Testenine in omaka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 30. jan 2010 21:54 | ogledi: 9.962 | odgovori: 21

Malo sem radovedna ...

Kako postrežete (in kako imate raje): testenine posebej in omako posebej, pa si vsak skombinira na krožniku, ali testenine in omako zmešate skupaj že na štedilniku in postrežete v enem loncu?

sara

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. jan 2010 22:10

Zmiksano pa še malo po "tenstano", ampak ker sem ena redkih, če ne edina, ki ljubi tako verzijo v našem družinsko-prijateljskem klanu moram ali mešat na krožniku al posebej oddevat v eno kozico pa še malo "pomučkat" :D Viva Meier

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

30. jan 2010 22:12

Definitivno posebej. Če zmešaš skupaj in kaj ostane za pozneje se preveč izsuši. Jaz imam rajši bolj sočne zadeve. http://basti.moj-album.com/

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

30. jan 2010 22:14

Odvisno od omake 

"makaronflajš" je ponavadi zmešan že v loncu, kakšne sirove, gobove ... omake, pa omaka posebej, testenine posebej.

LP

Pitončica

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

31. jan 2010 1:00

Vsako posebej. Sploh ker imamo pri nas čisto različne okuse glede testenin in omake, jaz imam rada veliiiko omake, sestra npr. pa si pašto komajda 'umaže' z njo ... Ja, pa če kaj ostane, je tudi boljše, če je vsako posebej. Lahko drugi dan zmešaš testenine s kakšno drugo omakco, pa je drugačno kosilo ... Ali pa omako, če ostane, enostavno zamrzneš. Volkica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

31. jan 2010 9:07

Ponavadi posebej, ker ne jemo ob istem času. Se bojim, da bi preveč omake popili. Ko delam rezance s tartufi in smetano zmešam skupaj, ali pa kakšne špagete s paradižnikovo omako.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. jan 2010 11:34

Pitončica je napisal/a:

Odvisno od omake  [ponev3srca]

"makaronflajš" je ponavadi zmešan že v loncu, kakšne sirove, gobove ... omake, pa omaka posebej, testenine posebej.[pribor]

LP

Pitončica
enako, pa tudi pesto dam posebaj, je škoda, da na loncu pol omakce ostane, mmm Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

1. feb 2010 4:58

Meni je všeč zmešano in tudi na raznih degustacijah vidimo zmešano, pa ne zaradi sile razmer ampak, ker se tako okusi bolj prepojijo. Seveda pa testenina v omaki ne sme stati celo popoldne ampak samo nekaj minut, tako da to delamo vedno par minut prej preden postrežemo, da je testenina še sočna. Tudi omaka mora biti v tem primeru sigurno redkejša. Če pa testenina stoji je pa bolje da je vsako posebej. Testenino se najlažje pogreje tako, da se jo prvotno skuha malo bolj al dente, takoj ko se jo vzame iz vode spere pod hladno vodo, da se zaustavi kuhanje, polije z malo olja (navadno ali oljčno po želji) in pusti v pokriti posodi na hladnem. Ko je treba testenino pogreti pa zavremo lonec vode, solimo in testenino samo za minutko damo v to vrelo vodo in testenina je kot bi jo ravnokar skuhali. Lahko pa testenino pogrejemu tudi tako, da segrejemo omako in testenino enostavno stresemo v omako in še kakšno minuto mešamo na toplem. To se najlaže dela v kakšni veliki debelejši ponvi ali kozici. Pri nas doma je pa tako, da ponavadi postrežem testenino, napravim v sredini jamico in vanjo zlijem omako in si potem mešajo na krožniku, svojo porcijo pa stresem v kozico ali ponov kar v omako in premešam, tako očistim še posodo z omako - nasvet za Katarino K. Pa lep pozdrav tedyka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. feb 2010 7:30

Testenine dobro oplaknem z vročo vodo, tako izgine ves tisti sluz, ki ga ne prenesem. Nato fino odcedim in dam 2 žlici olja, lepo premešam,  taka testenine se ne prime in ostane do naslednjega dne ne le dobra, tudi lepa za oko, če seveda ostane. Na tak način prihranimo veliko omake!

lp!

Za dober izgled imejte usta do ušes

neznan uporabnik

1. feb 2010 9:02

Odvisno, katere testenine uporabim. Špagetov, recimo, nikoli ne kopam v omaki, saj so mi tako narejeni vedno presuhi, omaka se nekako porazgubi. Testenine školjkaste ali tulčaste oblike pa po kuhanju takoj vsujem v omako, premešam in dam čez še kakšen topljen sirček. Tako se omaka lepo nalovi v odprtinice testenin in je mnjami sočno in omakasto. jancka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

1. feb 2010 9:02

Testenin nikoli ne oplaknem. Odcejenim dodam malo masla. Pred časom sem servirala vsako posebej. Po novem pa zmešam testenine z omako, saj se mora omaka oprijeti testenin. K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti