Bučke

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 29. avg 2003 9:40 | ogledi: 8.826 | odgovori: 8

Zanima me na kak način shranjujete jedilne buče v skrinjo in kako jih potem uporabljate. Imam namreč ogromne zelene podolgovate bučke pa ne vem kaj naj z njimi.

neznan uporabnik

29. avg 2003 10:25

Jaz jih naribam in spravim v vrečke. Potem jih uporabim za omake, pite, pico in podobno. Eno leto sem dala v skrinjo narezane na kolobarčke in že panirane, pa se mi niso najbolje obnesle. Ima morda kdo s tem boljše izkušnje? Alenka

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

29. avg 2003 13:50

Nam se pa obnese skuhati jih in zmiksati ter v vrečkah ali jogurt lončkih zamrzniti. To potem rabimo kot osnovo, kot zgoščevanje za zelenjavne juhe....ko uporabiš zelenjavo, ki je pri roki (fižol, korenje, koleraba, brokoli Bojan

kimi  

član od: 17.7.2003

sporočila: 14

29. avg 2003 20:41

moja izkušnja je takale : buče zrežem na koščke razgrenem po pladnju in dam v skrinjo ko zmrznejo jih dam v vrečke in pozimi jemljem po potrebi (dobre so dušene ,v mineštri ali kako drugače narejene tudi kuhane in okisane) lep pozdrav kimi kimi

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

31. avg 2003 19:23

Pri nas jih narežemo različno: na koleščke za raguje, priloge itd, na velike kocke za dalmatinske bučke s krompirjem, na majhne kocke za omako za testenine, za razne omakce jih pa naribamo. Bučke nato damo v vrečke, spakiramo jih po toliko kolikor običajno rabimo za določeno jed, in zamrznemo. Ko jih rabimo, jih ne odmrzujemo, ampak vržemo v lonec kar zamrznjene in pripravimo kot sveže. Edina "varka" je, da zamrznjene bučke dajo od sebe precej več vode kot sveže, na kar je treba računat (da npr. omako zaliješ manj kot običajno). lp, maja

neznan uporabnik

1. sep 2003 11:31

Maja, kako pa narediš dalmatinske bučke s krompirjem? Alenka

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

1. sep 2003 12:02

Bučke po dalmatinsko s krompirjem: Bučke narežem na večje kocke, krompir olupim in ravno tako zrežem na kocke kot za pire krompir. Skupaj dam kuhat v slano vodo in kuham toliko časa, da je krompir kuhan. Odlijem vso vodo, dodam malo strtega česna (po okusu), malo olivnega ali navadnega olja, posolim, popopram, vse skupaj pretlačim z vilico (nič hudega, če kaka stvar ostane v koščkih) in to je to. Razmerje krompir: bučke ni pomembno, je bolj odvisno od okusa in tega, koliko bučk imaš na voljo. Zraven lahko ponudiš praktično karkoli - različno meso, ribe, zelenjavo na žaru ali ocvrto... pa dober tek, maja

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

1. sep 2003 12:54

Vsem lepa hvala za nasvete.

neznan uporabnik

2. sep 2003 9:38

Maja, hvala. Imam veliko bučk na vrtu, bom takoj poskusila. Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti