Kako do imetnika lažnega emaila

neznan uporabnik

29. jan 2010 9:52

Živjo Barbay, mi lahko tole razložiš:
barbay je napisal/a:
Meili so zelo osebni, škodljivi predvsem pa z zlaganimi podatki ... Email pošiljatelja je po vsej verjetnosti izmišljen, oziroma je izmišljena oseba.
So maili, ki jih dobivaš, v slovenščini, vsebujejo tvoje ime, jih piše neka oseba, ki te po vsej verjetnosti pozna, in te namerno žali? Ali pa gre za nekakšne generične mejle, po možnosti v angleščini, ki bi lahko potencialno žalili tudi koga drugega (potem je to pač malo bolj "posrečen" spam)? Med prvim in drugim je zelo velika razlika. Če gre za prvi primer, zadevo absoultno prijavi policiji, še prej pa OBVEZNO shrani mejle in jih ne briši. Zelo pomembno je, da si sprinatš mejl, njegovo vsebino, predvsem pa podatke, ki potujejo skupaj z mejlom: v gmailu imaš opcijo Show original, kjer se ti izpiše IP pošiljatelja, ki ti pove, s katerega serverja oz. katerega internet providerja je prišel mejl. Policija lahko na podlagi teh podatkov poskuša izslediti pošiljatelja, vendar se lahko ta zelo dobro zamaskira in je praktično neizsledljiv. Ugotoviti, kje je pošiljatelj dobil tvoj mejl, pa je praktično nemogoče, sploh zato, ker je kultura forwardiranja mejlov pri nas porazna. V končni fazi je lahko rešitev zamenjava e-naslova, vendar to še ni garancija, da te nadlegovalec ne bo našel. Pa še to, če te nekdo osebno žali, to definitvno ni lažni e-naslov, ampak za njim stoji prava, resnična oseba. jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 29. 2010 09:55

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

29. jan 2010 10:09

Jaz se strinjam z jancko. Brez ovadbe na policiji ti ne bo nihče posredoval podatkov, ker jih ne smejo. Poznam par primerov, ko je šlo za žaljenje na forumu. Je bila podana ovadba in na podlagi te je moral lastnik (admnistrator) foruma dat podatke o uporabniku in je šlo vse na sodišče. Drugače če ni nič resnega, res bolje da zamenjaš email naslov ali pa si v nastavitvah emaila naredi da ti kar avtomatsko brise maile od tega pošiljatelja. Si boš prihranila veliko živcev, čas in denar :D Lizzie

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

29. jan 2010 10:49

Ja barbay, te popolnoma razumem.. Imela sem podoben primer. Take osebne mejle sem prejemala na svoj e-poštni račun, ki ga imam na Gmailu. Pošto tako uporabljam od kjerkoli, kjer je dostop do interneta, lahko pa s svojo pošto iz Gmaila upravljam tudi na domačem računalniku v Outlooku, kamor si prenesem vsebino z Gmaila.. To opisujem zato, ker sem na podlagi tega svoj problem rešila tako: - Outlook recimo omogoča aktivacijo blokade e-mail naslova. Tako sem v Outlooku za tistega nastavila blokado. Vendar sem kaj kmalu ugotovila, da blokada deluje samo pri prenosu z Gmaila v Outlook, ne pa seveda v samem Gmailu.. No, pa že to je bilo za prvi korak nekaj, da vsaj v Outlook nisem prejela več teh sporočil, ki so prej prispela v Gmail.. - na samem Gmailu pa sem uredila drugače, ker tam blokade ni mogoče nastavit. Kaj pa kako sem ti poslala na ZS, ker se mi zdi skrajno hecno, da bi tule javno napisala svojo rešitev, ker se kaj lahko zgodi, da tudi tisti 'rude' pošiljatelj izve za to finto. Povem pa, da je 100% delovalo - od takrat je mir pred njim, miiiiiiiir... Lee Ann Sporočilo je spremenil(a) Lee Ann dne 29. 2010 10:51 Sporočilo je spremenil(a) Lee Ann dne 29. 2010 11:25

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jan 2010 11:07

Matr, sm že mislil, da bom zvedel, kako se me nekatere rešijo, pa nič.

ežoj

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

29. jan 2010 11:22

to so pa naše male sladke skrivnosti Lee Ann

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

29. jan 2010 16:55

Oj. Ja meili vsebujejo moje in fantovo ime. Oseba naju mora poznati, saj so včasih navedene takšne zadeve, da se včasih že vprašava, če si to sama pošiljava. Grozljivo. Lee Ann bova poizkusila. Če pa katera pozna kakega zelo dobrega hekerja, pa tudi ne bi bilo slabo. Policijo pa bova vpletala, v primeru, da pride do kakih groženj,... . barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti