Zdrobljeni piškoti

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

tema odprta - 26. jan 2010 16:41 | ogledi: 12.746 | odgovori: 6

Danes sem pekla breskvice, pa so se mi čisto "sfižile" - so čisto popokale, ko sem jih dolbla pa jih je več razpadlo, kot pa ostalo celih. Zdaj imam celo kopico piškotnih drobtin:) Nekaj jih bom porabila za malega - bo imel keksolino. Prosim vas za predloge, kaj narediti z njimi.

Hvala in lep dan,

nemeja

verjana  

član od: 6.3.2009

sporočila: 21

26. jan 2010 16:57

Veliko možnosti je za uporabo piškotnih drobtin. Pobrskaj po receptih , pa se bo kaj našlo. Jaz jih največkrat uporabim za izdelavo kakšnih kroglic . je hitro in enostavno.Dodam stvari, ki jih najdem doma: čokolado (stopljeno ali v prahu), orehe, lešnike, malo ruma, po potrebi sladkor, malo masla. Iz vsega navedenega oblikujem kroglice, jih povaljam v kokosovi moki, pisanih ali čokoladnih mrvicah, mletih lešnikih in ponudim v papirnatih košaricah. Pa kar teknejo. Lep pozdrav verjana

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

28. jan 2010 12:12

Sem naredila ježke in rumove kroglice, za konec tedna bom pa verjetno še Nušine rezine:) Malemu pa drobtine vmešam v mleko in ima super dober keksolino - mu je zelo všeč:) Hvala za pomoč!! nemeja

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

9. feb 2010 13:44

Najlažje in najhitreje jih je ponucati za kroglice brez pečenja...kot npr. Rumove kroglice ali ježka. Ali pa kot piškotne dno(namesto piškotnega testa) za torto s kremo in sadjem. Drobtine zmešeš z maslom...če hočeš temno testo, lahko dodaš tudi čokolado. To maso daš po dnu pekača za torte (ki ima obod, ki se odpre) ter ga za nekaj časa daš na hladno, da se maslo strdi. Nato zmešaš poljubno kremo in jo nadevaš na piškotno dno, ko se krema strdi pa po njej lahko daš ali poljubno sadje narezano na rezine ali pa samo okrasiš s stepeno smetano. Andreia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti