Kuhinjski dnevnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2010 10:10

Ja, ko v kakšni reviji, ki ni kuharska in je zato ne spravim, najdem kaj zanimviega, izrežem recept s fotko vred in si to nalepim v ta rokovnik. Zraven obvezno podatek, iz katere revije in datum izida.

Birokrat, kaj morem.

 

Mamamia

mamamia

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

26. jan 2010 12:26

Moj velik zvezek je masten, popacan, polepljen in star že častitljivih 32 let. Velikokrat uporabljen. ursula-ce

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2010 12:36

ursula-ce je napisal/a:
Moj velik zvezek je masten, popacan, polepljen in star že častitljivih 32 let. Velikokrat uporabljen.ursula-ce

 

Takisto. Forenziki bi še kak jedilnik znali sestavit ...

Mamamia

mamamia

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

26. jan 2010 17:56

ponavadi k receptu napišem koliko časa pečem, saj se velikokrat čas pečenja razlikuje od navedenega v receptu, včasih pripišem velikost pekača, največkrat pa naredim popravek pri količini sladkorja, običajno ga zmanjšam. Če mi recept ugaja, ga povdarim v kazalu, v zvezku namreč vedno pustim nekaj strani prazih, da si napišem vse naslove (ponavadi gre za pecivo) in označim s številko strani, ali recepta. Pred kakšno veliko pekarijo si ponavadi naredim spisek ta dobrih receptov, ter se največ držim že preizskušenih receptov, +eno ali dve novosti, malo tudi odvisno od zahtevnosti receptov. anitram1

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

27. jan 2010 13:47

Mamamia, se prepoznam ... Ampak jaz sem bolj začetnica ... Kaj pa tiste, ki fotografirate svoje jedi? Noel

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jan 2010 14:19

Imamo pa kulinarični fotoalbum in so vse slikice tu shranjene

Za dober izgled imejte usta do ušes

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

27. jan 2010 15:22

Ob tej temi sem se spomnila, da imam Gospodinjski dnevnik ( mislim, da se mu tako reče, ker ga nimam pri sebi) iz daljnjega leta 1962. Izhajal je enkrat letno, nekaj takega kot pratika. V prvem delu je pravo malo družinsko knjigovodstvo z vsemi prihodki in odhodki, v drugem delu dnevnik z kuharskim receptom in obsežno beležnico, v tretjem delu pa so nasveti za vsak dan: gospodinjski, ekonomski, šiviljski, tehnični itd. Res simpatična in uporabna zadevca. Kar žal mi je, da jih več ne tiskajo. Potem bi morda celo jaz lenoba pričela kaj vpisovati, saj bi mi to kdaj še kako prav prišlo. Res vas občudujem vse, ki to počnete. Sama pa sem nekaj takega kot je zase omenila že Vendelina jr. Pa bi se rada popravila. Kaj vem, morda pa se še bom... kara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jan 2010 15:50

V knjigarnah imajo zdaj neko zadevščino z recepti in napotki, pa zraven prazne liste za lastne zapiske.

Ni sicer poceni, lahko pa je darilo za kakšno navdušeno gospodinjo. Mamamia

mamamia

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

27. jan 2010 18:10

V dnevnik (ali bolj tednik) si pišem kaj bom(o) kuhali, pekli, pripravljali za en teden vnaprej. Moram reči, da me to opravilo vsakič posebej razveseli. Poleg jedilnikov napišem še katere sestavine je treba kupiti, da ob ustvarjanju ni nepotrebnega presenečenja.    

mamka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. jan 2010 18:27

Da še jaz priložim svoj piskrček: Knjige, kot so kuharske, turistični in naredi sam priročniki, potovalne karte ipd., spadajo po mojem mnenju v isto skupino kot učbeniki. Zato, če jo/jih kupim, si dovolim da po njih kracam po mili volji. NO, kracam ravno ne, ampak ko popravim recept ali dodam kakšno sestavino, to napišem brez slabega občutka.

Kakšne posebne recepte, ki jih dobim "ustno" od prijateljic ali pa zapiske, ki si jih naredim po kakšni TV oddaji, velikokrat napišem na prazne liste v kuharsko knjigo.

Najbolj zanimivo je pa to, da točno vem, v katero knjigo sem napisala recept ali pa, kako izgleda pildek na katerem je recept napisan in potem zaselotejpan v knjigo.

Mojim dragim izgleda totalno nezorganizirano, ampak jaz točno vem kje kaj najti.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti