Oblačilni reporta za pomlad 2010

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. jul 2010 22:24

Evo, sem hotela že malo zajezikat, kar se depiliranih moških tiče, pa me je limnol tako lepo zabila nazaj, še predno sem gofljo odprla......tisto o različnih okusih pač, da bom kar tiho .

lp

 

cervus

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. jul 2010 0:41

pridnice.

nola

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

31. jul 2010 5:48

Ponovno prosim za nasvet. Imam lahko poletno svileno obleko, droben cvetllični vzorec beige barve s pridihom rjave in viola, brez rokavov. Ker bi jo imela za krst, kamor sem povabljena bi dala na ramena kak šal, bolero, skratka nekaj, da bo bolj primerno za v cerkev, torej bolj iz spoštovanja do prostora, kljub temu, da nisem verna. Tu se pojavi dilema. Imam beige satenast bolero, barvno se zelo ujema. Veliko raje pa bi imela širok šal, zavezan v veliko pentljo, pa si nekako ne predstavljam, kako bi to izpadlo. To gre krasno k enobarvnimin ozkim oblekam, k moji pa morda ne? Rada bi kak namig, model, link, sama ne najdem, pa sem precej iskala.Tudi nisem zasledila, da bi o tem dodatku kaj pisala in bi morda še kateri tovrsten nasvet prišel prav. Imam zelo lepe odprte sandale z visoko peto in majhno elegantno torbico, ampak v črni barvi. Ne bi rada zapravljala brez potrebe, sploh ker je to enkraten dogodek, hkrati bi bila pa rada kar se da elegantna. Bi bilo barvno usklajeno? Pravijo, da gre črno na vse? Lepa hvala. Kotarca

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

31. jul 2010 20:30

ODg. kar se torbice tiče- mislim, da sedajle v času razprodaj ne bi smel biti problem najti eno elegantno torbico svetle barve. Osebno na več ali manj svetel imidž ne bi dajala črne torbice, ker to po moje moti cel izgled in se zelo "sveti" ven. Viva Meier

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. avg 2010 13:56

Kotarca, takole: 1.Eleganca in vzorci gredo težko skupaj. Oziroma, črte in pike gredo v koncept elegance, cvetni vzorci in eleganca pa no-way. Cvetni vzorci in kakšna romantika, okej, tko voli nek izvoli, cvetni vzorci in slovesne priložnosti (sakralne ali posvetne, vseeno), to je pa....hm, kako naj rečem, tega se politično korektno ne da reči, pa dajmo nekorektno, to je "šik avstrijskega podeželja", to se eventuelno lahko obleče za promenado v Amstetnu , da z obleko vizualno kaznuješ lokalno skupnost, ker je mižala pred Fritlom.... 2. Bolerčki vseh vrst - to je sicer zelo univerzalne kos, ampak tako kot je univerzalne, tako je tudi univerzalno grozen. Ker, čim se ta kos začne uporabljati kot "nekaj, da te ne zebe" in "nekaj, za roke pokrit".....si že na poti, da oblačilni stil spraviš v "šik avstrijskega podeželja" 3. Razen poročne obleke se vsa oblačila ŠE oblečejo. Hočem reči, nismo tako bogati, da bi kupovali "en poceni kos za dopolnit k nečemu, kar že imamo in bomo oblekli točno za tja in nikoli več". S takim pristopom ljudje kupijo kose, ki jih potem res ne morejo kombinirati z ničemer in to je preprosto razsipno. 4. Zato bi jaz na tvojem mestu redefinirala vprašanje in s tem dobila tudi dobre rešitve: Praviš, da imaš lepe čevlje in torbico. Štartaj od tu. Na linku imaš nekaj rešitev, ki jih sicer predlaga Bottega Veneta za naslednjo sezono, ampak smiselno se da čisto vse najti že sedaj. Štartaj s kosom, ki ga imaš zanesljivo, če ga pa nimaš, ga je pa strateško pomembno imeti za več stvari in sicer: črno ozko krilo do kolen ali do tik pod koleni, po domače pencil skirt. Zdaj, supermodel bo seksi v beli bluzi in pencil skirtu, če misliš, da nimaš toliko seksipilnosti, potem je poleti fino, če se črno krilo kombinira s srajcami/tunikami. Ravno danes sem videla v H&M precej simpatične svilene tunike v modri barvi, prav tako sem videla pri istih tudi zelo dobre bombažne bluze (bela in kobalt modra, made in Indonesia, kar verjetno razloži H&M ceno, material je pa super, za tak bombaž v Evropi pod 150EUR ni bluze, azijske cene pa... Evo ti tule precej nosljivih idej http://www.style.com/fashionshows/complete/2011RST Druga možnost je, da zajameš sapo in kupiš bodisi malo črno ali malo modro ali malo vijolično oblekico brez rokavov ali pa s kratkimi rokavi. Ker tako oblekico potem nosiš toliko časa, dokler to zdrži material. Tajliranoa oblekica brez vzorčkov in ki se jo da kombinirati z vsem od blazerja, trenča, z ničemer....to je investment. Jaz te strateške kose vedno kupujem na razprodajah in čisto vsako leto mi uspe Skratka, namesto "nekaj za h krtsu in nikoli več", prešaltaj na nakupe strateških kosov in v petih letih boš imela spoštovanja vredno uporabno garderobo. 5. Tisto svileno bež z rožicami....hja, zdaj to že imaš. Rožično-romantični stilu oblekice (totalno feminilno) na eni strani je treba dodati nekaj bolj maskulinskega. Zapomni si, pri oblačenju je fino, če kombiniramo kose, ki imajo tak ženski pridih in po drugi strani jim dodajamo nekaj moških elementov - in potem postane stvar opazna, dobra, seksi, skratka wow. Če pa kombiniramo preveč enega, je dizaster. Preveč ženstvenih rožic, volančkov, pa še kakšna svetla torbica - to so oblačila, v katere kostumografi v telenovelah oblačijo služabnice, kadar le-te slučajno ne nosijo tistih uniformic z belimi predpasnički in imajo ravno prost dan, da lahko grejo malo prosit Virgen de Guadalupe. Preveč hlač in čez nedefiniranih jaken in kakšna razvlečena majica in kakšni te-wa čevlji in kar je še tega obupno udobnega...to je pa ekstrem v moško smer in to je dizaster druge vrste. Skratka, da ponoviva: malo ženskih elementov in malo moških, to je skrivnost dobrega stajlinga. No, tisto svileno zadevo z rožicami zato nadgradi s kosom, ki je nekje med telovnikom ali pa telovnikom s kratkimi rokavi. Ta kos so si v osnovi izmislili pri Burberrysu, ampak v masovni proudkciji ga imajo pa vsako leto pri Zari. To jekos, ki je podoben blazerju brez rokavov, ima pa kroj telovnika. Dame na iberskem polotoku to nosijo zaradi tega, ker njihove poletne temperature preprosto ne prenesejo blazerjev z rokavi in je zato ta kos sestavni del smart casuala. K temu se potem kombinira torbica v barvi lešnika, lahko tudi kakšne resice - skratka, bolj kežual verzija, od obutve imaš pa lahko od espadril do gladiatork lahko pa tudi poletne škorenjce.....Skratka, tisto oblekico raje dopolni za druge priložnosti. Hope this helps. Vendelina jr.

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

2. avg 2010 20:05

Vendelina, brala sem tvoj jesenski report, pa bi te vprašala (ne vem sicer, če se da opisati), kaj je to "šlampasto zavezana kravata" oz. kako naj to zadevo zavežem. A kar klasičen kravatni vozel, samo bolj sporščen? Thx Dobrojedka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. avg 2010 8:08

@Dobrojedka: Recimo takole (ignoriraj faco, ker ima obupen mejkap in frizuro, koncentriraj se na kravato) http://www.worldofstock.com/closeups/PMO3420.php Oziroma, a nisi videla čisto nobenega ampak čisto nobenega Rebeldeja? - tam so punce znale nositi kravate. Vendelina jr.

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

3. avg 2010 10:38

Ne, res nisem videla nobenega Rebeldeja, ker že osem let nimamo tv-ja. Ampak tale fotka pove vse, zdaj se moram samo še zverzirati v zavezovanju. Hvala. Dobrojedka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. avg 2010 17:23

Mene je pa na www.style.com najbolj očarala nova Versace kolekcija :)))))))

jasna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. avg 2010 5:30

Jasna1, a za fante ali dekleta?

Najlepše oblečeni fantje (fant, hmh) se pojavljajo trenutno v nadaljevanki White Collar. Sem pogledala na Wiki, PopTv nadaljevanke še ni kupil, je pa cart in glavni junak kjut, kjut, kjut!

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti