Tajska

tema je zaklenjena

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 22. jan 2010 9:37 | ogledi: 3.746 | odgovori: 19

Živjo, če je bil kdo pred kratkim na Tajskem bi rabila par nasvetov, ker greva s partnerjem za 14 konec aprila in imam cel kup vprašanj?

Lp Vesna

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

22. jan 2010 10:51

Ne ravno pred kratkim, cca. 4 leta nazaj, ampak mislim, da me spomin še ni toliko zapustil , tako da ti kar vprašaj. carli

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

22. jan 2010 11:20

pozdravljena! bila sem lani, 3 tedne, marec april. krog: bkk - koh lipe - ao nang - bkk. ce te zanima kaksna od teh destinacij kar povprasaj. lahko tudi na zs, da ne bomo prevec smetili s turizmom. lp. a

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

22. jan 2010 11:25

Torej, greva s fantom, tam bova 14 dni. V bistvu naju zanima vse, nasverti glede, hrane, vode, svežega sadja in zelenjave, prenočišča, transport, kaj seboj vzet, cunje, domačini, kaj si naj greva sploh ogledat, in seveda vedno cene? Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 22. 2010 11:35

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2010 11:42

Prvi in najpomembnejši nasvet: vodo pijta samo iz steklenice, pazi, da je zamašek še originalno zaprt (večina jih ima preko še folijo).

Glede hrane: sadje jejta samo tisto, ki je v olupku in ga sama olupita; mi smo sicer tam, kjer smo spali (vse prej kot dobri hoteli ...) jedli tudi sadje, ki so ga postregli ob zajtrku, že narezano torej, pa ni bilo nikomur nič, tako da se opozorilo bolj nanaša na kupovanje sadja kje ob ob cesti, na stojnicah in podobno;

 

Tajska hrana je odlična, škoda bi bilo, da ne uživata v vsem, kar ponujajo na stojnicah; seveda naj bo vsa pečena ali kuhana; pečene rezance, meso, pečen riž z dodatki, rakove repke, ribe.. ipd lahko jesta brez skrbi, bolj se je treba pazit v kakšnem lokalu (zdrizasta zelenjava in podobno). Ampak v glavnem sta lahko brez skrbi.

Odlične so njihove sveže solate, le če ne marata preveč pekoče hrane, upoštevajta pravilo in ne naročajta spicy, kaj šele very spicy ...

 

Domačini so prijazni, a zanje smo še vedno turisti, ki prinašajo denar. Na stojnicah se da pogajat za ceno, tudi za prevoz in vse. Še preden sedeta v tuktuk, taksi ali kako drugo prevozno sredstvo, se dogovorite za ceno, predvsem pa opozorite, naj vas peljejo naravnost tja, kamor sta namenjena. Ker običajno te peljejo vmes še kam, kjer pričakujejo, da boš nekaj kupil. Sploh če opazijo, da si še neizkušen popotnik.

V BKK imaš predvsem na ulici Khao sun (saj tja bosta najprej šla, kajne?), ki je stičišče mladine z vseh koncev sveta, množico agencij, ki ponujajo vse, kar potrebuješ. Si je treba vzeti malo časa in poisakti najugodnejšo ponudbo, se malo za cene pogajat ipd. LE na to pazita, da ima agencija licenco za dejavnost.

 

Nasploh pa je TTajska turistično visoko razvita država, prijazna in varna (seveda ob upoštevanju določenih pravil in okoliščin, tako kot povsod).

Če te še kaj zanima, sporoči, mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. jan 2010 12:26

Kot strastno popotnico me vprašanja v stilu "Zanima me vse" malo spravijo v slabo voljo. Verjetno je res lažje, če ti nekdo vse servira na pladnju, po drugi strani pa, kako naj ti kdo svetuje, kaj pogledat, če niti ne navedeš svojih interesov? Za začetek kakšen vodnik v roke in/ali malo splet prebrskat (začneš lahko npr. tukaj www.lonelyplanet.com), za konkretna vprašanja sem pa vedno. Za samostojen trip je potrebno nekaj iznajdljivosti, ki se kaže že pri pripravi na pot. In to ti povem čisto dobronamerno. Mamamia, svaka ti čast! strelka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

22. jan 2010 12:58

Na Tajskem na žalost še nisem bila. Me je pa malo zbodel odgovor strelke. Mislim, da je vodnik eno, izkušnje tistih, ki so tam že bili, pa drugo. Jaz bi se vsekakor bolj zanesla na slednje. Pa brez zamere strelka. Lejla13

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

22. jan 2010 13:04

Mamamamia hvala za vse info, glede tega kam bova šla nimam pojma, ker ne vem kam it sedaj malo raziskujem. Sva pa mislila sama okoli skakat, kaj je pa s temi agencijami, kaj natanko ponujajo?

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

22. jan 2010 13:07

Zanimajo me bolj osebne izkušnje ljudi, za katere kraje kdo meni, da se jih splača obiskat, v 14 dneh, kaj na severu nujno, kaj na jugu, in pa seveda dobre ter slabe izkušnje z domačini, google sem pa že dala skozi, pa ne vem kaj dosti več kot prej, mi bolj koristijo osebni nasveti.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2010 13:19

Mi potujemo vedno v lastni režiji, tako da tudi sama začnem pot tako kot strelka (razen če pot pripravlja kdo od prijateljev, včasih gremo namreč v skupini). V googla vtipkam ime države, kamor nameravamo, pregledam vse mogoče podatke, in potem določim nek okvir. Ki se ga seveda ne držim kot pijan plota, mi je zgolj nek pripomoček, da se prihrani čas oziroma da nekam ne prideš nepripravljen. Pa vedno si že tu kupim karto države, v katero grem, da si lažje predstavljam razdalje in načrtujem pot. Na kraju samem pa veliko improviziramo, ima to svoj čar.

 

Sicer tudi mene takšna vprašanja najprej pripravijo to tega, da privzdignem obrvi, potem pa pomislim, da vsi nismo enako spretni in izkušeni, in potem skušam pomagati, kolikor pač lahko. Da nas bo popotnikov čim več, ker poti te samo bogatijo in naredijo strpnega.

 

vesnal, tam agencije ponujajo vse mogoče, od enodnevnih izletov do nekajdnevnih, tudi v džunglo.

Poslušaj strelkin nasvet in malo poguglaj, boš videla, da je to velik užitek, ko se tako pripravljaš na pot.

 

Če sta začetnika glede popotovanj v lastni režiji, potem je Tajska pravšnja destiancija. Je turistično dovolj razvita, da ti neizkušenost ne povzroča težav, in obenem ponuja dovolj možnosti za improvizacijo in lasten navdih ...

 

Sklepam, da letita najprej v Bangkok?

Napiši mi na zsebno pošto kaj več, pa ti bom navrgla nekaj idej.

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. jan 2010 13:39

Lejla13 je napisal/a:
Na Tajskem na žalost še nisem bila. Me je pa malo zbodel odgovor strelke. Mislim, da je vodnik eno, izkušnje tistih, ki so tam že bili, pa drugo. Jaz bi se vsekakor bolj zanesla na slednje. Pa brez zamere strelka. Lejla13
Seveda, Lejla, se strinjam. Do določene mere. O vremenu, hrani, kaj vzeti s sabo itd. se mirno poučiš v vodniku ali kje drugje. Izkušnje drugih pa zelo pomagajo pri konkretnem načrtovanju, ko ti je že vsaj malo jasno, kam greš in kaj nameravaš početi. Poslat nekoga na treking, ki mu je smisel ležanje na plaži in ima po možnosti probleme s koleni, pač ni fora. Pa oboje se greš lahko na Tajskem. Skratka, od avtorice bi pričakovala vsaj malo širši okvir njenih interesov ali kakšno iztočnico. Sicer pa težko verjamem, da nekdo po intenzivnem googlanju ne ve kaj dosti več kot prej... Pa še nekaj me pri vsej stvari zelo intrigira: Kako se lahko odločiš za destinacijo, če čisto nič ne veš o njej? Res nočem biti nesramna, le globoko začudena sem. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti