Dan spomina na holokavst

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2012 16:01

Ja, z njimi (z nami) težko, brez njih (nas) še težje ...

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. feb 2012 12:09

Zame je trditev, da so nekateri ljudje, ali narodi nadljudje, v tem primeru so se Nemci poimenovali uebermensch, nadljudje, sama po sebi nesprejemljiva. V imenu tega, da so bolj ljudje kot Židje, Cigani in Slovani, so jih pošiljali v krematorije, kar dokazuje, kakšna blaznost lahko obsede ljudi, ki mislijo, da imajo več človeških pravic kot drugi-

Ni še tako dolgo, ko so v Ameriki temnopolte obravnavali kot manjvredne in niso imeli vstopa v določene lokale, sanitarije, avtobusa, zdaj pa imajo temnopoltega predsednika.

Le nekaj let nazaj so na ozemlju bivše Juge pobijali in kurili ljudi, ki so bili manjvredni, ker so bili duge narodnosti in druge vere.

Le nekaj dni nazaj, se je našla skupina ljudi, ki nam dopoveduje, da so nadljudje, ker živijo v tradicionalni družini, ostalim pa je potrebno pravico do eneke obravnave odvzeti.

Nenazadnje, ena sam portal, ki je v osnovi namenjem izmenjavi kulinaričnih izkušenj, dokazuje, da ni potrebno veliko, da se kdo počuti nadčlan, ki lahko tepta enake pravice ostalih, mu prešteva pamet in ga žali, ker ni tako zelo popoln.

Vem, da se vsa zla začnejo v vsakdanjih razmerjih in da najprej ljudje niso bili morilci, organizrani preganjalci drugačnih, ampak so se najprej  spravili le na ranljive posameznike.

 

Sicer pa predlagam uredništvu, da prepreči teme, ki imajo polotični predznak, kot jo ima ta in to napiše v pravila. Da se teme, povezane z političnimi, verskimi in stališči do  oseb, ki spadajo med izposltavljene kategorije  zaradi spolnih, socialnih in zdravstvenih razlik, brišejo  brez predhodnega  obvsetila.

F r i n a

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. feb 2012 12:35

Frina, mi smo že nehali, pa si spet dregnila v to temo. Daj tudi ti malo prispevaj k strpnosti, prosim.

 

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. feb 2012 2:32

Naor, ampak Frina ima vendarle cisto prav, se ti ne zdi?

 

nola

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. feb 2012 10:56

Ja, seveda ima. Ampak odzvala sem se na zadnji odstavek, kjer urednika poziva naj prepreči te politične teme, še prej si pa sama privošči en tak politični traktat.

Meni take teme celo zelo odgovarjajo, ampak kako doseči, da bi se pogovarjali na en kulturen način, brez žaljenja in dokazovanja, kdo ima prav. Menim, da kot družba nismo in težko, da kdaj bomo toliko zreli, da bi zmogli prisluhniti tudi nasprotni strani.

 

 

 

naor

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. feb 2012 11:27

Naor, neečesa ne razumeš. Ni odvisno od tebe, ali mi dovoliš, da napišem svoj prispevek v trenutku, ko tebi ni odgovarja in je nedopustno , da mi jemlješ pravico,  da svoje mnenje zapišem tako kot več ljudi pred menoj.

Pravica do mnenja v temi, ki je odprta, čeprav se mi zdi neprimerna za ta forum, je pravica, ki je ne podeljujejo posamezniki, ampak samo uredništvo.

Očitno nisi razumela, da je namen mojega pisanja v izogibanju temam, ki so zanesljivi vir konflikta in opozarjanje na dejstvo, da je prikaz premoči nad šibkejšimi najprej potrebno preprečiti pri sebi, in se šee potem jokati nad grozljivimi usodami, ki so jih povzročili ljudje zaradi istega občutka večvrednosti.

 Noar, zakaj misliš, da imaš več pravic od mene. Ker si anonima in si buling lahko privoščiš, ker te nihče ne prepozna !

 

 

F r i n a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. feb 2012 12:07

Frina,

počneš točno to, kar drugim očitaš. Daj no, ne pretiravaj, saj ti nihče nič noče. 

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. feb 2012 12:18

Frina, ravno toliko sem anonimna kot ti. In kot pravi Limnol, nihče ti nič noče.

 

naor

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

13. feb 2012 16:15

No, politični predznak marsikateri temi dajo zapisi posameznikov, ne njen naslov in s tem zaželena vsebina.

Tudi tukaj ni nobene potrebe po debati, ki se ne tiče vsebine.

Frina, predlogi uredništvu bi bili pa, če jih imaš, smiselni na ZS, taki zapisi v posameznih temah se pač izgubijo.

 

 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti