Izlet 3 dni - podaljšan vikend - kam?

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

5. maj 2010 17:04

Nisem še bila tam , razmišljam pa da bi se letos tja odpravili, pa drži nas da bi šli z motorjem. Upam da nam uspe. petardica

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. maj 2010 23:12

Torej ....

Sreda - štart iz Lj, 9:00, proti Arizoni (BIH-Brčko), ker je vse prej kot kje kej označeno, sva naredile ene par km, preveč, ampak ni panike ... dokler ne prideš tja ob 14:10h, in ugotoviš da so se ob 14:00 trgovine začele zapirat, ker ni folka (drgač delajo do 15 ali 16 ure), aja pa še dž je padu ...

no sm pa tja je kšna trgovin delala tko da mi je uspelo zapravit ene 60,00€

Potem pot nadaljujeve proti Bosanski Gradiški - prenočišče pri sorodnikih

Četrtek - okoli 9:00 odhod proti Banja Luki - šoping seveda spet ... kavice, ogledovanje folka, in oblačil .. ne morš vrjet, kaj use loh vidiš kasneje nadaljujemo do Bihača in Plitvičkih Jezer (pot med Banja Luko in Jajcem je prečudovita, če kdo še ni bil) kamor sva prispele okoli 20:00h. Po poti je seveda padal dež in ujela sem prečudovito, ogromno mavrico

poiskale sva si "hotel", bile presenečene nad nižjo ceno, kot je bilo napisano na internetu

tako da naju je nočitev z zajtrkom prišla samo 25,00€/osebo, privoščile sva si večerjo, malo tv, tuš in pojstelja ....

Petek - bujenje 7:00, zajtrk 7:30, nato odhod na jezera (oddaljena 14km od hotela), vstopnina 15,00€ v katere je vštet prevoz z ladjico in vlakom.

Vreme je bilo odlično, bile sva med prvimi turisti (okoli 9:00 ure), tako da je bilo fenomenalno in se je dalo posneti veliko fotografij, na katerih nimaš tujih glav in riti

Podale sva se na skoraj najdaljšo pot, ki naj bi trajala od 4 do 6 ur, ampak ker ni bilo gužve, in nisva imele veliko postankov, sva bile nazaj v 4 urah, s preko 300 slikamo (objavim jutri).

Kdor še ni bil vsekakor mora iti, če koga še kaj zanima naj kar vpraša.

Nato sva okoli 13:00 ure štartale proti Zagrebu, kjer sem se seveda ustavila v Sve i svašta … pa raje nebi komentirala … tam okoli nekaj delajo in je vse zabarikadirani, potem pa še seveda niso imeli tistega po kar sem prišla ..

Ampak se nisem pustila motiti, sva šle kar naprej v Klovićeve dvore, gledat razstavo BODIES REVEALED

http://www.galerijaklovic.hr/izlozba.aspx?id=33

cena okoli 10,00€, zanimivo predvsem študentom medicine, a vsekakor si lahko pogleda vsak. Konec koncev, koliko je ljudi, ki ne ve koliko kosti sestavlja naše telo

Med tem ko sva letele nazaj proti parkirišču, ki ga ni bilo mogoče plačati za več kot 1 uro, sva se ustavile na kebabu , ki je bil presenetljivo bogato oblozen

Zadnji postanek West Gate, ki je čisto preveč napihnjen, oz. se ga da hitro predelat … vsaj jaz ga  in gremo nazaj domov ….

In zdej sm že za računalnikom in pišem ….

 

Pa lep vikend

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti