Kam poleti?

fresher  

član od: 14.3.2005

sporočila: 26

tema odprta - 1. feb 2010 11:12 | ogledi: 28.315 | odgovori: 249

Skrajni čas je, da dobim kakšno dobro idejo za poletje. Ima kdo že kakšne ideje oz. načrte?

fresher

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. feb 2010 11:26

Ugotavljam, da mi načrtovanje poletnega dopusta, ki me je nekoč strašno veselilo, zadnja leta prav obremenjuje in mi povzroča prave traume. Morje-Hrvaška, ki je najbližje mi nekako ne diši, če obstaja čisto majhna verjetnost, da bomo naleteli na neprijaznost iz nacionalističnih razlogov, kar se nam je že zgodilo, čeprav ne v hudi obliki. Daljša pot z letalom - tudi ne preveč. Letos resno razmišljam o kakšni domači destinaciji, recimo kmečki turizem, toplice + kombinacija, pa še kakšni izleti. Morda pa tudi kakšen dan na off na domačem vrtu ob kapljici in veseli družbi ali pa kar s kakšno dobro knjigo. Tudi to je dopust zame. Pa saj je važno le, da je družina skupaj in da je to sprememba našega vsakodnevnega življenja. kara

neznan uporabnik

1. feb 2010 11:42

Pravkar na nekem radiu slišala humoristično turistično ponudbo: Talibani vabijo v Afganistan s sloganom "Bolje da obiščete vi nas kot mi vas." Sicer si pa sama zadnjih nekaj let privoščim nekaj dni počitnic v Ljubljani. Takrat se prelevim v turistko in si ogledujem Ljubljano iz drugega zornega kota. Grem z vodniki lahkih nog naokrog in poslušam, kaj lepega imajo povedati o mojem mestu. Na idejo sem prišla pred leti, ko sem opazovala tuje turiste, kako so občudujoče zrli v fasade starih hiš, mimo katerih mi, domorodci vsak dan hitimo, ne da bi jih videli. japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. feb 2010 11:49

fresher je napisal/a:
Skrajni čas je, da dobim kakšno dobro idejo za poletje. Ima kdo že kakšne ideje oz. načrte?fresher

Če te morda moti zima, so kraji kjer je že poletje! Včeraj govoril z enim, ki je bil v Singapurju in Maleziji. Termometer ne kaže pod 25oC, čez dan je čez 30.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2010 11:51

Tudi v Mb imamo nekaj podobnega, vodeni ogledi mesta za domačine (no, vsaj imeli smo, aktualna ponudba mi ni znana), ali pa vožnja z vlakcem ....

 

Meni je poletje jasno: vsaj za tri, če ne štiri  tedne na morje v sezoni, pa večkrat čez konec tedna. "Mini dopusti" pa večkrat med letom - kamorkoli že in večkrat, od četrtka do nedelje recimo je pa prijeten dopustek  tudi doma.

 

Žal mi je le, da letos odpade načrtovano popotovanje po delu svilne ceste, bo pa zato 2011 dopustovanje daljše.

 

Ko smo že pri dopustih - koliko časa na dopustu je pa za vas primerno? Koliko si ga lahko vzamete naenkrat in ali je to dovolj?

 

Mamamia

mamamia

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. feb 2010 12:17

Mamamia, jaz moram imeti vsaj tri tedne povezanega dopusta ( ta poletenega seveda). Lahko bi ga imela še več, ker ga redno prenašam v drugo leto, pa je problem glede na ostale sodelavke. Strašno si želim, da bi lahko tudi jaz ostala doma cel mesec med poletjem. Nekateri si to pač privoščijo. Takšen dopust je po moje resnično učinkovit, ker skoraj že pozabiš kje je služba. No, v teh časih pa si morda celo srečen, da se po dopustu še vrneš v službo in jo sploh imaš. kara

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

1. feb 2010 12:29

kara je napisal/a:
No, v teh časih pa si morda celo srečen, da se po dopustu še vrneš v službo in jo sploh imaš. kara
al pa srečen, da sploh lahko razmišljajaš o dopustu in greš kam na dopust. Mislim, da imajo taki večje travme, kot pa tisti, ki samo ne vedo kam it. vida70

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. feb 2010 12:52

Jao, Ognjič, ti bo kdo očital, da imaš preveč časa!

Atina

ljuba5  

član od: 1.2.2010

sporočila: 1

1. feb 2010 13:37

Če želiš biti v stiku z naravo, v družbi tebi najdrajžjih, se odloči za križarjenje po angleških kanalih. Res fajn dopust - priporočam. www.angleskikanali.si ljuba5

fresher  

član od: 14.3.2005

sporočila: 26

1. feb 2010 14:13

japaja je napisal/a:
Pravkar na nekem radiu slišala humoristično turistično ponudbo: Talibani vabijo v Afganistan s sloganom "Bolje da obiščete vi nas kot mi vas."
Haha :)
ljuba5 je napisal/a:
Če želiš biti v stiku z naravo, v družbi tebi najdrajžjih, se odloči za križarjenje po angleških kanalih. Res fajn dopust - priporočam. www.angleskikanali.si
Zanimivo. fresher

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti