Pomoč glede sladke smetane in čokolade

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. avg 2011 6:44

Sem imela prejšnjič smetano od Pomurskih mlekaren, pa se po precej dolgem stepanju niti strdila ni, niti okus ni bil bog ve kaj. Prej sem uporabljala navadno Mercatorjevo pa je vedno ratala. Po novem ne hodim več tolk v to trgovino, tko da katero priporočate?

Čokolado imam pa najrajši Gorenkino ali Mannerjevo. Do zdaj sem vedno dodajala stopljeno čokolado v smetano pa je bilo vedno ok. Le enkrat ko sem po pomoti dodala rum, volumen je padel na polovico, krema pa je bila pretrda za mazanje ;)

OlivaB

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

10. avg 2011 7:28

Lijana je napisal/a:

Kadar delam to kremo, vzamem na eno sladko smetano ( 250 ml) 10 dag gorenjka jedilne čokolade. Ponavadi količine za torto potrojim. Če je čokolade več, nič ne škodi. Razlomljeno čokolado dam v smetano in segrevam toliko časa, da se raztopi, ni treba , da zavre. Potem  je treba res dobro ohladiti, vsaj nekaj ur, še boljše je  čez noč v hladilniku. Drugi dan jo stepeš z električnimi metlicami. Se mi je že zgodilo, da sem jo mešala pet minut, da se je naredila, sem že skoraj obupala in se bala, da se ne bo zgostila, pa se je, spet drugič se je zgostila po minuti.

Vedno vzamem gorenjko, lahko je tudi kakšna druga čokolada.



Lijana

 

se popolnoma strinjam!!

valikaben

caki  

član od: 19.3.2012

sporočila: 1

19. mar 2012 11:23

Mene pa zanima, zakaj se mi(ne vsakič) sesiri mleko v smetanovi omaki.Vporabim maslo, gea margarino, mleko 3,5% in smetano litrsko. Bi bil zelo vesel za odgovor.

caki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. mar 2012 11:35

Zakaj pa uporabljaš mleko v smetanovi omaki? Oziroma če poveš, kako to omako delaš, bi ti lažje kaj svetovali. Kaj pa če se smetana sesiri? Ker sladka smetana, če preveč vre, je potem videti taka kot sesirjeno mleko.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2012 14:59

Caki, tako kot pravi draga mamamia, če zadevo spraviš do vretja, ne bo ravno spekatularnega izgleda. S tem, da tako kompliciranega pristopa k smetanovi omaki še nisem videla. Sama namreč segrejem sladko smetano in potem dodajam, odvisno od navdiha in nikoli preveč stvari hkrati, malo kisle smetane, lososov file v koščkih, žajbelj, koper, včasih sem v taki smetani topila tudi navaden zdenka sir, pa nacho sir takisto.....Mleka pa res še nikoli. Ampak še nikoli se mi stvar ni sesirila.

Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. mar 2012 15:29

Ja, tale smetana zna res nagajat. Jaz sem v soboto delala tole (bilo je sicer zelo dobro, ampak smetana je bila seveda sesirjena in ni bilo ravno lepo videti.

rrr

UČENKA T  

član od: 29.12.2012

sporočila: 88

26. jan 2016 16:26

živjo! 

zanima me katero smetano uporabljate za kremo, to za stepanje ali za kuhanje?

uporabljate rastlinsko?

hvala 



UČENKA T



Sporočilo je spremenil(a) UČENKA T dne 26. 2016 16:26

Sporočilo je spremenil(a) UČENKA T dne 26. 2016 16:27

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jan 2016 16:40

Z rastlinsko še nisem poskusila, ampak z navadno za stepanje mi je do zdaj še vedno uspelo. Tudi z alpsko je nastala povsem v redu krema, a je trajalo precej dalj časa, da se je strdila.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2016 17:18

Za kreme nikdar ne uporabljam smetane za kuhanje, ampak izključno polnomastno pravo tekočo saldko smetano.

Pravzaprav tudi mesnim jedem in kremnim juham ter omakam dodajam to smetano.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jan 2016 17:23

Enako kot mamamia. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti