Jedilnik lazanja

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 24. jan 2010 21:01 | ogledi: 7.520 | odgovori: 26

Za povabljene nameravam narediti mesno lazanjo,zanima me kaj lahko še ponudim zraven namesto solate?

kohica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2010 21:10

V restavracijah pri nas imajo navado, da zraven lazanje ponudijo popečen česnov kruh. Kakšno mehkejšo štruco samo zareži, tako da štruca ostane v enem kosu. Vsak kos namaži z malo masla in nekaj drobno nasekljanega česna (še bolje, stisnejenega skoži prešo za česen), zavij v alufolijo in peci pri 180 stopinjah kakšnih 15 minut ali dokler skorja ni hrustljava. Tale kruh odlično paše k jedem z žara.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2010 21:31

Čakaj, Vanja, k lazanji še kruh? Saj so ja testenine v njej.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. jan 2010 21:38

rimljanka je napisal/a:

Čakaj, Vanja, k lazanji še kruh? Saj so ja testenine v njej.

Heh, nekateri sploh ne jejo testenin brez kruha matilda

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2010 21:44

 

matilda je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

Čakaj, Vanja, k lazanji še kruh? Saj so ja testenine v njej.

Heh, nekateri sploh ne jejo testenin brez kruhamatilda

 

Ja, se strinjam z vama! Meni kruh in testenine, krompir polenta itd. tudi ne grejo, ampak to tukaj redno počnejo.

Po moje je lazanja sama po sebi tako kompleksna jed, da se mi zdi, da ne rabi ničesar drugega. V naši družini smo se navadili, da solate jemo pred glavno jedjo.

Kohica, lahko pa narediš dve ali tri vrste lazanje, odvisno od tega, koliko ljudi pride na obisk. Za "lazanja fešto" sem pripravila 3 lazanje: mesno, morsko in zelenjavno. Imela sem sicer precej dela, ampak trud je bil poplačan, ko so navdušeni jedci vse pomljaskali.

 

Vanja

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

24. jan 2010 23:30

Vanja po katerem receptu pa narediš zelenjavno?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2010 23:58

Kohica, zelenjavno lazanjo kar tako spravim skupaj, z dvema omakama:

Ena je paradižnikova, v kateri pokuham na majhne koščke narezano zelenjavo kot so cukiniji, krenček, grah (no, tega ni treba rezat), poletne bučke, mogoče majno papriko.

Druga je bešamelna omaka z gobami, česnom, timijanom in seveda sirom.

Na dno posode položiš liste lazanje, nato paradižnikovo omako, liste lazanje, kremno omako itd...vrhnja plast je seveda mozzarella. Pečeš pri 180 stopinjah kakšnih 30 minut ali več, odvisno od količine.

 

Za morsko lazanjo sem nedavno objavila recept. Ta ne spada med najbolj zdrave jedi, je pa absolutno najbolj božanska kremasta zadeva, za 2 krat na leto.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jan 2010 10:40

Če razumeš pod "solato" tisti obupen dolgčas od neke širokolistne zelene zadevščine in potem čez ena masa olja in kisa....potem te razumem, da ti to ne sede. Sama tudi tega polivanja listo v z oljem in kisem nisem nikoli razumela in mi je obupno. Če pa razumeš solato kot en veseli mix zelenjave in sadja, pa kak sir zraven ali pa kakšni rakci in potem zraven olje, jogurt. kis po izbiri...potem je pa to druga zgodba. Moja mati z veseljem kombinira fižol, papriko, kivi in mocarelo in to potem poliva z limetinim sokom, olivnim oljem. Plus, kakšne pinjole in na grobo natrti orehi so tudi super za zraven. Pa korenček s peteršiljem in rakci in polivka po izbiri je tudi super. Tudi korenček, česen, peteršilj in papaja in vse skupaj s temnim balzamičnim kisom se super kombinira.... Skratka, malo se igraj s kakšno zelono-rdeče-oranžno kombinacijo, se bo lepo zlagalo k lazanji, ki je bolj svetlorumene do rjave barve. Testenine s kruhom - to je pa za moj okus odločno preveč ogljikovih hidratov na kupu. Saj ni lazanja v restavraciji tisti "makaronflajš", ki ga zidarji jedo za malico in potem še pobrišejo krožnik s kruhom....ali pač. Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

25. jan 2010 11:15

Ej, Vendy, ravno včeraj smo imeli en tak obupen dolgčas pri kosilu - prvovrsto oljčno olje, balzamični kis in malce soli - in resnično je bilo ful dolgočasno. Ampak dolgočasno je bilo zaradi totalka vodene solate, kupljene v enem od teh famoznih nakupovalnih centrov. Ko se pa zgoraj navedene sestavine znajdejo v družbi z domačo solato, ki nam je pretekli teden pošla, to je pa zame povsem nekaj drugega. Rada imam zeleno solato, radič, regrat...

 

rrr

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. jan 2010 11:22

Pri dokaj težki jedi kot je lahko lazanja, paše ravno "polivanje listov z oljem in kisom". Ne pa zraven težke solate z sirom, fižolom, in ne vem čem še, po možnosti s testeninami. Tisto je lahko tudi samostojna jed. Pri lazanji pa priloga niti ne gre zraven za moj okus, sem jo tudi jedel že marsikje in pri marsikom pa še nikjer nisem doživel priloge. zzak1977

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

25. jan 2010 11:40

tudi meni zraven lazanje sedejo listnate solate. Malo se poigraj in jih mešaj: zelene solate, motovilec, rukola, špinača, za kotrast rdeč radič. pozimi dam med litnato solato krhlje mandarin, grenivk ali rdeče pomaranče. njami 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti