Kaj je jedilnik

tema je zaklenjena

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. jan 2010 23:29

kara in darjuška: nimate prav.

Kaj pa, če smo nekateri že študenti starejših letnikov kakšnega faksa in nam je znano, da ni namen seminarske naloge, da se profesor nekaj nauči iz dela študenta, ampak je namen, da se študent vpelje v " akademsko delo " ( karkoli to bilo ). Študent se mora naučit, kako pristopiti problemu. Če je moj, še kako majhen prispevek temu, sem zadovoljen. Gospa je bodoči strokovnjak, čigar usluge bom morda potreboval, zaradi tega bom pomagal pri njenem šolanju kolikor se bo dalo, in sicer tako, da je bom, skupaj z drugimi , učil lovit ribe. Jaz pridem pol, kot en pedagoški delavec, ve me ( pa še koga ) obtožite, kot enga nizkotneža, ki čaka v zasedi kakšno novo članico, da je polije z gnojnico................

kara je še zapisala: pa saj ni treba odgovarjati............. torej, naj naši novi članici ne pomagam? Verjemite, tako kot je izpadlo, smo ji veliko več pomagali, kot da bi ji napisali del ali celo seminarsko nalogo.

Tudi po moje, izgovarjanje na otroka ni bilo ravno zelo etično. Če nekdo ne zna dobro in pravilno oblikovati ( pisno ) svoje misli, zaradi neznanja Sl. jezika, izobrazbe in česarkoli, rekel bi, nič hudega, od enega študenta ali dijaka pa lahko pričakujemo kaj več, se vam ne zdi?

ežoj

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

27. jan 2010 8:29

Dragi Ežoj! Kolikor sem do sedaj brala tvoje komentarje se mi zdiš en prijazen in fejst fant, ( no včasih že res s kakšno bodičko). Ne tako jemati moje besede. Bila sem študentka in sem sedaj mati študentke, zato sem morda bolj milostna. Tisto o učenju kako loviti ribe mi je precej jasno, saj to spada že k moji profesiji, vendar pa me je prav ta, leta prakse in pa leta življenjske univerze naučila, da smo pač različni. Vsako življenjsko obdobje smo drugačni, da ne govorimo o tem, da je skorajda nesmiselno primerjati naš svet v mladosti in današnji "indigo naraščaj". Poleg tega je za današnji način izražanja značilen sleng, ki mi po eni strani krepko najeda živce, saj so ob tem mladi skorajda videti nepismeni, po drugi pa se spomnim kaj vse so očitali starejši nam... Pa saj ne bom moralizirala. Pač mislim, da je v svetu vse preveč nestrpnosti, nič ne stane, če smo prijazni ali pa preprosto tiho. Mladi se šolajo tam kjer se pač, mi na forumih pa mislim, da se najdemo predvsem za sprostitev in druženje tistih, ki imajo neke skupne interese. Lepo te pozdravljam in oprosti, če sem bila morda " tečka ". kara

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

27. jan 2010 8:38

Veš, draga kara, je ežoj kar prav prebral vse besede in prav dobro jih razume. Tudi o učenju zelo veliko ve. Glede na tvoj zapis bi sklepala, da je ta fant začel s študijem v letih, ko bi lahko bila študentka tudi tvoja mama..., pa še vedno se z veseljem uči, prostovoljno. In ne govori o nestrpnosti, če tu ljudje z izkušnjami ne podpirajo lenobe in v bistvu želijo takšnim ljudem povedati, kako se organizirati, da bo vse lažje steklo. darjuški pa bi le rekla, da se v delo moderatorja sme spuščati le lastnik tega portala, ki si je moderatorja tudi sam izbral. Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jan 2010 10:00

Matr, ste pa hecni, sm neki modrujete, da bi se kdo lotil seminarske, to pa ne. Še Viva Meier je odnehala.

ežoj

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. jan 2010 10:54

darjuška je napisal/a:
kara je napisal/a:
A veste, da sem žalostna, ko vidim, da so ljudje, ki komaj čakajo in planejo na koga, ki se čisto naivno obrne na naš forum po laično ali pa mogoče strokovno pomoč. Pa saj nas je večina na tem forumu neprofesionalcev, kajne? Pa saj ni treba odgovarjati, če se nam ne ljubi ali sumimo zlorabo naše pomoči. Tako pa se na revo zliva reka gnojnice od očitkov lenobe, zlorabe omenjanja otroka, slovničnih napak...Pa kakšni smo? Ljudje, ki imajo radi kuhinjo( to pa smo mi vsi na forumu) so ponavadi ljudje dobre volje. Žal mi je malamama, da smo ti morda priskutili ljubiteljske kuharje. Upam, da ti nismo kuhinje. Če bom našla odgovor na tvoje vprašanje ti ga pošljem na zasebno pošto, sicer pa se ti oproščam. No, pa popljuvajte sedaj še mene! Lep večer vsem, Kara kara
kara, kot bi brala moje misli. Res lepo si zlila svoje misli na "papir". In vedno napadajo in pametujejo ene in iste osebe. Potem pa se človek čudi, zakaj so teme tako nepregledne - jasno, ker so vsepovprek zasvinjane z neumesnimi pripombami in tako prvotna tema izgubi pravi pomen in preglednost. Včasih bi bilo dobro, da bi vsak, ki ima namen pisati pod določeno temo preštel do 5 (vključno z moderatorko (ki je v teh postih brez podpisa moderator ali zasebno mnenje) in njeno oprodo) in dobro premislil ali se njegovo pisanje sklada s temo ali ne. Ponavadi novince (ki najbrž še niso vajeni samega delovanja sistema) pozdravimo malo lepše kot je bilo v primeru malemale. Upam, da nisi zaradi tega obupala in boš ostala na SloKul. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika
in vajini nasveti glede seminarja so?????? Res zaidejo take nekulinaricne teme pogosto v nepredvidljive (za nekatere tudi ne) vode. Je res napadanje in pametovanje, ce svetujem kako se lotit zadeve, kam naj se pogleda? Ce doticni (pa naj bo avtor teme ali samo njen bralec) pricakuje konkreten odgovor na nekonkretno vprasanje, potem vsekakor je. Meni se pa zdi nesramno, da se prikrito pricakuje ne samo linke ampak kar izvlecke in prevode, pri tem pa za to niso pripravljeni sam nic narediti, se prositi ne. In ko ne dobijo tistega kar so potihem pricakovali, so ne neskoncno uzaljeni. Res smo razlicni. In hvala komurkolize, da je temu tako. Kako bi pa bilo da se vsi vedno v vsem strinjamo, da vsi delamo vse enako, da poznamo samo iste stvari,…. Danasnja mladina ima veliko dobrih lastnosti, ampak je dalec od tega da jo zato imenujem indigo (kar je meni cisti bull****), zna pa biti tudi dovolj manipulativna, kadar gre za njihove koristi in zelje. Kolicina casa ki ga imamo na voljo, je za vse enaka. Kako ga bomo porabili je pa odvisno od nasih prioritet. Imam otroka in vem koliko casa ti vzame, sploh ce si za vse sam. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. jan 2010 11:46

upss, mea culpa. Priznam da sem spregledala. Ne nasveta, ampak da si ga ti dala. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

27. jan 2010 11:54

OK, jaz se vdam. Tale bitka je že vnaprej izgubljena. Lep dan želim vsem na kulinariki. kara

neznan uporabnik

27. jan 2010 12:14

Hvala vesolju za (tudi lunine) mene, vse pride in gre.. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 27. 2010 12:14

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jan 2010 13:16

Par dni me ni bilo, vi pa še vedno jedilnike sestavljate. C c c, po takem delu boste lačni.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti