Sojino mleko

teja_m  

član od: 19.4.2009

sporočila: 55

tema odprta - 31. jan 2010 12:05 | ogledi: 6.454 | odgovori: 8

A je že mogoče delal kdo puding iz sojinega mleka? Imam namreč vanilijevo sojino mleko Provamel. V puding bi pa na koncu ko je že skuhan vmešala sadje (banane, mogoče tudi ananas in kivi). Ima kdo kakšne izkušnje mogoče s takšnim receptom. Hvala.

teja_m

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

31. jan 2010 12:12

Jaz delam puding izključno iz riževega mleka in ni problemov, pač ne pride maščobno. Sadja pa še nisem vmešavala, upam da se ti še katera oglasi. lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jan 2010 15:13

Ananas in kivi znata spremeniti strukturo piudniga, ker vsebujeta encime (če sta surova), ki razgrajujejo beljakovine. Zato se jih tudi ne uporablja v kombiunaciji z želatino, pri kakšni od krem, recimo. Praktičnih zkušenj sicer s temi rečmi sicer nimam.

rimljanka - zasebno mnenje

teja_m  

član od: 19.4.2009

sporočila: 55

31. jan 2010 20:45

Uspelo narediti puding iz sojinega mleka. Naredila sem ga tako kot običajen puding; nisem pa uporabila nič sladkorja, ker je bilo mleko že sladkano. Na koncu kuhanja pa sem dodala še na koščke narezano banano. Bilo je super dobro :). teja_m

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

1. feb 2010 8:19

ja, ja, puding ali karkoli drugega s sojinim ali drugim mlečkom, to sploh ni problema. Kravjega ali drugega živalsekga mleka pri nas sploh ne uporabljamo, uživamo samo sojino, riževo, ovseno, pa še kakšno mleko oz. rastlinske mlečke.. Pudingi so za naš okus še posebej dobri iz ovsenega, ker ima že sam po sebi tak opojen slad v sebi. Vse te mlečke kupujem od Alnature v DM-u, cenovno se mi zdi med najbolj ugodnimi, pa še, kar je nabolj pomembno, nimajo dodanega sladkorja, torej lahko res okušaš pristen okus mlečka. Lee Ann

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2010 9:13

Lee Ann je napisal/a:

uživamo .........................oz. rastlinske mlečke..

Lee Ann

Upam, da ne, so vsi po vrsti zelo strupeni ali vsaj neužitni.

rimljanka - zasebno mnenje

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

1. feb 2010 11:22

ja, ja, seveda rimljanka! Saj mislim, da ne rabim razlagat, zakaj za razlikovanje med enim in drugim izvorom uporabljam mleko in mleček.. Po mojih izkušnjah žal še vedno srečujem veliko ljudi, ki mislijo, da se mleko reče samo tistemu mleku, ki se pomolze iz živali, in taki tudi po razlagi načina pridobivanja rastlinskega mleka po večini ne sprejmejo tega izraza.. Če pa uporabim mleček, je pa ok, ker mleček pa pripisujejo rastlinam.. Čeprav, kot tudi sama ugotavljaš, to še zdaleč ni to.. No, pa da ne bom koga nehote ali nevede zavedla, pa da slučajno ne bi kdo imel občutka, da koga podcenjujem, daleč od tega, torej: sojino, riževo, ovseno itn. mleko.. Lee Ann

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

1. feb 2010 14:28

rimljanka je napisal/a:

Ananas in kivi znata spremeniti strukturo piudniga, ker vsebujeta encime (če sta surova), ki razgrajujejo beljakovine. Zato se jih tudi ne uporablja v kombiunaciji z želatino, pri kakšni od krem, recimo. Praktičnih zkušenj sicer s temi rečmi sicer nimam.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Mogoče ne bi bilo pa nič narobe, glede na to da pudingi ne vsebujejo želatine. Probala pa verjetno ne bom, ker mi ta kombinacija že v ideji nekako ne gre skupaj Noa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2010 15:48

Želatine ne, beljakovine pa. Tako ali tako encimi razgrajujejo beljakovine. Sicer pa, poskusiti je treba, pa se bo videlo, kako in kaj.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti