Mega torta

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

30. jan 2010 14:39

Jade hvala Jaz tudi vedno znova občudujem vaše tortice tu na kulinariki, ampak bolj malokrat kaj pokomentiram, samo kakšno idejo poberem Je pa meni tudi super ideja tale štiriperesna deteljica, sploh ker bodo štirje slavljenci. Za shranjevat je pa tudi boljše tako, za moje velike torte sem jaz na srečo imela v kleti prostor, če pa ga nimaš je pa res bolje več manjših narediti. Dela je pa verjetno isto. S kremami pa jaz sicer nisem imela nikoli problemov, ker mi vedno ratajo dosti kompaktne. Za količino torte jaz preračunam tako, da pač vzamem, da je torta premera 26 cm za 16 kosov, kot v slaščičarni ko greš na košček tortice. In potem preračunam po površini koliko jo rabim. Da bi gledala na težo mi ne potegne, ker sem kdaj torto stehtala, in takšna za cca 25 kosov, je težka nekaj več kot 4 kg. Brez tičine mase. Pač ne škrtarim s sadjem in vsem tem, pa je potem težja kot v slaščičarni *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti