Dodatek za veliko družino

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. feb 2010 7:39

Ne zdi se mi, da so družine s 3 ali 4 otroki taka redkost pri nas, da bi se vsi obračali za njimi. Morda živite v takem okolju (kje naj bi to bilo, nimam ideje), v mojem okolju je to nekaj precej običajnega, pa poznam tako vaško kot mestno okolje. Tudi moje izkušnje nikakor ne povedo, da so otroci-edinci nujno razvajeni, nesposobni deliti z drugimi in se prilagajati, otroci iz večjih družin pa njihovo nasprotje. Moje izkušnje kažejo, da je praviloma vzgoja (in sistem vrednost, ki jim ga privzgajajo in tudi z vzgledom kažejo) doma tista, ki jih naredi take, kot so.

Vsak se pač odloča sam (mislim, vsak par, družina), čeprav pogosto poseže vmes narava in verjemite, da bi marsikateri par, ki ima enega (ali nobenega) otroka imel 2, 3, 4, če bi jih lahko.

rimljanka - zasebno mnenje

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

3. feb 2010 7:54

Herkules, izplačila dodatka za veliko družino bodo 15.marca, višina dodatka za 3-člansko družino je 386 EUR. LP vsem. kara

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

3. feb 2010 8:03

Zanimivo branje. Sama imam edinca, zaradi različnih razlogov, se ne bi poglabljala v to. Bi pa rada opozorila še na en problem, ki ga kar nekaj časa opažam v sedanji družbi. Ženske se prepozno odločajo za otroke in jih na žalost, ko so že starejše ne morejo imet. Najprej karjera, hiša, avto.... Otok mora imet svojo sobo, moramo imet denar za vrtec, za vse izvenšolske dejavnosti.... Kar nekaj primerov poznam ker so preveč časa čakali otrok potem ni prišel. Za otroke se potrebno odločat, ko si mlad. Za enega, dva, tri ali več. Toliko kot si jih želiš, boš že vse zmogel, saj življenje samo poskrbi, da je vse v redu. banana130

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. feb 2010 8:58

gerta je napisal/a:
Skratka ,otroka ne smeš obremenjevati z varstvom brata ali sestrice!!Za to smo starši. gerta

Predvsem to, se mi zdi!

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. feb 2010 13:31

jade je napisal/a:

Ko sem bila v bolnici, tretjič noseča, je prišel mož s tastarejšima dvema na obisk, pa jih pospremim do dvigala in tam stoji en starejši par, pa žena rukne moža pod rebra in reče: Poglej to, 2 otroka ma pa je spet noseča". Še danes mi je žal, da ji nisem rekla, da imam doma še 3, samo nimamo dost velik avto, da bi vsi prišli....

jade

Na žalost se mi zdi, da je to splošen trend v naši ljubi državici (pa še kje, verjetno). Zato nas je pa čedalje manj......

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

3. feb 2010 14:03

Migla je napisal/a:
Vsem mamicam, ki imajo ali pa bodo imele veliko družino, čestitam. Meni je danes žal, da nimam velike družine Lp Migla
Se pridružujem temu zapisu. Prekrasno mi je videti družine z več otročki, res! Ognjič

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

6. feb 2010 8:44

Dodatek za veliko družino smo mi dobili danes.znaša 386,96 EUR. golubić

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. feb 2010 10:17

golubić je napisal/a:
Dodatek za veliko družino smo mi dobili danes.znaša 386,96 EUR. golubić
Na soboto??? Ste to dobili denar ali odločbo? katjushka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

8. feb 2010 13:44

katjushka ,dobili smo odločbo.Gdaj bo denar ne piše. golubić

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

8. feb 2010 14:01

No, nas je od prejšnega tedna tudi pet doma:). Na žalost, pa se pravno gledano ne štejemo za veliko družino. Mogoče se me bodo nekatere/i spomnili iz neke druge debate (o istospolnih družinah). No, takrat sva s partnerko imeli enega škrata, sedaj pa sta se nam pridružila še dvojčka.

m.m.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti