Paprika in malancani

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 28. avg 2003 13:30 | ogledi: 6.259 | odgovori: 6

Zanima me če kdo ve kako bi vložila pečeno papriko in malancane (skupaj).

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

8. sep 2003 21:56

Za vlaganje ne vem. Pri nas delamo iz obojega salso (omako). Recept: 1 dl olja, 2 čebuli, 3 paprike babure, 1 malancan, 4 večji paradižniki, vsaj 4 stroki česna, žlica seseklajanih listov zelene, žlica seseklajnih listov peteršilja, sol po okusu. Malancane narežem na 3 mm kolute, posolim obtežim, da spustijo tekočino (mladih ni treba lupiti, stareješe pa. Tem je dobro odstraniti seme, ker ni okusno). Čebulo sesekljam kot za golaž, papriko narežem na polkolobarje ali na kocke. Paradižnik olupim, iztisnem seme in sok, sesekljam. Česen sesekljam. Na olju najprej spražim čebulo, da začne rahlo rumeneti, dodam papriko, pražim (ne na premočnem ognju!), da lepo zarumeni. Malancane ožmem, narežem na manjše koščke, dodam in pražim dalje. Ko tekočina skoraj povre, dodam paradižnik, dušim še cca 30 minut, dodam česen, sol, zeleno in peteršilj, še čisto malo dušim, Masa mora biti gostljata, brez vidne tekočine. Vroče lahko polnite v vroče kozarčke in tesno zaprete, na hladnem in v temi se držjo vsaj 6 mesecev. Lahko pa salso ohladite in zamrznete. Sveža zdrži v hladilniku kakih 10 dni. Jed je uporabna kot topla omaka za testenine, riž, kašo..., kot osnova za jajčno jed, na kruhu ali pa "kar tako" k mesu, ribam, mehkužcem...

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

9. sep 2003 11:42

Janca, kakšna je paprika babura? Zanima me, ali je nujno ožemati malancane, kajti jaz jih posolim in potem med praženjem voda preprosto izpari! MICI

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

9. sep 2003 18:46

Nobenega nasveta v zvezi z vlaganjem nimam; zanima me samo izraz "malancane". Je to narečno? Od nekdaj poznam samo melancane in v pravopisu tudi tako piše. Saj nočem težit, samo... Irena z Bleda

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. sep 2005 18:13

Hotela sem vam samo povedat, da sem lani naredila omakco tako kot Janca in je bila super - tako da jo ravno zdaj cmarim - mi je pa zmanjkalo malih kozarčkov ( porabila za sušen paradižnik ) tako da bo kar v zmrzovalniku pristala. Lumpica

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

16. sep 2005 19:35

Irena, če že hočeš težit, potem je lepši izraz "jajčevci". Rene, tebi pa priporočam ajvar, ki je bil ravnokar objavljen v bazi. Je zellooooo dober. Pa dober tek. sissi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. sep 2005 20:57

Sissi - saj imaš prav, samo Irenin odgovor in Reneino vprašanje je kakih par let staro. Veš, rada malo pobrskam nazaj za kakim zanimivim receptom ali nasvetom, ki jih kar mrgoli. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti