Kam poleti?

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. mar 2013 6:01

rosie je napisal/a:

 

Valun, Lubenice, Beli, pa planinski izlet na Osorščico (čeprav je ta uradno na Lošinju), Punta križa.

Zame ni lepšega, kot sesti v mestu Cres ob sedmih zjutraj na kavo, opazovati branjevke, ki se pripravljajo na trgovanje, poštarico, ki brez naglice pet čez osem odpre pošto, ribiče, ki razstavijo svoj ulov in čakajo na kupce.

Pa dobre konobe in gostilnice, kmečki turizmi, raztreseni po otoku.

Vsako leto grem na Cres, vsaj za nekaj dni.



rosie



Ahhh, ni kaj dodat. Kod da bi sam velik poet napisal zgornje pisanje....

Osorčica, OSOR in sprehod po le tem. Viden že neštetokrat, a vedno znova nekaj posebnegam novega. Shojene kamnite kocke, stare hiše, ozke ulice, vinska trta nad kamniti ograjami, mizami ter šanki iz lesenih sodov, none in nonoti v tipični sliki, sedenja na kamniti ograji z ruto v laseh, palcami za oporo v rokah, gubami za katere mladi ne vidijo, kaj govorijo in koliko neizprosnega morskega življenja so dale skozi...
Mesto CRES...o ja. Vse tiste ulice, dober burek, velik pomol ter sprehod in čvekanje. Stari stolp, pri katerem sem še sedaj ovekovečen na eni izmed družinskih fotografij, kako ga onečedim in lulam po njem...

In ja, ROSIE, tale opera o 7mi uri zjutraj...ni kaj dodat. Pri meni je le lokacija druga. Baldarin, zgodnje mikastenje iz postelje naše nostalgične ADRIA prikolice, ter prebijanje čez 3 druga trupla (naj prijatelj, naj prijateljica- njegova žena ter njun otrok; kokeršpanjel LINK ) da se prebijem ven. Nato armafleks pod roke, knjiga, očala, voda v nahrbtnik in via RT. Tam pa meditiranje, joga, nato pa prebiranje do kakšnih 8mih. Skupni zajtrki z mojo razširjeno družino (moji prijatelji, kateri mi pomenijo OGROMNO)...res je neverjetno.

Viva Meier "...rta Kamenjak, resnično neverjetno" ... Kaj si bila prvič na Kamenjaku?
Robinzon je bil odprt?

mamamia

O pa res ja. 
Kamenjak in ISTRA nasploh tudi nista od muh. Rad raziskujem tam okoli.
Plezanje na rtu Kamenjaka. Otroška razposajenost. Kranjski kamp , Baldarin in super moderna ADRIA prikolica (za smešno ceno preko sindikata), Rovinj z veliko smermi za plezanje, raziskovanje centra, sprehod do cerkve, ozke ulice, prodajalke ob svojih hišicah. 
Toliko kolikor pa je v meni morskega, pa težko najdeš na Štajerskem. Kaj delam tukaj, čujte?!?!

Se vidi,da sem, kar se tiče GORSKEGA SVETA in MORJA po noni. Bila rojena in prva leta vojne živela na Primorskem.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 11. 2013 06:09

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

11. mar 2013 8:08

O, Cres, Valun...Tudi meni dobro poznano. Kakšen relax.............

leny

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2013 8:44

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Če koga slučajno zanima, organizirane ture, pridejo za dve osebi cirka 7 do 8 tisoč Evrov, plus polet čez lužo in prevoz do točke. Bi si mislil, da te za toliko denarja vozijo od A do B z ne vem kako limuzino in osebnim butlerjem. 



Vanja

 

Saj ob tej tarifi tistega, ki je to organiziral in prodal, v resnici vozijo z limotom in butlerjem  Verjetno je tule notri vključena ideja, da bodo ameriški turisti zaradi neznanja jezikov totalno nemočni in jih bo treba non-stop reševati iz ne-vem-česa in da sami ne bodo znali kupiti nobene vozovnice in vstopnice - in da mora skratka to narediti nekdo drug namesto njihv.

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

11. mar 2013 14:45

Mi imamo letos v planu: 

- spomladanski podaljšani vikend nekje v termah....Italija ali Hrvaška

- prvomajski dopust  tudi najbrž Lošinj ali Italija

- poleti pa soglasno Premuda v idilični hiški prijateljev sredi" ničesar", ko iz balkona opazuješ divjega zajčka in slišiš zgolj prhutanje galebov. Romantično, idilično, neprecenljivo...

Želje so sicer tudi jadranje pa je uskladitev dopustov največji problem.

Sva pa dobila tudi ponudbi za Santorini od prijateljev ...bomo še videli....

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 11. 2013 14:49

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. mar 2013 12:26

Nam počitnice narekuje naš avtodom, no mi jih njemu :)

Letos nam vreme nagaja, tako da smo do sedaj pridelali le dva vikenda v Kranjski gori.  Ta vikend bo menda prva obala, obljubljen je sonček, le za na kolo najbrž še ne bo.

Prvi maj nas bo našel na nemški romantični cesti ali vsaj delu nje, odvisno od vremena.

Poleti nas za tri tedne vabi Anglija oz. njen južni in zahodni del, London,  Wales, severno proti Škotski si bomo najbrž prihranili za kdaj drugič.

Še en avgustovski teden najbrž kje ob morju v Dalmaciji, hči sicer navija za ponovitev Češke...

Če bo le denarnica zdržala in zdravje seveda.

 

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

13. mar 2013 12:52

Letošnja 'potovalna' sezona se je začela v januarju, s 5-dnevnim smučanjem v Dolomitih.

Nadaljevanje bo za prvi maj, par dni še neznano kje. Varianta road-trip. Ali hrvaška obala ali Italija (trenutno misli zahajajo ali v Benetke in okolico ali pa Ravenna-Rimini-San Marino), v mislih je bila tudi Češka. Pustimo se presenetit.

Poletje kot že nekaj let doslej v naši kamp prikolici v Medulinu.

Potem pa še kakšen podaljšan vikend v jesenskem času.

Če bo pa še kaj več se na koncu izcimilo, pa se ne bomo tudi nič pritoževali

La_Rosa

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

13. mar 2013 13:47

Začela s kratkim obiskom Budimpešte pretekli vikend, dobili spodoben apartma sredi mesta za skoraj smešno nizko ceno. Če hodiš naokrog s celiakašem, je to stokrat bolj ugodno in udobno kot hoteli in iskanje hrane.

 

Ker naju spomadi čaka izdelava škarpe, bova do poletja kar lepo doma. Morda kak podaljšan vikend kje v Sloveniji, zna biti, da Bovec, kaj drugega večjega ne načrtujeva. Bova pri škarpi sedela pod sončnikom  in gledala na bližnji grad na hribu

 

Pozno poleti Osor, hvalospeve ste mu že napisali in nimam česa dodat. Za dušo in telo spočit, sploh malo izven sezone. Morda si letos omisliva kajaka, da bova še ob obali malo pošnofala.

 

Oktobra s prijateljico Istanbul; žal sva dobili en hecen termin za avion, a sva se odločili da raje to kot nič.

 

 

rag_doll

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

13. mar 2013 15:51

Letos zelo verjetno Japonska nekje konec maja/začetku junija, nato poleti skok na morje k sosedom v Kalabrijo ali Puglio, vmes morava porabiti letalske milje, odločava se med (vedno enkratnim) Istanbulom in za naju še neobiskanim Beirutom... Jeseni pa kakšen konec tedna v Istri :) Vse v lastni režiji  

Sicer se je "potovalna sezona" letos začela (nadaljevala) z vikendom v Umbriji, v eni majhni vasici Bevagna, kjer se zelo dobro je, in so ljudje zares prijazni :) 

 

LP,

Saša

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. mar 2013 17:28

1. Sezona se je začela s podaljšanim vikendom v Bohinju in smučanjem na Voglu.- sindikalni apartma s prijatelji.

2. Spet podaljšan vikend 2. maj v Izoli - sindikalni apartma, sprehodi, , planine spotoma.

3. julij- 1 teden Djerba allincl.- GLAVNI dopust!!

4. morda še kak vikend v sindikalnih topliških apartmajih v avgustu ali oktobru.

 

HURA za sindikalne apartmaje!!!!   Nič ne komplicirava, samo da sva .

Upam, da bo družinski proračun zdržal

marjja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

13. mar 2013 18:52

Odkar sem študentka sem  skozi na dopustu. Juhu!

V pred sezoni ali jeseni predlagam obisk Črne Gore. Toliko lepot in lepih kotičkov ima. Da ne pozabim na staro mesto Stari bar, Kotor, samostaei, vožnje iz Virpazarja do Starega Bara preko hribov,  vožnja okoli Skadarskega jezera v Albanijo in ob južni strani preko hribov nazaj. Dolina Tare, Žabljak, Durnitor.

 

Poročam, ko bom na dopustu.

Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti