Italija-gardsko jezero

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

tema odprta - 28. jan 2010 10:05 | ogledi: 18.438 | odgovori: 13

Pozdravljeni!

Letos smo se odločili, da bomo izbrali malo drugačen dopust in sicer Gardsko jezero. Mal sem že brskala po stricu Googlu, zanimajo me pa tudi vaše izkušnje, ter lokacije, ki so vam bile všeč. Odločili smo se pa za apartma in bi bila zelo hvaležna, če bi mi kdo priporočil katerega.

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

Lp

krinolina

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

15. feb 2011 16:37

Čeprav je tema že stara, bom vseeno komentirala. Morda se pa kdo letos odloči za obisk Gardskega jezera Konec septembra 2010 sva se s fantom odpravila za podaljšan vikend (četrtek - nedelja) k Gardskemu jezeru. Navkljub že skoraj jesenskemu času je bilo sončno in toplo. Kraji ob Gardskem jezeru so res čudoviti in vredni obiska. Bila sva v mestih Sirmione, Malcesine, Limone, Peschiera del Garda in Lazise. Ogledala sva si tudi Parco Natura Viva - safari del in ostali del živalskega vrta; oboje naju je zelo navdušilo. Je vse lepo urejeno. Ter bila sva tudi v akvariju Sea Life. Tudi lepo urejeno, čeprav sem tam pričakovala še kaj več. Zadnji dan pa tudi obisk Verone. Predvsem tisti utrip mesta je res potrebno začutit. Skratka: navdušena prišla nazaj. In sigurno greva še tja. Peljala sva se okrog celega jezera in so res vsi kraji vredni ogleda. Seveda je polno zabaviščnih oz. tematskih parkov, tako da so kraji več kot primerni za otroke. Ko si ob jezeru, se dejansko počutiš kot da si na morju - zelo lepo urejene plaže in vse kar spada zraven. Možni so raznorazni izleti z ladjicami, pa tudi prevoz s trajektom je mogoč. Spala sva pa v mobilni hišici v enem izmed kampov v mestecu Peschiera del Garda. Kampov je okrog in okrog jezera ogroooomnoo ... in večina je zelo lepo urejenih. Mogoče sem pa koga navdušila La_Rosa

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. feb 2011 16:55

Vidva pa res veliko potujeta. Turčija, Grčija, Gardsko jezero, najbrž bo v kratkem še kaka tema. Tudi je nadvse pohvale vredno, kako gledata, ali so kraji primerni za otroke ali ne, kljub temu, da potujeta sama. Nasploh se mi zdita nekoliko nekritična - ali sta pa v resnici tako prijazna, nič tečna, hitro zadovoljna gosta, taka, ki so ju v vsaki turistični agenciji najbolj veseli? Še najbolj najbrž v tisti, kjer so pravkar odkrili sicer ne tako nov marketinški prijem, ki se mu reče astroturfing? lp, proxima

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

15. feb 2011 17:16

Očitno je narobe, če človek, ki se pridruži nekemu forumu, prehitro skomentira preveč tem ?! In ne, ne delam za nobeno podjetje, ki bi imelo kaj od tega, da tukaj pišem !!! Samo delim svoje izkušnje ... Pa taka prijaznost La_Rosa

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

16. feb 2011 16:05

La_Rosa od mene pa same pohvale, le tako naprej po svetu, saj veš, če je človek težak, mu lahko agencija ponudi 200%, pa bo vseeno godrnjal. No glede nato, da sta tako nekritična predvidevam da potujeta v lastni režiji, tako da vse od organizacije poti do zadnjega "kofeta" ostane na vajinih plečih. No takrat človek ve , da lahko marsikaj zaškriplje, pa se ima vseeno lepo, če ni prezahteven, kajti ravno taki, ki si sami ne upajo nikamor so najzahtevnejši gostje na potovanjih z agencijami. Proxima, tudi midva dosti potujeva in zadnja leta vedno v lastni režiji ( avto, vlak, avion), pa ti lahko iz prve roke povem, da vedno ni vse rožnato, ampak ko potegneš črto ppod izlet, je v povprečju vse super, saj če si sam vredu, so tudi ljudje po svetu vredu, jaz naprimer sredi Siene nisem vedel kam, pa mi ni noben Italijan potrobil, ko sem bluzil po cesti, celo mlajši par mi je iz avta ponudil karto Siene in Italije in me prijazno pospremil do brezplačnega parkinga. Lp markec1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. feb 2011 17:11

La_Rosa, le napiši še kaj. Tukaj smo vse sorte ljudje, včasih tudi tisti, ki so nadvse prijazni, doživijo slab dan!  Pa tile sivi dnevi tudi naredijo svoje. Boš videla, kako bo vse drugače, ko posije

 

 

 

naor

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

17. feb 2011 20:13

Ker je ravno odprta tema bom nalepila povezavo do mojega zapisa o Gardskem jezeru. Smo bili lani avgust. Moji vtisi so skoraj identični kot od La-Rose, le, da se je naše malce slabše končal.... Preberite..... https://sites.google.com/site/mojepocitniceii/gardsko- (čisto na dnu je pa povezava do mojih ostalih počitnic) s.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. feb 2011 7:00

saskia02-super predstavitev.

 

Sama sem takole počitnikovala pred leti.

Lansko leto smo potovali od jezera do jezera po Lombardiji.

Letos pa bomo spoznavali naravne parke in rezervate.Tudi teh je veliko.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

18. feb 2011 7:47

saskia02, moje pohvale, res lepe predstavitve, vidi se, da si vložila veliko truda, lahko pa si človek predstavlja, da si tudi super uživala. Res lepoooo. Razveseli nas še s takimi predstavitvami in predvsem še naprej uživaj. Hauschka

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

18. feb 2011 14:20

Pohvale vredno poročilo! Jasno in razločno povedano vse kar nas popotnike zanima. Prosimo za še kakšno poročilo dopustovanja! LP rolada

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

20. feb 2011 11:36

Hvala za lepe želje. Rada bi še nekaj dodala: kdor želi potovati v lastni režiji se mora na potovanje zelo pripravit, da je le-to kvalitetno. Saj ne rečem, lahko se vsedeš v avto in odpelješ, vendar sem prepričana, da vidiš manj, kot če bi potoval z agnecijo z avtobusom. Jaz si najbolj vtisnem v spomin potovanja, ki sem jih sama planirala, brskala po knjižnici in internetu. In ko imam na kupu cel kup podatkov, ki jih je treba uredit mi je najlažje, da po koncu potovanja dodam še svoje vtise in uredim v berljiv članek. Le ti so v slovenščini bolj redki, kaže, da se slovencem ne da pisat in objavljat doživeto. ... če bi še kuhala tako dobro kot fotografirala..... https://sites.google.com/site/saskia02/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti