Ostre paprike

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 29. avg 2003 11:37 | ogledi: 7.342 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

pred časom sem po Jamievem receptu pripravila ostre redeče paprike (tiste majhen, okrogle, ki surove pečejo kot hudič). Ko sem jih kupila, mi je prodajalka na tržnici rekla, da jih menda Italijani vlagajo v olje. Če kdo ve, kako, se priporočam za recept. Ker tele Jamiejeve so bile res perfektne.

Hvala vnaprej,

lp

Irena

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

12. sep 2012 5:47

od prijatelja, ki je bil v Novigradu sem dobil za darilo vrečko teh paprik. rekel mi je da so zelo pekoče in jaz seveda grem to preverit, na koncu sem skoraj ostal v solzah ker so res zelo močne. a kdo ve kako se kličejo te majhne papričice?

mali kuhar

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

13. sep 2012 15:05

mali kuhar, mogoče se motim, a po sliki sodeč, bi rekel, da gre za čili, ki mu angleško govoreči rečejo "Cherry Pepper", mi bi lahko to prevedli kot češnjev čili. Če boste poguglali "Cherry Pepper", boste našli veliko informaciji o tej papriki.

Miroslav Vulović

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

13. sep 2012 15:53

hvala za informacijo

mali kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti