Oblačilni reporta za pomlad 2010

Radagast  

član od: 5.1.2009

sporočila: 23

17. feb 2010 20:09

Vendelina jr., kaj pa svetuješ svežim diplomantkam za slavnostno podelitev diplome? Vsakdanje stvari in toaleta tipa maturantski ples itak odpadejo (vsaj pri meni), torej LB(lack/lue)D? Radagast

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. feb 2010 20:19

a lahko samo vprašam kaj je to reporta? bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2010 21:37

Banana, reporta je report z eno črko preveč. Za slavnostno podelitev diplome je LBD dobra izbira. S tako oblekico lahko potem hodiš v teater še nekaj časa in na vse slavnostne zadeve. Druga opcija je tudi korekten kostim, ki spada v dober nakup, zlasti če bo kasnejša kariera taka, da boš kostim potrebovala. Ni pa se treba za podelitev diplome šemiti v deset let starejšo žensko (to ponavadi počnejo mlade ženske, ker želijo s tem pokriti pomanjkanje izkušenj). Recimo, namesto kake zelo solidne LBD si lahko omisliš malce krajšo oblekico (10 cm nad koleni) in to kombiniraš s kakšnimi odbitimi gležnarji in kakšno starinsko svetlečo torbico, ki jo boš našla na bolšjaku (zdaj bo spet več tega, ker bodo ljudje pospravljali doma in nosili predmete na bolšjak). Pri podelitvi diplom je tudi blazno pomembno, da imaš s sabo (ali pa to prinesejo starši, pri meni je bila starševska varianta in je imela mama za nedajbože s sabo tulec, kamor smo dali diplomo, na magisteriju so mi pa na vso srečo dajali zadeve v velike kvadrataste mape) nekaj, v kar se bo lahko dala diploma. Če je to lj. univerza - tisti kvadratasti format od diplome ne gre v nobeno torbo. Upam, da so druge univerze tozadevno bolj praktične. Vendelina jr.

Radagast  

član od: 5.1.2009

sporočila: 23

18. feb 2010 20:16

Hvala, Vendelina jr. Ja, FF UL. In ne le format, tudi "kardeljevo rdeča" malo preveč bode v oči ... Sem pa pravkar pogledala slike predvčerajšnje podelitve in sem bila rahlo zgrožena nad nekaterimi dekleti (in starši) v kavbojkah, pulijih, pošvedranih čevljih itd. Radagast

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2010 20:28

Radagast je napisal/a:
Hvala, Vendelina jr. In ne le format, tudi "kardeljevo rdeča" malo preveč bode v oči ... Sem pa pravkar pogledala slike predvčerajšnje podelitve in sem bila rahlo zgrožena nad nekaterimi dekleti (in starši) v kavbojkah, pulijih, pošvedranih čevljih itd. Radagast

No, kak problem je pa "tisto kvadratasto reč" v rokah nesti? Saj menda ni, da bi jo skrivala, ali kaj? Če je barva mape nekaj, kar je pomembno, potem pa res ne vem.....če ste diplome vredne.

Morda si pa oni, ki jih s tako zgroženostjo omenjaš, obleke ne morejo privoščiti. In jim je vsebina diplome bolj pomembna kot embalaža lastnice. Zakaj pa ne?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. feb 2010 20:38

rimljanka je napisal/a:

Radagast je napisal/a:
Hvala, Vendelina jr. In ne le format, tudi "kardeljevo rdeča" malo preveč bode v oči ... Sem pa pravkar pogledala slike predvčerajšnje podelitve in sem bila rahlo zgrožena nad nekaterimi dekleti (in starši) v kavbojkah, pulijih, pošvedranih čevljih itd. Radagast

No, kak problem je pa "tisto kvadratasto reč" v rokah nesti? Saj menda ni, da bi jo skrivala, ali kaj? Če je barva mape nekaj, kar je pomembno, potem pa res ne vem.....če ste diplome vredne.

Morda si pa oni, ki jih s tako zgroženostjo omenjaš, obleke ne morejo privoščiti. In jim je vsebina diplome bolj pomembna kot embalaža lastnice. Zakaj pa ne?

 

Ali pa so po najnovejši modi!  Trgovine so polne kavbojk s strateškimi luknjami.

 

Pošvedrane čevlje sva pa z mamo videli v trgovini, ko sva kupovali nove. Ena ženska je dala pošvedran par poceni verzije birkenstokov v škatlo in si, predvidevam, obula nove.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. feb 2010 9:09

Se strinjam z rimljanko glede intervence za tisto "kardeljevsko rdečo". Na moji diplomi je bilo namreč tako, da nismo dobili nobene mape/škatle, da bi tisti karton v kaj spravili. Zunaj je pa deževalo in to precej in če človek ni imel s sabo ničesar, v kar bi dal diplomo, je imel veliko tveganje, da bo dokument zmočil preden bo prišel do avtomobila...In moje opozorilo vsakomur, ki diplomira na ljubljanski univerzi je totalno praktične narave - premisli, kam boš spravil/a diplomo, ker ima zelo velik format. Rdeča barva je okej. To je barva življenja in moči in zato je zanimiva marsikomu. Tudi politikom levim (v Evropi) in desnim (v ZDA) in tudi cerkvenim/političnim osebam (prva asociacija je seveda Richelieu). Pa ne samo politikom, rdečo lahko povežemo z vsem, kar ima karkšenkoli pridih z erotiko. Last but not least: Saj lahko bi prezrla in konec koncev, tu se prvenstveno pogovajramo o oblekah in druge teme puščamo ob strani, ampak....Lahko bi se delala, da je oznaka "kardeljevsko rdeča" točno tako nevtralna, kot je npr: tizianovo rdeča in da gre samo za oznako barve. However: nekdo, ki danes končuje faks, je bil po vsej verjetnosti rojen v osemdesetih letih in je šel v vrtec takrat, ko smo se šli odrasli osamosvajanje in smo se navajali življenja v novi državi in novem družbenoekonomskem in ideološkem sistemu. In ko v takem prehodnem obdobju se stare vrednoste rušijo, nove pa še niso vzpostavljene (temu se reče družbena anomija). In v takem obdobju odrasli včasih z ironijo in včasih z nostalgijo in včasih z gnusom govorijo o "prejšnjem sistemu", "kardeljanstvu", "socializmu"....in otroci, ki slišijo te besede, seveda ne razumejo vseh podtonov. Ker jih pač niso doživeli. Tudi, ko otroci odrastejo in diplomirajo, seveda ne razumejo podtonov prejšnjih časov. Nič hudega. Kar pa bi lahko vedeli, je pa to, da za božjo voljo, da ni posebno pametno uporabljati izrazov, ki se jih ne razume in ki niso ponotranjeni (ker ni bilo izkušnje ne za eno in ne za drugo), po drugi strani pa ni zadostne zgodovinske distance (famoznih šestdeset let, kolikor je potrebno, da se strasti umirjo in se lahko začnejo zgodovinarji resno pogovarjati), da bi jih družba lahko zdravo reflektirala. P. S. Če bi rekla "univerzitetno rdeča", bi bilo čisto lepo razumljeno. Vendelina jr.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. feb 2010 11:33

Ne eni moji podelitvi je bila dekanja v kratki RDEČI usnjeni jakni. Ne bi diskutirala o (ne)primernosti, bi pa pritrdila Vendelinini trditvi, da imamo ženske blazno dober spomin za rdečo barvo in zato ne smemo pretiravati z rdečimi oblačili. Ravno včeraj sem se tega nasveta spet spomnila, ko sem oklevala med rdečim in sivim kostimom. mimika

Radagast  

član od: 5.1.2009

sporočila: 23

19. feb 2010 18:31

Ah, rimljanka, ob vsem socialnem čutu, ki ga premoreš, pa se nisi obregnila ob Vendelinine linke pregrešno dragih torbic, pa čeprav si verjetno marsikatera uporabnica tega foruma ne more privoščiti niti polne nakupovalne torbe, kaj šele, da bi si omislila embalažo za malenkosti, ki spadajo vanjo, v vrednosti svoje mesečne plače? In Vendelina jr., ti, ki nikakor ne moreš dopustiti, da bi nekdo cel dan preživel v pižami, nekdo drug pa se npr. v gledališče opravil v enaki garderobi, ki jo je imel cel dan v službi, posvetiš cele litanije po tvojem mnenju politično nekorektnem izrazu, ki je bil, mimogrede, povsem narobe razumljen (kot vsi vemo, je bila UL poimenovana po tovarišu Kardelju od njegove smrti l. 1979 do osamosvojitve Slovenije, nekaterim pa je izraz, ki v prevodu zveni "univerzitetno rdeča" - pa čeprav bi potemtakem lahko sklepali, da je to rdeča, ki označuje vse univerze, pri mojem nerazumljenem in neponotranjenem izrazu pa je takoj jasno, o kateri univerzi je govora -, postal domač prav ob poslušanju predavanj na sedanji UL, prej Univerzi Edvarda Kardelja v Ljubljani), o tebi tako ljubi kulturi oblačenja pa nič? P. S.: Na tem forumu je zadnje čase vse preveč merjenja in dokazovanja moči v smislu "jaz o vsaki temi vem največ in imam o vsem najbolj prav". Če gre za kakšno posebno psihoterapijo in pridobivanje samozavesti, prav. Jaz, embalaža brez vsebine in nevredna "tiste kvadrataste reči", katere vsebina je, glede na to, da ne razumem "podtonov tistih časov", nerazumljena, pa se poslavljam ... So what?! Radagast Sporočilo je spremenil(a) Radagast dne 19. 2010 19:59

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

19. feb 2010 23:49

živjo! vendy, zate imam samo eno hitro vprašanje... sem v dilemi, in sicer jutri grem na maturantski ples in sem šele danes šla v lov za garderobo.. našla sem oblekico, ki izgleda nekako takole: http://sc4.stylefeeder.com/thumb/r6/jb/r6jbt3f4/r6jbt3f4 s tem, da je moja oblekica bolj kobalt modre barve, kroj je pa zelo podoben. ne vem kaj naj zraven kombiniram.. izbiram med črnimi čevlji s platformo (le spredaj so malo dvignjeni) in na špico + črno mini torbico v slogu 60., ali z bež čevlji, ki so dokaj odprti (bolj vlečejo na sandale) in imajo polno peto (pomoje so malo manj elegantni) ter bež okroglo torbico. menim, da bi črna kombinacija res veljala za boljšo, ampak sem že tako naveličana črne!! zato te prosim za pomoč, če bi ta bež sploh 'vžgala'. obstaja tudi opcija, da oblekico zamenjam za temno marelično barvo http://www.marissacollections.com/PAPFAACLPKNJPNHI/product?ad_i hvala že vnaprej :) iversonka Sporočilo je spremenil(a) iversonka dne 19. 2010 23:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti