Oblačilni reporta za pomlad 2010

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. feb 2010 15:16

V bistvu je treba biti pri torbicah še bolj planerski, kot smo pri oblačilni bazi. Namreč, eno torbico nosimo več dni v letu kot pa posamezno oblačilo. Poleg tega je tako, da torbice nosimo dlje časa kot čevlje. V bistvu mora torbica zdržati vsaj tri sezone. Zato je pametno, da kupujemo torbice z bolj brezčasnim videzom. Tudi je pametno, da se izogibamo prevelikim in pretežkim zaponkam (ker se obtolčejo ali padejo proč ali kako drugače poškodujejo zadeve). Sama že leta kupujem torbice izven sezone...tako npr v vročem poletju kupujem temne torbice (v vzhodnem sredozemlju so cene silno ugodne, kvaliteta je pa okej), v letošnjih razrpodajah sem kupila koralno rdečo, ki bo ustavljala promet v pomladi.-). Neodvisno od tega ali imamo veliko ali malo torbico, ko je treba kaj najti, moramo preiskati čisto vse in ponavadi je iskani predmet čisto na koncu. Zato je dobro, da ima torbica kompaktno dno, to pomeni, če jo postavimo na podlago (miza, stol), bo torbica stala in se njena vsebina ne bo razlezla. Razne cunjaste in vrečaste oblike torbic tega testa ne naredijo in vam jih toplo odsvetujem. Če nič drugega, ko boste prvič v hipermarketu iskale denarnico v vrečasti torbi in se vam bo razlezla na vrhu vse špecerije, ki je še niste utegnile pospraviti, pa že plačujete....takrat se spomnite na tole Večje postave lahko nosijo večje torbice, srednje velike torbice in male torbice. Srednje postave nosijo srednje velike trobie in male torbice. XS postave nosijo male torbice. Mala torbica v dnevnem formatu je recimo 25 cm x 15 cm x 12 cm. Oblke: najboljši je klasičen kvader, ki ima lahko različno dolge roče: dol roč za čez rame, dva srednja dolga roča za čez rame in pride torbica v tej drži do pasu, lahko pa torbico tudi držimo z roko za oba ročaja. Druga izvrsnta oblika je torbica, ki v obliki spominja na "zdravniško" in ima spodaj kompaktno dno. Materiali: na prvem mestu je usnje. V mrzlem delu leta je to itak edini sprejemljivi material za torbico (če hočemo, da se nas jemlje resno). Poleti je materialov več, tudi kakšna plastiš torba je okej, poleg tega se vsako poletje pojavijo kakšne slamnate in etno zadeve. Sama preferiram lakaste toriice (vse variacije teh obdelav). Svetleče torbice nekako bolj elegantno delujejo - primerjate enak model v lakasti in mat izvedbi in boste videle. Za toplejši del leta pa so okej tudi velurske torbive - zlasti če so v kakšni drap-bela kava barvi, znajo zelo dobro izpasti. Barve: pozimi temne, najlažje je s črno, z leti pa potem investiramo še v temnosivo, vijola, bordo, temnozeleno, rjavo.... Pomladni del: bež, (gre skoraj na vse svetle variante), potem pa z leti investiramo še v koralno rdečo, modro (letošnji must), bela kava, "nebarvano" usnje (za kakšen safari, military ali pa kavbosjki stajling), srebrnosivo, zlata. Pri zlatih in srebrnih odtenkih je treba biti precej previden, ker usnje, ki je barvano v to obdelavo, rado izgublja barvo in je bolje, če poiščemo kak korekten plastiš material. Prav tako moram opozoriti, da zgornjih temnih oblačil (trenči, jakne, blazerji, vse, kar oblečemo čez rame) s svetlimi trobicami NE GRE kombinirati, razen, če imate zelo dober razlog in ste, kar ste stajlinga tiče, na master levlu. Pa še takrat velja paziti, ker temna oblačila rada puščajo sledi na svetlem usnju (in na skaju tudi). Skratka, še nikoli opran džins nima bo naredil hudiča in pol na svetli torbici. Še cene Cene: sama kupujem torbice v cenovnem razredu od 130 EUR dalje (usnjene). Ampak, odkar večino torbic kupim na razrpodajah, zvozvim tudi z manjšimi zneski okoli 100 EUR (jasno, kosi so bili v osnovi 350 EUR in več). Dizajnerske torbice so sicer od 600 EUR navzgor, ampak v resnici kakega drugega presežka nimajo. Hočem reči, med 200 EUR in 600 EUR ni kakšne blazne razlike v kvaliteti. Ostajajo pa večne kultne torbice, ki pa stanejo od 2.800 EUR navzgor in v tem klubu so naslednji brezčasni predmeti: - rjava Vuittonka, rjava torbica v kobminaciji s tekstilom (v originalu je svila) z logom LV in svetlorjavimi roči, ki čez čas potemnijo (tako prepoznamo ta pravo Vuittonko) - torbica v obliki "pisma", prešito usnje, dolg ročaj, ki ga tvori veriga, prepletena z usnjem, zapiralni gumb z logom CC, to je klasična Chanelova torbica - klasičen Gucci, kjer sta ročaja iz bambusa, vse ostalo pa je usnjeno - Gucci Birkin, velika kvadrasta torba, tista, o kateri je sanjala Samantha v Sex in the City in si jo je potem kupila - Hermes Kelly, Hermesova torbica v obliki "pisma" z diskretnim malim ročem. Bom še poiskala nekaj slikic in jih v nadaljevanju prilepim. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. feb 2010 15:31

Oops, Birkin torbica je Hermesova, prav tako Kelly bag....LV so pa (vsaj bile, mislim, da še niso prešli na poliester) bombažne (jens material oz. platno) impregnirane s kavčukom. Kavčuk so zamenjali za nek drug plastični material, ki menda ravno tako zdrži 25+ let in se samo boljša s časom. LV torbice niso nikoli na znižanju in po podatkih LV "hodi" po svetu samo 1% originalov. Krasno se obnesejo LV torbice, ki niso impregnirane. Gucci ima pa Jackie (O.) Bag.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 10. 2010 15:33

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2010 15:58

Sicer pa sta se lastništrvi Guccija in Hermesa nekaj prepletali, če me spomin ne vara. Mi je sicer vseeno, nisem v kategoriji, da bi imela to torbico, se pa spomnim, da eni od teh firm ni šlo več najbolje in jo je druga pohopsala.

 

Moj največji doseg je črna, klasična "trda" torbica Lanvin. Brezčasna, jasno.

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 10. 2010 15:58

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. feb 2010 16:06

Nisem sicer tako na tekočem, kaj se s samimi fimami dogaja, ampak nekaj se je govorilo o "združenju", ampak vsaka firma bi imela še vedno svojo suverenost. Približno tako kot Ford in Volvo ali Mercedes in Chrysler.

Razlika je pa kar huda, povprečne Hermesove torbice so približno 10x dražje od povprečnih Guccijevih.

Sicer so pa vse te ueber luksuzne firme v težavah, cen pa še vedno niso spustile. Na eni strani, ki prodaja rabljene rabljene izdelke se zaloga skoraj dnevno veča. Če odtipkate portero v google, vas bo pripeljalo tja.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. feb 2010 17:12

Vanjič je imela prav, jaz sem naredila lapsus. Tule je nekaj slikic za "sline, ki se cedijo". Ali poiščete nekaj podobnega (glejte formate) za znosno ceno, ali pa naslednje leto kupite originale za podobno ceno Nekaj guccijevskih stajlingov za sezono ss10 http://www.gucci.com/fr/fashion-show/cruise-10/wom Ni sicer treba, da kupujete brand, ker se večina korektnih torb itak inspirira po tehle oldies and goldies in brezčasnih http://www.gucci.com/fr/french/fr/spring-summer-10 Tudi zelo korektne torbice – ignorirajte cene, naslednje leto bodo mnogo, mnogo cenejše, formati pa bodo vsaj še tri leta moderni. http://us.burberry.com/family/index.jsp?categoryId=3 Tole sem izbrala zaradi tega, ker je dober intro: http://www.prada.com/ Pa še za to, da zbudite Pepelko in Imeldo v sebi: http://www.christianlouboutin.com/#/intro Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. feb 2010 21:22

Vendelina jr. je napisal/a:
Pa še za to, da zbudite Pepelko in Imeldo v sebi: http://www.christianlouboutin.com/#/intro Vendelina jr.

Čudovito!!!!!!! (mislim seveda makro posnetek metuljevih očk in njegovega zvitega rilčka!)

lp

cervus

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

15. feb 2010 21:28

Ja, tale zadnja spletna stran je res nekaj posebnega :) korenckova

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

16. feb 2010 18:25

Ne spada točno v to temo, ampak vseeno nekako spada, saj si želimo tudi nosečnice biti lepo oblečene. Mogoče bo katera vedela odgovor na tole - zakaj, za vraga, so vse cunje za nosečnice temnih barv?! Karkoli sem do sedaj iskala in gledala je bilo: črno, temno sivo, temno zeleno ali rjavo. Mislim, bljak. Se mi zdi, da nosečnost ni čas, da bi se oblačil v črno. Po čudežu sem dobila dve majčki (za spomladi) ena je pikasta (roza in svetlo sive pike) ena pa temno ciklamna - obe pa s krasnim dekoltejem . Se opravičujem za off topic! Lp! Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. feb 2010 18:27

V mrzlem delu leta je večina oblačil temnejših barv, ne velja to samo za nosečnice. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. feb 2010 12:41

Saj bo prišlo kaj za nosečnice v pomladnih barvah, :  )  A ni v BTC ena trgovina za nosečke, sam se mi zdi da je kar precej drago tam... Emporium ima tudi, CA, HM...

Jaz sem vztrajala v raztegljivi little black dress dokler se je dalo in je trebušček spredaj ni potegnil "gor" preveč. Potem sem si dala delat volneno pleteno little black dress, v kateri sem vztrajala do konca, s salonarji vred. :  ) Pa ene dvojne hlače, nosečniške, se mi je zdelo brezveze celo kolekcijo kupovat, saj nosečnost hitro mine. Za gor se še najde kaj za oblečt, iz omare recimo, :  ) Sem pa menjala šale, to pa ja, :  )

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti