Oblačilni reporta za pomlad 2010

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

6. avg 2010 10:22

[citat=--kozamurnik--]Hvala,hvala!!! Pomagala si, pa še kako! Prosim tudi za kak link do malo bolj "ekstravagantnih bluzic ", ki bi jih skupaj s pencil krilom ali črnimi hlačami spremenila v slovesno zadevo. Odkar berem tvojo rubriko, vidim, da za dober izgled potrebujem manj, kot sem do nedavnega mislila. Le nekaj res dobro in premišljeno izbranih kosov, ki se dajo med sabo kombinirati, malo samokritike, dobrega okusa, (hm, to je verjetno prirojeno, ne ?) in zaupanja vase. Kar pomeni da znamo izbrano tudi nositi. Hvala vnaprej ! naj še enkrat citiram: Odkar berem tvojo rubriko, vidim, da za dober izgled potrebujem manj, kot sem do nedavnega mislila. Pa tudi cenovno ugodno se da marsikaj dobiti, samo večkrat si moraš vzeti čas za potep po trgovinah. Glede na to, da mi same trgovine običajno ne ležijo preveč, sem si letos vzela malo več časa za nakup garderobe in moram reci, da sem prišla prav presenetljivo poceni do več kosev cunjic, ki jih bom lahko tudi kombinirala med sabo. Ja ugotavljam,da se tudi za male pare lahko zelo urejen, sama imam sicer pri izbiri malo težav, saj nisem ravno manekenske postave. mimogrede še sprašujem, katere bodo glavne barve za jesen/zimo. Moje najljubše so še vedno črna, barva malancane,olino zelena. onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. avg 2010 11:20

@ onaon: Tule delamo sezonske oblačilne reporte in konec avgusta bo na vrsti jesenski, kjer bo vse o smernicah in krojih in barvah. Letošnji jesenski se bo tudi več ukvarjal z moško modo (upravičena matjaževa kritika) @mambica: Ne glede na to, v katerem cenovnem razredu je brand, vedno kupuj kose, ki so kvalitetni. Kvaliteto prepoznaš takole. - če je kos zmečkan že na obešalniku (pa ni zmečkan zaradi transporta), pa ni iz materiala, kjer so zmečkanine dovoljene , potem bo tak vedno in se to ne kupi - če je kos slabo izdelan (poglej, kako so prišiti gumbi, če od tam visi kaka nitka, potem se to NE kupi) - če krila in suknjiči nimajo kvalitetne podloge: razen za džins, oblekice iz jerseya in svile in lanene hlače - vse ostalo mora imeti podlogo. Če nima podloge, se ne kupi(sem tudi že videla kaj visokocenovnega brez podloge, naj kar imajo) @ kozamurnik Hvala, bejb, paše. Glede bluzic: Sama imam sicer nekaj bluzic tipo "naracamice", v smislu, da so gor neki našitki in okraski - ampak te zadeve kombiniram predvsem z džinsom, da džins ne deluje preveč dolgočasno. K črnem in modrem pencil krilu pa zadnja leta strateško iščem naslednje kose: - svetleče bluzice zelo enostavnih krojev, s tem, da imajo npr efektne gumbe (tako imam srebrno s swarovski gumbi, pa omislila sem si eno zlato s freywillie kamni. Svetleče bluzice, ki so totalno simpl in se z njimi ne da zmotiti - ko jo vidim, jo kupim, sezona gor-ali-dol, ker jo bom nosila nadaljnjih n-let - potem skoraj vedno na rašičinih razrpodajah (r-exclusive linija) najdem kako minimalistično tuniko, majčko ali pa bluzo. V resnici imam samo eno bluzo, ki res spada v ekstravaganco, to pa zaradi tega, ker ima rokave prerezane na ramenih (ampak to je že master level) In z leti se nabere. Point je naslednji: ni treba imeti preveč ekstravagantne bluzice, mora pa zadevščina imeti en detajl, ki zadevo loči od čisto običajnega-ki-drsi-v-povprečje (npr gumbi, material, en detajl, ne več). Glede linkov: tule sem kopirala lanski kolaž fotk publike, ki je hodila na modne revije v septembru (to je, btw, najbolj močen mesec oblačilnega sveta) in v masi fotk boš našla vsaj dve zadevi, ki ti bosta verjetno pomagali. Eno je fotka svetlolase manekenke, ki ima bež bluzico skrajčnega kroja, svetleč material, zraven pa pencil skrit z dobrim pasom in pika na i je še mejkap, kjer je poudarek na ustnicah. Potem imaš pa blizu te fotke tudi eno punco, ki ima črne kratke hlače/ali pa minico in eno bež bluzico s kratkimi rokavi in je spredaj en detajl pentlje. No, tista bluzica se super kombinira tudi z daljšim ozkim krilo in s cigaretnimi hlačami takisto. Potem je na kolažu tudi ena super varianta, kako se kombinirajo balerinke, dolga obleka in moški blazer (fotka ene ženske, ki gre po pesku do dvorane, snemano v Parizu) Potem so na kolažu tudi primeri dobrih praks nošnje gležnarjev Pa dobre prakse blazerjev z džinsom (Gwyneth v tvidastem blazerju in džinsu) http://www.style.com/trendsshopping/stylenotes/Spr In potem je pa še možnost, ki je za moj okus neubranljivo seksi (Vanjič ima sicer do tega nekaj rezerv), zadevi se pa reče: bela moška srajca (ali pa vsaj bluzica, krojena v tej maniri, razlika je v tem, kje se zapenjajo gumbi). Nekaj let nazaj je Sharon Stone prišla na podelitev oskarjev v dizajnerskem dolgem krilu, zgoraj pa je nosila belo moško srajco. In je bila seveda definitivna zmagovalka v stilu. Sama sem vernica belih moških srajc (za kežual jih kupujem v H&M, za bolj formalne stvari jih pa kupujem v višjecenovni verziji, števliko 40 ali pa L) in sem se lani silno krohotala, ko sem ugotovila,da me pri Bottega Veneta posnemajo. Poglej prvo fotko z belo bluzico v BV kolekciji Resort 2010 –see what I mean? http://www.style.com/fashionshows/review/2010RST-B Tako belo srajco lahko kombiniraš z npr dolgim svečanim črnim krilom z razporkom – in zraven kakšna rubinasto rdeča mala torbica z bleščicami (pa ne stane več kot 30 EUR) in si oblečena za premiero, za decembrske veselice….itd. Hope this helps Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. avg 2010 13:43

Vendelina, se da kaj napisati o nakitu, bižuteriji? Vem, široko vprašanje, vendar ko gledam ta lanski kolaž fotk, opažam na eni strani ženske z nič nakita (primer svetolaske, ki jo sama navajaš, s svetlečo bluzico in pencil skirtom), na drugi strani pa ženske z več ketnami okoli zapestja, vratu. Predvidevam, da pri svetolaski nakit "nadomešča" tisti dobri pas, čeprav bi sama verjetno dodala kakšno verižico.

Verjetno je vprašanje res preveč široko zastavljeno, mogoče bi rada slišala za začetek kikse oz. kaj zagotovo ne sodi skupaj, ko kombiniramo prstane, zapestnice verižice, uhane, ure, pasove.

Če pa si o tem že pisala, povej, bom poiskala.

Hvala vnaprej in lep vikend

 

 

Vilma

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. avg 2010 14:14

Vilma, pri nakitu in bižuteriji gre v osnovi takole (velja za beginner in medium level v veščinah oblačenja in stiliranja). - Ne mešamo bižuterije in zlatega/platinastega nakita in dragih kamnov. Ali eno ali drugo - Pravilo maksimalno treh kosov nakita - fazon je v tem, da ne nakitiš nase vsega, kar imaš. Nekaj primerov: trije prstani (in drugega nič, ker je bonus že izpolnjen), dva prstana in zapestnica, uhani, zapestnica in 1 prstan, in tako dalje v tej kombinaciji. - Eksplicitne zaponke na pasu, okraski na torbicah in čevljih se štejejo kot en kos nakita pri pravilu treh kosov. - Pravilo maksimalno enega "večjega" kosa: npr, če imaš viseče uhane (odsvetujem za službeni čas), potem je ta kos že itak tako "velik", da ni potrebno vrata dodatno obremnjevati še z npr. težko verižico ali celo koraldami. - Poleti je bižuterija okej, jeseni in pozimi gre pa bižuterija (les, glina, plastiš koralde....) dobro na pletenine (npr pulije ali tunike), pri drugih materialih pa delamo raje z nakitom. - Pri veržicah je treba upoštevati izrez oblačila, na katerega bomo kombinirali nakit. Male tenke verižice okoli vratu grejo na V izreze in dekolitrane zadeve, ne pa tega kombinirati z ladijskimi izrezi (na to grejo itak uhani, verižice pa ne) ali pa s kakšnimi okroglimi izrezi tih okoli vratu (ker je potem na vratu too much information). Dolge verižice in raznorazne koraldaste zadeve grejo dobro na stvari, ki imajo puli ovratnik. Na stvari z gumbi pa tega raje ne kombinirajte, dokler ne pridete na master level. - večerne obleke ali slavnostne stvari (npr nevestina obleka) imajo rade uhane in zapestnice in prstane - medtem ko se je že marsikdaj kiksnilo ravno pri verižicah in draguljih. Največ tovrstnih kiksov vsako leto v medijih vidimo na podelitvi oskarjev, v ostalih sferah pa povosd tam, kjer prevladuje "šik avstrijskega podeželja". Ko se človek nekaj let drži teh pravil, se postopoma zadeve tudi nauči in tudi z drugimi očmi gleda dobre in slabe kombinacije. In se pride na master level. Slejkoprej. Ko se pride pa na master level v veščini kombiniranja, potem si pa itak vsak naredi svoja pravila in potem te morda pofotka tudi Tommy Ton Takrart tudi lahko nosiš več kosov. Tiste roke z mnogo zapestnicami na fotkah....so v resnici roke osebe, ki je v celoti oblečena v črne stvari in pač to črnino ublaži s pretiravanjem v barvi torbice in nakitu. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. avg 2010 19:42

V večjih mestih in nakupovalnih središčih so trgovine z bolj kitajskimi stvarmi. Sama sem eno kitajsko kupila v trgovini v LJ, ki je pa sedaj ni več....Ampak, če nič drugega, v Trstu je kitajskih trgovinic več kot v LJ, tako da en izlet v tisto smer se pa tudi da narediti. Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. avg 2010 19:55

No, Tommy Tona sem našla z guglom, ladijski izrez pa mi dela probleme

Lahko kakšno fotko, prosim

Hvala, zelo si mi pomagala s tem zapisom. Obvladaš, ni kaj.

Vilma

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

6. avg 2010 20:11

Vilma, vnesi "bateau neckline", potem pa bo. Jacqueline Kennedy in Audrey Hepburn sta bili dokaj prepoznavni po ladijskih izrezih. Margot

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. avg 2010 20:42

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Jasna1, a za fante ali dekleta?

Najlepše oblečeni fantje (fant, hmh) se pojavljajo trenutno v nadaljevanki White Collar. Sem pogledala na Wiki, PopTv nadaljevanke še ni kupil, je pa cart in glavni junak kjut, kjut, kjut!

 

Vanja

 

Hehe, Vanja, pri ženski kolekciji oblačila, pri moški pa modeli :))

jasna

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

22. avg 2010 6:22

Vendelina.jr., v Lignanu/Italija/ sem v eni luksuzni trgovini s srajcami namesto kravat opazila okrasne igle, sponke ali kako se jim pravi. Za slovesne prilike so tudi meni super, ampak ne vem, ali je to nov trend in ali se te dobi tudi pri nas. Zanima me tudi g tvoje mnenje o tem v kateri evropski prestolnici najdemo najbolj okusno, lepo, modno oblečene dame? V nekdanji Jugoslaviji so bile baje najbolje oblečene Zagrebčanke, kako je s tem danes. Kje smo Slovenke? Hvala za odgovor. Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti