Žvečilni gumi s sladkorjem??

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

tema odprta - 26. jan 2010 13:56 | ogledi: 5.364 | odgovori: 15

Zadnje tedne sem se med čakanjem v vrsti na blagajnah pričela kratkočasiti s prebiranjem sestavin v peeeestri ponudbi žvečilnih gumijev in preseneča me, da med sestavinami med vsemi različnimi čigumiji nisem našla enega paketka, na katerem ne bi pisalo 'sugarfree' ali 'brez sladkorja', povsod je v glavnem noter aspartam ali drugo umetno sladilo, samo cukra nikjer!!

To me je prav presenetilo..

Ali kdo ve, se sploh da kje dobiti žvečilne s cukrom?

Take, za požvečit nekaj minut, za kratek užitek sladkosti okusa & that's it.

Ne vseh teh žvečilnih, ki s svojo sestavo in priučeno namembnostjo že skoraj mejijo na medicinske pripomočke

Lee Ann

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

26. jan 2010 14:05

Hubba bubba so tudi sugarfree po novem? Pa Bazooka žvečilni gumiji. Pa tisti žvečilni gumiji, ki so v obliki raznobarvnih kroglic in sadja. Verjetno bi se našli še kakšni. Margot

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jan 2010 14:14

V Muellerju dobiš cimetove v rdečih papirčkih (Wrigley's), verjetno še kakega drugega okusa, no tele jaz včasih vzamem, pa marsikateri otroški so tudi s sladkorjem. Loni Makaroni

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

26. jan 2010 14:18

Maš point Margot osredotočila sem se bolj na 'odrasle' čigumije ali kako naj se izrazim.. Mogoče je pa v tem keč - da čigumiji za otroke se še dobijo s sladkorjem, za odrasle pa ne, ker mogoče za odrasle 'to več ni primerno', ni 'in' za odrasle To mi je prav smešno. Bom naslednjič par Hubba Bubba paketkov kupila, pa bom po polovičkah uživala, ker so te 'doze' za otroke, ki z njimi balone delajo, prav velike za kratek žvek po kavi Lee Ann

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jan 2010 14:32

To zato tako, ker je sladkor glavni povzročitelj zobne gnilobe.

Vanja

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

26. jan 2010 14:54

ja, saj to je jasno pa kjerkoli je že, čigumijev v primerjavi z vsemi ostalimi drugimi živili, v katerih je sladkor, verjetno znatno manj zaužijemo, skrb koncernov pa tako velika, to mi je res smešno ker se je vloga čigumijev, po mojem mnenju, spremenila, z vsemi reklamami in 'ozaveščanju' o higieni ustne votline enostavno verjetno žvečimo čigumije proti slabemu zadahu, da si očistimo zobe, jih zavarujemo pred oblogami in nesnago, pa tko no.. Torej potem žvečilni 'za odrasli' danes so neke vrste medicinski pripomočki Take terapevtske učinke zagotavljajo, pa kaj če je noter aspartam ali druga umetna sladila Samo to še rečem, potem pa raje zaključim s tem, ker nisem nič posebnega hotela s to temo, mi je bilo pa zanimivo: bom Margot poslušala in na Hubba Bubba prešaltala, bom imela pristen okus v ustih tiste par minut ali pol ure kolikor navadno žvečim, usta bom pa s kakim dodatnim požirkom vode očistila povzročitelja zobne gnilobe Vive le gout naturel du sucre!!!! Lee Ann

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

26. jan 2010 18:35

Hmm, zanimiva tema

Sem šla malo brskat naokrog in če tudi pri nas velja tale seznam sestavin: http://www.wrigley.com/global/brands/nutrition.aspx

potem očitno tudi Hubba Bubba vsebujejo sladkor IN sladila.

In iskanje sladkih žvečilcev se nadaljuje...

 

Aja, pa še tule: http://www.wrigley.com/si/about-us/ingredients.aspx pravi, da :" ...Podjetje Wrigley za žvečilne gumije uporablja osnovo iz sintetičnih materialov...."

A kdo ve, kakšna je ta sintetična osnova?

Nasja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. jan 2010 18:40

Lee Ann, tu v KK imamo fabriko, kjer delajo čigumije vseh sort (ne vem pa, če res še vedno tiste dobre Bazooke dveh okusov): kroglice, cigaretke, dražeje, cekine...ti le pridi v njihovo trgovinico užitkov. Aha, tiste cimetove smo si pa nekoč, ko smo romali v Trst po Rifle, privoščili...ojeeej, kolk je bilo to nobel in dobro!!! Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 26. 2010 18:41

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

27. jan 2010 8:12

Ognjič, v KK? Kje? Dej povej, prosim, a veš, da bi res šla v njihovo trgovinico, iz Nm do KK po čigumi cigaretke in cekinčke - mislim, da se bomo prec v avto spokal, pa hop izirajd do KK Kaj jih še res delajo? Ne morem verjet Lee Ann

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

27. jan 2010 8:19

joooj, Nasja, hvala!! Torej, tudi če se zdi, da je hudoo sladko zaradi sladkorja, dejansko ni samo sladkor noter.. Torej tudi Hubba bubba pri meni odpade In kaj res je ta sintetična osnova? Nasja, nisem še ničesar našla.. Lee Ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti