Oblačilni reporta za pomlad 2010

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

1. feb 2010 23:23

Moram tudi jaz priznati, da se že kar veslim pomladi in s tem malo manj črnine, ki jo premore moja omara :D torej glede črnine.. pred kratkim sem kupila unikatno torbico ročno narejeno pri neki slovenski oblikovalki. Torbica je črne barve, nosi se preko rame in je malo večja. Gre se za to, da mi torbica ni več všeč in tudi zraven mojih novih čokoladnih Uggic ne paše.. torbice mi je škoda, zato če bi jo katera od vas, drage dame, želela imeti, seveda po simbolični ceni, naj mi to sporoči na zasebno pošto.. lp iversonka

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

2. feb 2010 12:19

Vendy si mi dala branja za več dni Najbolj pomembno je to, da si že delam seznam, kaj grem v kratkem kupit Zame začetnico je to preskok za tisoč svetlobnih let. Še pred kratkim sem hodila po trgovinah v stilu, pridem not in čakam prodajalko, da se mi posveti, ker nisem imela blage veze, kaj bi kupila. Zdaj pridem in se zakadim v stvari, ki jih potrebujem. In enako kot tulka, razveselila sem se tega reporta, pred kratkim mi niti naslov ne bi ostal v spominu. Ker pa sem tvoj tekst že večkrat prebrala in ga še mnogokrat bom, imam eno vprašanje. Gledam linke, pa mi nikakor ne zastopim tiste "looke": minimal, cocktail, outerwear, military, suits, brights, draping, graphic, ruffles, red carpet, embelishments... A obstajajo kratke definicije, kdaj je nekaj red carpet in kdaj cocktail? No saj to že vem, da se iz ene oblekice lahko naredi različen izgled za različne priložnosti. Pa vseeno. Kaj je tisto odločilno, ki naredi red carpet look oz. ostale? Pozdravček Vilma

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. feb 2010 12:41

Vilma, izrazi, ki te mučijo, spadajo v "lingo" modnih editorialov. S tem pač uredniki označujejo posamezne skupine oblačil in po teh oznakah se grupira tudi prodaja. Evo prevoda: minimal - to je krajše od minimalizma, pomeni, da oblačilo ni obremenjeno z odvečnimi dodatki, detajli, tako da bi se zgodba čisto izgubila red carpet je oznaka za dolgo večerno obleko (za svečan dogodek, ki se praviloma začne dogajati po 20. uri in ki zahteva black-tie oblačilno kodo) cocktail je oznaka za obleko, ki se prvenstveno nosi na dogodke, ki se dogajajo med 17. in 20. uro (skratka, svečana kratka obleka). Je pa čisto okej, če se pride v krajši obleki tudi na večerni dogodek. outerwear je oznaka za površnike, balonarske plašče in vse kar je temu podobnega suits je oznaka za ženske kostime (hlačne in s krilom) graphic je oznaka vzorcev, po možnosti geometrijskih ali pa če imaš kakšne kontrastne barve animal print je oznaka za vzorce, ki posnemajo vzorce krzna velikih divjih mačk (odsvetujem nošnjo tega) brights je oznaka za oblačila močnih barv (kontrast tega so pastels, oblačila v pastelni barvah) draping je oznaka za oblačila, ki imajo en del zložen v mehke gube - skratka drapirano blago v neenakomernih mehko zašitih gubah ruffles je oznaka, če so na oblačilo iz drugega blaga ali čipke prišite bordure embellisments je pa oznaka, na katero so dodani ornamenti - prav tako se jih prišije. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 02. 2010 12:44

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2010 16:24

Vendelina je omenjala rdečo barvo, saten, torej bi šla tudi svila. Pa omenjam, da imamo maturantsko obleko iz prave rdeče svile, pod prsmi je majhen rombek, na katerem so našiti swarowski krsitalčki. Obleka je dolga, z razporkom spredaj, hrbet je odprt, je pa primerna za dekle z vsaj nekaj prsmi, ker je dekoltirana oziroma se del, ki prekriva prsi, zaveže na vratu.

Tudi če se skrajša, obleka nič ne izgubi.

Cena bi bila res simbolična. Če katero zanima, naj mi pošlje sporočilo na zasebno pošto, lahko pošljem tudi fotografijo.

 

Da se vrnem čisto na izhodiščno temo: sem že videla bnekaj lepih primerkov oblačil, ki jih svetuje Vendy, pa kaže, da tudi kartica ne bo preveč trpela ...

Mamamia

 

mamamia

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

3. feb 2010 7:59

[citat=--Vendelina jr.--].Potem je leto super pametno investirati v kakšno dobro krojeno jaknico do sredine bokov. Nekaj takega kot trenč, samo da se konča nekje na sredini bokov. Domnevam, da so tele jaknice iz takega materiala kot trenč? lenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2010 9:38

Vilina, pravilno domnevaš. Vendelina jr.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. feb 2010 14:54

Včeraj sem gledala Piramido in mi je bil všeč blazer, ki ga je nosila Saša E. Iz kakšnega materiala je bil? Ali kdo prepozna znamko oziroma, kje se ga da dobiti? Pa še nekaj o terminologiji: Ali je blazer gornji del kostima, ne glede na to, ali je podložen ali ne? rdkapica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2010 17:06

A ni blazer bolj vezan na kroj kot pa zgornji del kostim? Zanimivo!

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2010 7:02

Blazer je splošna oznaka za ženski suknjič, ne glede na to, ali je del kostima ali pa gre za samostojen kos. O oblačilu Einsidlerjeve ne morem reči ničesar, ker Piramide ne gledam. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti