Smučarska čelada

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 27. jan 2010 23:23 | ogledi: 3.670 | odgovori: 7

Kupujem smučarsko čelado in očala pa bi prosila za nasvet na kaj moram biti pozorna.

Zanima me ali je nujno da ima čelada snemljivo podlogo . Razumem, da je to zelo praktično ker se lahko pere ampak je potem cena toliko višja.

Kaj menite vi?

Hvala in lep pozdrav

pandapanda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jan 2010 0:17

ni nujno. čelade tako ali tako ne smeš imeti preveč let (jo moraš menjati). jaz jo imam dve sezoni pa čisto nič ne smrdi. ponavadi se pa dajo menjati penasti trakovi, ki so pritrjeni z ježki. pri izbiri čelade je pomemben obseg glave, da izbereš pravo številko. potem, meni je pomembno, da mi dobro pokrije ušesa in da ne potrebujem podkape (čeprav eni pa imajo raje to varianto). to je pač moj vidik, naj še drugi povedo.. bannanna_v_slo ;)

*Mija*  

član od: 8.12.2008

sporočila: 46

28. jan 2010 2:42

Panda. Mogoče ti tudi jaz lahko pomagam s kakšnim nasvetom. Pred kratkim sem kupovala čelado. Pri nakupu moraš biti pozorna, da je čelada lahka, da te ne tišči (v ušesa te ne sme tiščati, tudi če imaš zaponko pod brado odpeto se ti ob stresanju glave ne sme premikat), dobro je če ima zadaj zaponko za reguliranje velikosti, da je dovolj topla ( meni je vseeno če so ušesniki snemljivi ali ne, saj mi ni nikoli vroče), če ti je rado vroče, bodi pozorna na to da ima čelada zračnike, ki se jih da tudi zapret. Da je snemljiva podloga je fajn, vendar se da oprati podlogo tudi na čeladi, recimo s čistilom za sedeže ipd. Za očala pa toliko, morajo se dat spravit v čelado, ne da bi kje ostajal luft ali da bi ti pritiskale na obraz. Morajo bit dovolj zračna, da se ti ne rosijo. Dobro je če imajo premaz, da sneženo podlago ("kucle", jame..) bolje vidiš, razločiš. Mislim, da se temu reče polarizerano steklo. Nikar ne imej bele smučarske čelade in še bele opreme za smučanje. No, vse te pogoje je pri meni zadovoljila alpinina otroška smučarska čelada, ki me je preko e-naročila stala 50 eur in je po VIPinem testu dosegla izmed testiranih čelad tudi najboljši rezultat. Upam, da ti bo moj "dolgopis" kaj prav prišel. ;) LP, Mija *Mija*

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

28. jan 2010 10:12

mija, pa si čelado kje prej probala? meni se zdi drugače kar pogumno naročit čelado preko neta, ker mi kljub enaki velikosti ne pašejo vse na glavo. jaz sem izbrala headovo, ker je bila dosti bolj udobna od drugih, ki sem jih pomerila, bila je pa 60 € v akciji :))) sicer pa cena ni toliko pomembna, glavno da je glava na varnem ;) najboljše je kar v trgovini skupaj probati čelado in očala. Pri očalih pa je poleg modela pomembno še steklo-različne barve stekla so primerne za različne vremenske razmere. Megla, sonce, oblaki... saj je ponavadi slikca gor. Jaz imam rdeča stekla ki so primerna za normalne pogoje, se dobro vidi v oblačnem in meglenem...za kakšne ekstremne razmere pa najbrž rabiš drugačne. LP panda dober nakup in smučanje ti želim! mala zelena

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

28. jan 2010 17:14

zdravo tudi jaz sem si v tem tednu kupila čelado in sicer v Hervisu. Priporočam, da predno se kupi čelada, da se pregleda veliko trgovin, ker je ogromno ponudbe. Sama imam številko čelade S, pa ko sem v večih trgovinah probala čelade so mi bile ali prevelike ali premajhne, neudobne, tako da sem jo našla v Hervisu (Celje), za 60€. Glede očal sem jih pa tudi sama kupila ta teden, ampak sem bila malo razočarana, saj so jim menda zaloge zelo pošle, tako da sploh nisem imela izbire, ostale so jim pa še samo zelo dragi modeli. Glede podkape pa mislim, da ni problema, če se da pod čelado, vsaj če je tako tanka. Meni pride isto, če jo imam ali ne, kar se velikosti tiče. lp lovebeyba

*Mija*  

član od: 8.12.2008

sporočila: 46

28. jan 2010 17:14

Mala zelena. Ja, probala sem veliko čelad. Nato pa sem poiskala najcenejšega ponudnika, ki je bilo podjetje iz Izole. Dostavili so mi že naslednji dan s plačilom ob povzetju. Zelo zadovoljna. *Mija*

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

28. jan 2010 23:32

V zadnji oddaji Posebna ponudba je bilo nekaj na to temo. Glej od 5. minute dalje. kafetarca

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

31. jan 2010 12:39

Vsem najlepša hvala. Pri nakupu sem upoštevela vaše nasvete. Kupila sem čelado in očala Alpina. za kpl.sem odštela 100€ v akciji. Mija ali mi lahko napišeš katero podjetje je to( mogoče na ZS, da ne bo reklame)? Sem namreč iz obale in sem tudi jaz kupila v Izoli. pandapanda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti