami Joca Žnidaršiča. Ta stane 50 Evrov. Če veš, da jih zanima literatura, potem jim nesi knjige slovenskih avtorjev v angleščini.

Če imajo majhne otroke, prinesi kakšno majhno plišasto igračko z napisom Slovenija.  Pa kakšen mouse pad za k računalniku, z napisom Slovenija. Mogoče kakšen umetniški unikat, kot je recimo porcelan Catbriyur, mogoče kakšno Idrijsko čipko.

Sicer se pa tukaj (v ZDA) dobi čisto vse, velikokrat ceneje kot v Evropi, tako da je težko prinesti kakšno originalno zadevo.

Pripravi spisek zadev, ki bi jih ti rada kupila, ko boš v ZDA. Pred nedavnim je en naš kolega nabavil kar precej malih elektronskih gadgetov, kot so iPods, GPS sistemi, Wii in podobne zadevščine. To je tukaj veliko cenejše kot v Evropi.

In, ker boš že na poti, prinesi meni par kil Persila.

Ja, v katero državo pa greš?

 

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2010 8:07

Vanči, super... Jaz sem nesla s sabo malo morje Barcaffe kave, eno škatlo malih Gorenjka čokolad ter miniaturne čipkaste zadeve, dobi se klekljan zemljevid Slovenije, vse v prijavljeni prtljagi... Loni Makaroni

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

3. feb 2010 8:09

V ZDA imam sorodnike in prijatelje. Veliko prijateljev pravzaprav, kajti ko enkrat obiščeš Ameriko, mi smo jo doslej 4x, se ti ta krog stalno širi. Večina ljudi, ki smo jih spoznali je izredno gostoljubnih, veliko pa jih je gostovalo kasneje tudi pri nas. Od stvari, ki so jih bili veseli in jih kupovali pri nas je npr. kristal iz Rogaške, Idrijske in druge čipke, začimbe, zelo zaželjeno tudi bučno olje ( pakirano je tudi v pločevinkah), majice in kape z napisi Slovenije, lončke za kavo z motivi Slovenije... upam, da sem ti malo pomagala. Pa lepo potovanje in srečen povratek ti želim. kara

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

3. feb 2010 8:26

Ena moja izkušnja: imam prijateljico (pravzaprav je zdaj že širši krog) iz ZDA, ki me je že večkrat obiskala. In vedno nakupi kar nekaj paketov Tamar sirčka (zdaj MU), ker pravi da nobena Philadelphija ni tako okusna in kremasta. In tudi ko sem šla jaz na obisk, sem ji obvezno morala dostavit 10 paketov Sicer pa je ob svojem zadnjem obisku tukaj kupila: prisrčno torbico (iz blaga) z napisom Ljubljana, mislim da je gor narisan zmaj, majice I feel Slovenia, zvonček z motivom Slovenije, kuhinjsko krpo. To se spomnim, mogoče je bilo še kaj. No, magnetki... In še ena anekdota: ko je odšla še na izlet v Pariz in se je sprehajala po mestu s torbico Ljubljana, je rekla, da jo je slovensko ogovorila neka gospa. In edina beseda, ki se jo je spomnila, je bila DOBRO Lep dan, Mateja

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

3. feb 2010 8:56

RadaJem je napisal/a:
Glede knjig - v Konzorciju imaš nekaj polic slovenske literature, prevedene v tuje jezike. Ni vrag, da se ne bi kaj našlo. Aja, še to. Obstaja kuharska knjiga s slovenskimi recepti v angleščini. To se mi zdi lepo darilo. Naslov je menda kar The Cuisine of Slovenia, če se ne motim. Potico pa raje speci tam :) RadaJem
Če so slučajno gurmani in tudi kuhajo, potem sem za tole knjigo. Izdala jo je založba Rokus, obstajata pa manjša in večja verzija (temu primerne so tudi cene). Prekrasne fotografije zraven tradicionalnih slovenskih receptov. Moje vodilo je, da s hrano skoraj ne moreš udariti mimo, z raznimi nabiralci prahu pa lahko. Midva vedno sem in tja (torej čez lužo in nazaj) prenašava hrano (pač ustrezno zapakirano v kovčku) in še nikoli ni bilo problema. Od steklenic vina do svežih čilijev, pršuta itd. strelka

neznan uporabnik

3. feb 2010 9:01

Moja prijateljica iz Washingtona je eno leto živela v Ljubljani. Ko sem jo lani obiskala in jo vprašala, kaj naj ji prinesem, je kot iz topa ustrelila: Piranska sol! jancka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. feb 2010 9:07

Zvezdica zaspanka je prevedena in izdana v obliki čudovite slikanice, videla sem jo v knjigarni Felix.

tulka

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

3. feb 2010 9:14

Če so bolj umetniško naravnani ali pa tudi ne, mi vedno v tujino nesemo kakšno Panjsko konjčnico s slovenskim motivom, ki jo kupiš v trgovini Dom. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti