Indijska vanilija

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 30. jan 2010 13:22 | ogledi: 7.743 | odgovori: 12

kupila sem indijsko vanilijo v večjem pakiranju

tako da mi ostaja 7 strokov velikosti 16-16,5cm

prodam 1 strok po 1€ če kera mogoče rabi

irenca penca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. jan 2010 13:25

Hojla, mene bi zanimal kak strok, ker me zanimajo razlike med posameznimi vrstami vanilij. Kje pa si jo kupila? strelka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. jan 2010 13:26

preko ebaya od dobavitelja iz indije irenca penca Sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 30. 2010 13:49

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

30. jan 2010 14:40

strelka je napisal/a:
... mene zanimajo razlike med posameznimi vrstami vanilij ...strelka
Vanilomanija . Ej, strelka, poglej tole: k l i k & k l i k A vidiš kakšna je "Vanilija Tahiti" ? Babnica in pol . Moram priznati, pri meni vzbuja veliko spoštovanje kafetarca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. jan 2010 15:09

Imam nekaj podobnega že doma (iz Madagaskarja), mislim, da je bil isti originalni vir. Sem zelo vesela, da se končno tudi pri nas da dobiti kvalitetno vanilijo, ker tisti presušeni stroki, ki jih prodaja Kotany, niso vredni počenega groša... Tole Tahiti moram pa nujno sprobati, samo zdaj nekaj časa ne bo prilike za to... t-baby, si iz LJ slučajno? strelka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. jan 2010 15:12

sem z bližnje okolice v lj pa tud doskrt grem :) tako da ni panike irenca penca

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

30. jan 2010 16:59

strelka je napisal/a:
Imam nekaj podobnega že doma (iz Madagaskarja), mislim, da je bil isti originalni vir. strelka
Jaz sem naročila t u k a j. Takole pa izgleda naše zadnje (skupinsko ) naročilo, danes : ulalala kafetarca

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. jan 2010 17:38

no še vedno jo ponujam ceneje kot si jo kupila tam :) irenca penca

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

30. jan 2010 18:37

t-baby je napisal/a:
no še vedno jo ponujam ceneje kot si jo kupila tam :)
Si prepričana Naši nakupi so bili skupinski, tako da je tvojih vanilij za resne odjemalke premalo . Vanilijev paketek je prišel vedno na dom brez dodatnih stroškov (navdušenje je bilo tolikšno, da en nakup ni bil dovolj ). Upam, da bo vse tvoje palčke vzela ena oseba, ker bo po moji oceni le v tem primeru "računica" - tako za kupca kot prodajalca. Dogovori za eno vanilij palčko so neracionalni, ker: ena ni nobena , dva se že pozna, tri ... Glej, če se odločiš za osebni prevzem, izgubljaš čas in denar (bencin). Če pošlješ po pošti, pa je treba vrednosti vanilij palčke prišteti "operativne stroške" (ne vem, če sem se prav izrazila, v mislih sem imela poštnino in strošek nakazila kupnine). Ena vanilij palčka lahko za sabo potegne stroške 3/4 vanilij palčke . Sorry, moje mnenje. Sicer pa, bolj kot dolžina palčke, bi me zanimala njihova masa kafetarca

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. jan 2010 18:59

no uglavnem da se ti spoznaš ... nisem trgovina, zato tudi nimam take izbire in zaloge , ponudila sem kar mi hodi viška če kera rabi , ceno pa sem dala za eno palčko da ne omejujem ljudi da kupijo 2 če si nekdo želi eno lahko vzame eno ali pa vse in noben te ne sili da kupuješ pri meni, me veseli da ti je pri teotu vanilija vredu in da si zadovoljna z nakupljenim pa če bom eno palčko nekam peljala spotoma ko bom šla po opravkih to zame ne predstavlja nobenega stroška, sicer je to pa moja stvar :) maso ti pa težko povem ker nimam tako natančne tehtnice ... če bi bila neka "dilerka" bi jo verjetno imela ... tako imam pa žal le tako ki komaj nekaj gramov natančno tehta zato ti tudi mase nemorem podat. irenca penca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti